Excentrik s naditými kapsami

recenze

Jackaby (2015) 5 z 5 / katy238
Jackaby

Městečko New Fiddleham je jen dalším nudným a šednoucím místem na americkém pobřeží, navíc je tam spolu se začínajícím zimním obdobím i dost chladno a chladné je i přijetí mladé Abigail. Dívka připlouvá s představou o novém životním startu, ale realita je tvrdší než ledová dlažba, po které musí chodit spoustu hodin, aby si našla jakékoliv zaměstnání. S přibývající tmou a klesajícími stupni Celsia je zoufalství dívky téměř hmatatelné, zkouší tedy své těžce zkoušené štěstí i u poněkud svéhlavého vyšetřovatele Jackabyho.

A náhle se ono odvrácené štěstí usměje a dívka se vrhá po hlavě do nezvyklých dobrodružství u svého nového a špatně čitelného zaměstnavatele a do nové výzvy v podobě neobvyklého vyšetřování. Je nutné odhalit vraha a to dost rychle. Počet obětí stoupá nebezpečně rychle a Abigail si pomalu uvědomuje vážnost situace.

A to nejenom ona...

Jackaby patří do literatury spíše určené mladším ročníkům, neznamená to ale, že by v knize nenašel starší nebo zkušenější čtenář nic zajímavého. Poznámky i monology excentrika Jackabyho dokážou rozesmát a mohu říct, že kniha mě skutečně velice zaujala. Jedná se o opravdu lehké čtení bez přehršle citových výlevů a starosvětská zdrženlivost Abigail v láskyplných litaniích mi plně vyhovovala. Neodvádí tak pozornost od hlavní zápletky knihy, která sice není nikterak složitá, ale ani urážlivě jednoduchá a dokáže děj utáhnout až do samého konce.

Na anglických odkazech autora jsem zahlédla zmínky o již vydaných pokračování dobrodružství paranormálního detektiva, pokud tedy nakladatelství Host další díly u nás zkusí vydat, rozhodně budu patřit mezi ty, kteří si je opatří.

Jackaby je totiž skutečně dobrým partnerem na cesty i líná odpoledne a samotnou mě zajímá, do čeho se namočí příště.

katy238
16.08.2016

To jsem ráda. Snad se vám bude taky líbit.

Skallarix
16.08.2016

Zajímavé. Recenze mě navnadila. Knihu si pořídím...