Nápověda

Aby Vám fungovaly všechny postupy z pravého menu, musíte být registrovaným a následně přihlášeným uživatelem DatabazeKnih.cz

Co je popularita článků (recenzí)?

Popularita článků je údaj, který Vám má pomoci nalézt zajímavé články; tedy ty, které ostatní čtenáři ohodnotili jako zajímavé.
Vyšší popularita znamená, že bloger/ka a jeho/její články se líbí čtenářům. Popularita je tedy pomůcka, která vás upozorní na zajímavé články.

Jak zvýšit popularitu článku?

Klikněte na odkaz "Líbil se Vám článek? Klikněte zde a zvyšte jeho popularitu." (je pod každým článkem). Na odkaz klikněte pouze tehdy, pokud vás text potěšil, zaujal či ho považujete za nadprůměrný.

Jak naopak snížit popularitu článku?

Snížit popularitu článku nelze. Pokud se Vám nelíbí, nečtěte ho.

Kolikrát můžu hlasovat pro článek?

Podpořit článek můžete vždy pouze jednou.

Je systém zabezpečený proti podvodům?

Používáme všechny dostupné technické prostředky na to, aby jedna osoba nemohla hlasovat vícekrát. Máme také k dispozici podrobné statistiky, kdo jak hlasoval, a kontrolujeme, zda se v nich neobjevují anomálie.

Jak se popularita článku vypočítá?

popularita je součtem dvou čísel - „počet čtenářů" a „počet hlasů". Obě čísla se počítají skoro stejně, jen první vychází z počtu čtenářů článku a druhé z počtu udělených hlasů. A pak je rozdíl zásadní - obě čísla se nakonec vynásobí koeficientem, a ten je různý. U ,,počtu čtenářů" je to 5, u ,,počtu hlasů" je to 45. Z toho je vidět, že na hlasech záleží daleko víc. Základní výpočet je celkem jednoduchý: x / (x + 100),

kde x je buď počet čtenářů nebo počet hlasů.

Přečte li si váš článek např. 400 čtenářů a dostane 100 hlasů, získáme popularitu následně:

za čtení: koeficient 5 x 400 / (400 + 100) = 4,00

za hlasy: koeficient 45 x 100 / (100 + 100) = 22,50

Sečtením zjistíme celkovou popularitu: 26,50.

Jak se vypočítá popularita blogera?

Popularita blogera je aritmetickým průměrem popularity všech jeho článků, zveřejněných za posledních 70 dní. Články s popularitou 0 nejsou do průměru zahrnuty. Proto se také údaj popularity autora mění. Jakmile některý z článků zestárne nad 70dní od uveřejnění, z výpočtu popularity "zmizí" a popularita může skokem stoupnout nebo klesnout.

Jaká popularita je dobrá?

Popularita se pohybuje přibližně v rozpětí od 2 do 50 - čím větší číslo, tím lepší popularita.

Co znamená popularita pro uživatele (blogera)?

Je-li vaše popularita v porovnání s ostatními vysoká (hodnoty nad 20), pravděpodobně to znamená, že píšete dobře - pokračujte v tom. Je-li mimořádně nízká (okolo 1-3), téměř určitě jsou vaše texty slabší. Je-li někde uprostřed, neznamená to pravděpodobně vůbec nic. Autorům však doporučujeme, aby se hodnotou popularity svých článků i svou celkovou popularitou nijak neřídili. Žádný dobrý autor nepíše kvůli dobré popularitě. Pokud vás psát baví, pište, co hrdlo ráčí.

Slušná nebo vysoká popularita autora potěší. Ale velmi často vůbec nevypovídá o kvalitě textu. Vypovídá spíš o tom, jak se autor sešel se svými čtenáři - volbou tématu, způsobem zpracování ap. Ne náhodou mají vysokou popularitu články na kontroverzní témata. Někdy naprosto oprávněně, někdy ale taky ne... Proto popularitě nepřisuzujte příliš důležitou roli.