werriss werriss komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kdyby to šlo, dala bych i víc hvězd v hodnocení, mně se to prostě líbilo :-) Skvělá knížka, která se nyní dokonce zařadila na vrchol mých nejoblíbenějších. A to jsem měla prvně obavy, že mě to nebude ani bavit :-D Film byl také výborný, ale knížka je mnohem lepší.

12.08.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Název této knihy jsem si vybavovala někde ze střední školy, a tak jsem se rozhodla, že bych si ji mohla přečíst. Navíc tu měla i dobré hodnocení. Ale... Autor si vybral zajímavé téma a některé pasáže mě také hodně zaujaly, byly skvěle napsané. Ale myslím si, že kniha je nesmyslně dlouhá a z velké části doplněná úplně zbytečným tlacháním o Stingovi. Být trošku jinak zpracovaná a hlavně kratší, líbila by se mi mnohem víc. Ale zas na tuto knihu nejspíš nikdy nezapomenu, skrz téma i těch mnoho set místy zbytečných stránek :)

22.05.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na tuhle knížku jsem se po přečtení Posla a komentářů o Zlodějce hodně těšila. Začetla jsem se do ní hned, ale v průběhu mě začala trošku nudit a nemohla jsem ji dočíst, přitom příběh byl velmi zajímavý. Je mi to moc líto, ale také se budu muset zařadit k těm, kterým to tolik nesedlo.

22.05.2017 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel se mi líbil, měl hodně zajímavý námět, pár věcí tam bylo k zamyšlení a mimo to byla knížka i vtipně napsána. Jediné, co mi vadilo, byla ta nespisovná čeština, ale zvykla jsem si. Taky ale myslím, že ten konec mohl být o něco lepší. Ale i tak to byla moc pěkná knížka.

30.03.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Musím říct, že série o Harrym Holeovi je těžce nakažlivá :-) Původně se mi do toho ani nechtělo, protože co bývá moc opěvované, to většinou stojí za prd. Nicméně jsem moc ráda, že jsem dala Harrymu šanci :-) Začala jsem sice až od Sněhuláka, který byl mimochodem skvělý, a už teď se těším po Levhartovi na další díly a určitě se pak vrátím i na začátek série. Levhart byla výborná, čtivá a napínavá knížka, ale možná mohla mít míň stran a Harry tam působil jako nesmrtelný hrdina, což se mi zdálo trochu přehnané, ale jinak super. Jinak první Nesbovka, kterou jsem četla, byl Syn, parádní knížka, po které jsem si Nesba hned zamilovala, takže taky doporučuju.

22.03.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Že si knihu přečtu, jsem se rozhodla po zhlédnutí filmové verze. Film byl sice super, ale zdaleka ne tak dobrý jako tahle knížka. Moc se mi líbila, byla dobře napsaná a skvěle se četla. Hrdinka sice nebyla žádný svatoušek, ale myslím, že jí patří velký obdiv. Nedovedu si představit, že bych něco takového bez újmy na zdraví absolvovala :-) Ale možná je někdy potřeba udělat něco bláznivého, abychom si to v hlavě srovnali.

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Nikdy bych nečekala, že mě zrovna tato kniha tak zaujme. Ani nejsem žádný velký fanda Marilyna Mansona, ale je to velmi originální, úchylné a přitom fascinující čtení a ještě k tomu výborně napsané. Kniha a ostatně i jeho hudba navíc vybízí k zamyšlení nad tímto světem a společností v ní žijící. Tento člověk dobře ví, proč a co dělá a za svými názory si stojí za každou cenu. Jen nevím, jestli jsem všechny ty perverznosti, o kterých píše, potřebovala vědět :-D

Robin Robin Zdena Frýbová

Když jsem se v minulém roce ve svých osmadvaceti letech rozhodla, že začnu se "čtením", jako první se mi do rukou dostala tato kniha. A rozhodně nelituju, byla velmi čtivá i vtipná a jako majitelka foxteriéra velmi chápu, co takový živý pes dokáže vyvést (jak vtipného, tak naprosto nervyzničujícího). Ale toho jejich psa bych teda nechtěla ani zadarmo :-D