Nekonečná jízda autem.

recenze

Jeden plus jedna (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Jeden plus jedna

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové.
Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život.

Jojo Moyes je moje nejoblíbenější autorka. Přečetla jsem její všechny knihy, ještě mě čeká Život po tobě. Každá kniha ve mě zanechala jisté vzpomínky a přesvědčení o tom, že život není tak jednoduchý.

Ve Stříbrné zátoce cítíte po přečtení být milován a milovat.
Než jsem tě poznala je kniha o nápomoci, lásce a překonání všech překážek.
Poslední dopis od tvé lásky vás přiměje uvědomit si, jak moc je důležité si udržet jednu lásku a o tu celý život bojovat až do úplného konce.
Dívka, již jsi tu zanechal je o statečnosti a životních zklamání ale i výhrách.

A nakonec Jeden plus jedna je kniha o tom, uvědomit si, že né vždy to mají lidé jednoduché. Že i když jsou na venek silní, statečný, odhodlaní a milující uvnitř mají problémy, které je tíží na srdci ale i přesto se dokážou smát.

Tato kniha je opět skvělá. Od začátku přiměje čtenáře nespustit zrak ze stránky. Začtete se vcelku snadno a je těžké na konci knihu odložit s tím, že už je konec.

Kniha vás provází životem jedinečné, milující matky, která to má v životě opravdu těžké ale i tak má úsměv na tváři. Okolo jsou ale zlí lidé a ti jim způsobují jisté trable a potíže.

Ale jak už to bývá láska je na dosah ruky, a i když je tomu hodně moc přeskoků, pádů a schodů, nakonec vyhraje dobro.

Autorka má krásné knihy o životě, dokáže napsat příběh, jako by byl nám podobný. Jako by sama autorka věděla co od ní očekáváme a co dalšího by jsme si chtěli přečíst. Nakonec si přečteme knihy a po zavření knihy zůstáváme hledět do prázdna a přemýšlet nad tím, jak někdo dokáže napsat tak živý příběh.

Příběh promyšlený, opravdový ze života. Dokonce si zamilujete i toho ošklivého a uslintaného psa. Uvědomíte si, že kluk, který si maluje oči je naprosto normální a chce být sám samou. Možná že si zamilujete matiku a nebo ji nebudete do dneška chápat jako já. A nakonec si uvědomíte důležitou věc, i přesto, že jsou peníze vše tak se bez nich dá zvládnout více než s nimi. A i přesto ten bohatý pán byl velmi neslušný a zlí, stane se z něho ten největší dobrák na světe. A ta malá maminka v žabkách??? Ta potřebuje jen kousek lásky a pochopení, jako každá žena.

Někdo peníze má a je nešťastný, někdo je nemá a je zase šťastný.

Moc se mi líbí samotné obálky knih, jsou tak jednoduché až jsou krásné. Dokonce jsem i přemýšlela nad tím, že kdyby tam nebyly popisy ale jen samotný obrázek, bylo by hezké to mít zarámované.

Pokud máte rádi tuto autorku tak si nenechte ujít ani tuto knihu, protože je to opět skvělé dílo, které je od začátku dokonce promyšlené a naplněné životní láskou.

Jen tak dál, chci další a další její knihy!!!!

kopeceli
13.03.2023

Autorku sice znám, ale nic jsem od ní nečetla, pouze jsem viděla film na motivy její knihy. A tam jsem měla problém s tématem asistované sebevraždy. Proto jsem k ní neměla důvěru. Ale musím jí dát šanci, jak vidím. Za recenzi děkuji.