Hvězda

recenze

Hvězda (2014) 5 z 5 / Waver
Hvězda

Na Hvězdu jsem se těšila už od té chvíle, kdy jsem zjistila, že ji má nakladatelství Moba v plánu vydat. Zaujala mě svou krásnou obálkou a zajímavou anotací, takže jsem si řekla: ''Tu knihu si musím přečíst!'' a přečetla jsem ji. Byla úžasná.

Caitlin je obyčejná dívka, které jeden den odešel otec, a tak trochu nezapadá do světa, kam byla uvržena. Jako menší byla baculatá a nikdo si jí nevšímal, ale co se jí povedlo zhubnout - se všechno změnilo. Najednou měla kluka, nové přátele, a svět byl jiný. Ona byla jiná. Jenže ji její kluk bil...
Caitlin si jako jiné dívky ze školy vede online deník. Když jste chránění přezdívkou, můžete v klidu napsat cokoliv, co máte na srdci. Od toho přeci deník slouží, ne? A tak to dělá.
A teď Caitlin stojí před možností změnit svůj život k lepšímu. Je na konkurzu na uměleckou školu, na místě, kde jsou opravdu talentovaní lidé. Ale ani tam si nepřipadá, jako by tam zapadala, stejně jako na svojí současné střední škole. Svojí matce, ani svým kamarádkám ze školy o konkurzu neřekla, protože by jí to rozmlouvaly. Copak by mohl zpěv být něčím, čím by se mohla Caitlin v životě zabývat? Caitlinina matka si to nemyslí, ale samotná Caitlin miluje zpěv a je v něm opravdu dobrá. A všechno se změní, když ji na její vysněnou uměleckou školu přijmou - jenže její matka jí nechce dovolit, aby na ni přestoupila.

Už od samého začátku jsem si oblíbila hlavní hrdinku - Caitlin. Nevím čím to je, ale Caitlin je opravdu hodně sympatická, dost rychle jsem si ji oblíbila. Tak nějak mi nepřipadá jako jiné knižní hrdinky, které se dost často v podobných knihách vyskytují - je svým způsobem jiná, ale jen v dobrém. Také se mi moc líbí její zápal pro zpěv a operu.
Druhá postava, o které se tu určitě musím zmínit je Sean - Sean Griffin, kterého Caitlin potká na konkurzu na tu uměleckou školu. Sean byl od samého začátku taky dost sympatický, ale byla jsem celkem překvapená, když jsem se dozvěděla jeho tajemství. Na druhou stranu musím ale podotknout, že to byl z autorčiny strany dost dobrý tah, protože to podporuje originalitu.
Zvláštní postavou byla Caitlinina matka, kterou jsem ze začátku neměla vůbec ráda pro její chování, ale znovu se ukázalo, že by člověk neměl dávat na první dojem, protože člověk nikdy neví, jestli se nenajde ještě nějaká okolnost, která by mohla změnit jeho pohled - a názor na daného člověka.
Abych to shrnula - postavy v téhle knize jsou krásně vykreslené, většinu z nich jsem si dost oblíbila a nemám co vytknout.

Můj názor jedním slovem? Dokonalost! Hvězda je knížka, která si rozhodně zaslouží pozornost každého čtenáře, který má rád tuhle tématiku. Je skvěle napsaná, neuvěřitelně čtivá - a jsou v ní skvělé postavy. Děj je neohraný, a konec celkem překvapivý - což je jen dalším plus.
Možná jsem nečetla první dvě knihy od Alex Flinn, ale tohle je jednoznačně bomba. Skvělá kniha a jsem opravdu moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst - a taky můžu s jistotou říct, že se k ní ještě brzy vrátím, protože je opravdu úžasná. Tak úžasná, že si ji chci přečíst znovu, co nejdřív.
Je to kniha, u které si můžete odpočinout od všech upírů, víl a vlkodlaků - jednoduchý příběh, se kterým by se možná i nějaká čtenářka mohla s trochou fantazie ztotožnit, protože je hlavní hrdinka úplně obyčejná dívka, tak jako všechny ostatní. Děj není nijak složitý, Caitlin je sympatická - a je tam spousta dalších postav, které si určitě oblíbíte.
Takže... pokud máte rádi tuhle tématiku, tak jednoznačně Hvězdu doporučuji. Je to opravdu skvělá kniha, a jsem moc ráda, že ji nakladatelství Moba vydalo, protože je to moje nová srdcová záležitost.