Další vlak do Bradavic

11. ledna v 19:19, autor: K.Libalova, přečteno 81x, popularita recenze: 3.12

Harry Potter a prokleté dítě

Recenze knihy: Harry Potter a prokleté dítě

Když J. K. Rowlingová dopsala svůj poslední díl ságy o Harrym Potterovi, všichni si mysleli, že se s kouzelnickým světem můžeme rozloučit. O to větší ohlas měla nová kniha „Harry Potter a prokleté dítě“, za kterou však nestála jen sama autorka předchozích dílů. Na jejím příběhu se podílel režisér John Tiffany a scénárista Jack Thorne. Kniha totiž vyšla jako předloha divadelní hry, která se těšila velkému úspěchu ve věhlasném divadle Palace Theatre v Londýně.
Rozdíl oproti předchozím dílům je poznatelný hned po otočení prvních stránek. Jak je výše napsáno, příběh sloužil jako předloha divadelní hry, a tudíž je psaná formou scénáře. V této knize nesledujeme radosti a strasti bystrozora Harryho Pottera, jak bychom mohli z názvu očekávat, ale seznamuje se s jeho nejmladším synem Albusem Severusem Potterem. Kniha začíná ve stejném okamžiku, kdy končí poslední díl „Harry Potter a relikvie smrti“. Harry se loučí se svým synem Albuse na nástupišti 9 a ¾ a připravuje ho na nový život v Bradavicích. Zlom nastává hned ve vlaku do Bradavic. Jaký, to se nechte překvapit.
Albus si na škole získá jen jednoho přítele a místo, které jeho otec tak miloval a odkaz, který mu zanechal, jsou pro něj noční můrou. Albus proto vykoná více zajímavých rozhodnutí, které nenechají čtenáře v klidu. V knize se můžete těšit na čarování, boje, i chvíle napětí a překvapení.
Mínusy shledávám následující. Kniha je psaná jako divadelní hra, tudíž je zpočátku obtížné se do tohoto formátu začíst. V případě, že vás vždy fascinovala atmosféra kouzelnického světa, která na vás během čtení o dobrodružství Harryho doslova dýchala, v této knize o ni budete ochuzeni. Velmi málo také poznáváme osobnost Albuse, ovšem v tomto případě nevím, zda to není výhoda. Možná díky tomu je linka děje více překvapující. Až na těchto pár negativ, bych ale knihu hodnotila velmi pozitivně.
Kniha „Harry Potter a prokleté dítě“ je bezesporu velmi příjemným a napínavým čtením. Spíše než pokračováním bych ji však nazvala doplňkem o budoucnosti světa Harryho Pottera, jeho rodiny a přátel.

Komentáře (0)

O recenzentovi

K.Libalova
Kája Líbalová
Popularita textů: 0