Matky a jejich bolest

recenze

Stříbrná zátoka (2015) 3 z 5 / Adris
Stříbrná zátoka

Kniha popisuje život několika osob v Silver Bay. Lisa, žena, která do zátoky utekla před strašlivým tajemstvím i se svou dcerou je zde ubytována u své tety Kathleen, bývalé lovkyně žraloků. Žijí si tu docela spokojeně, až jednoho dne přijde Mike a naruší tak klid nejenom v Silver Bay ale i v Lisině rodině. Odhalí Lisino tajemství? Dají se nakonec dohromady? Nechá postavit hotel s vodními sporty v Silver Bay?

Stříbrná zátoka byla...poklidná knížka. Nenajdete tu nějaké extrémní zvraty. Je to knížka o bolesti, o vztahu matky a dcery.

Vykresluje se tu krásné prostředí Austrálie a historie Silver Bay. Najdeme tu několik informací o velrybách, zažijeme akční momenty s jejich záchranou, popláčeme si nad nevydařenými skutky i nezvratným osudem.

Příběh není tak úplně o klasické lásce muž - žena. Je o lásce ženy ke svému dítěti a co všechno je taková žena ochotna udělat pro bezpečí své, i dítěte.

Knížku je celkem srovnatelná s knihou Než jsem tě poznala, není ovšem tak čtivá. Myslím ale, že stojí za to si ji přečíst. Nenajdete tu nic převratného - ženu, která v životě trpěla ztratila to nejcennější, muže, znuděného životem a hledajícím životní cíl a postarší dámu, jež žije ve vzpomínkách dob minulých.