Mrazivé příběhy z českého prostředí

recenze

Temné znamení (2016) 4 z 5 / Hell_Rihova
Temné znamení

Temné znamení je soubor hororových povídek z českého prostředí, spíše z prostředí Moravy (Šumperka) od velice mladého, ale nadaného spisovatele. Po přečtení první povídky jsem chvíli přemýšlela, jestli to má autor v hlavě v pořádku, protože to bylo něco neuvěřitelného, co dokázal vymyslet. První povídka vypráví o doktorovi, pediatrovi Radimovi Schneiderovi, který vraždí malé děti, většinou kolem devíti až dvanácti let. Přináší mu to uspokojení jako nic jiného. Časem se mu ovšem začnou zdát noční můry, kde hlavní roli hrají jeho malé oběti. Na nějakou dobu vraždění nechá, ale chtíč je silnější. Druhá povídka vypráví příběh o revizorovi, který potká v tramvaji děsivou příšeru. V tramvaji číslo pět kde kdysi dávno, při dopravní nehodě, zahnul jeho malý syn. Třetí povídka byla nejdelší a nevím jestli se mi líbila nebo nelíbila. Velikou roli zde hrál pes, který žil se svým páníčkem Petrem od malinka. Pes začne stárnout, jednoho dne je na tom Andy tak špatně, že se ho rodiče Petra rozhodnou utratit. Ovšem objeví se záhadný veterinář Keller, který provede experiment a Andy záhadným způsobem získá opět tolik elánu, kterého neměl ani když byl štěně.Námět povídky byl velice zajímavý, místy až děsivý, ale způsob, jakým se tam zacházelo se zvířat, konkrétně s Andym se mi moc nelíbil. Předposlední povídka vyprávěla o muži, který podstoupil experiment, ten se ovšem zvrtl a muž začal slyšet ve své hlavě myšlenky ostatních lidí. Tahle povídka se mi nelíbila vůbec, přišla mi trochu zbytečná, myslím si, že autor mohl vymyslet něco lepšího. Závěrečná povídka se mi líbila ze všeho nejvíc. Parta mladých lidí se vydá stanovat do lesa, kde kdysi řádil již zmíněný dětský lékař Radim Schneider. Na základě knihy Temné znamení, které vydal spisovatel, který os obě říká, že ho posedl ďábel a knihu napsal rukou satanovu se rozhodnou propátrat okolí, kde se děj knihy odehrává. Jenže to ještě nikdo z nich netuší, co se v tajemném lese skrývá za nebezpečí. Po pár hodinách zjistí, že v lese nejsou úplně sami, jak si mysleli.
Kniha jako celek se mi líbila, připomínala mi knihu od Stephena Kinga, který je můj oblíbený spisovatel. U knih jsem se bála a obzvlášť u první a poslední povídky jsem se nemohla napětím odtrhnout. Povídka, kde hlavní roli ztvárnil pes Andy se mi také líbila, ale kolikrát se mi chtělo brečet nad tím, jak se s ním zacházelo a to se mi nelíbilo. Veliký bonus pro mě je, že knihu mám vlastnoručně podepsanou od samotného autora. :) Za to mockrát děkuji.