Warden Warden komentáře u knih

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Pecka. Rozhodně jedna z lepších Dánovek, od které se nešlo odtrhnout.
Fajn vzpomínka na Ivana Canisa a když jsou ve hře "trojpísmenkový" tak je to mazec a výslech Krauza a Burgera pana plukovníka, to bylo prostě pošušňáníčko... :)

01.07.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Za mě asi nejslabší a nejnudnější Dánovka. Audioknihu jsem s přemáháním doposlouchal, knihu bych odložil a nedočetl. A to mám Dána rád....No tentokrát....bohužel.

05.03.2023 2 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

(SPOILER) Lars popáté a opět na výbornou.
Autor se dušuje, že americkou drsnou školu nečetl a není ji ovlivněn, ale věřte něco spisovateli pod pseudonymem :)
Ano, je to opět americká česká drsná škola a čtenář dostane přesně to, co od této série čeká.
Jednoduchý příběh, který Vás drapne za pačesy, vtáhne a nepustí, dokud ho nedočtete.
Lars a MMA? Hleděl jsem k tomu s velkou skepsí, protože mma nemám rád a dopadlo to tak, že jsem se na ty fighty nakonec těšil a při čtení si jazykem přejížděl po zubech a počítal je.
Konec dobrý i špatný. Nechcu tu úplně spoilovat, ale konec potěšil. Ale přišlo mi, že autor posílá Larse tak nějak na odpočinek, což by byla věčná škoda.
Česká literatura potřebuje takové Larse. Česká literatura potřebuje takové Daniely Grisy.

15.09.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Průměrný, ničím vyčnívající thriller, kterých je teď všude plno. Dějová linka deníku vynikající a opravdu napínavá a vysoce převyšující linku pátrání po V4O.
Neurazí, ale rozhodně nenadchne.

25.08.2022 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Upřímně řečeno....nechápu. Nechápu ty ovace a všeobecné nadšení nad touto knihou.
První cca polovina je výborná. Napínavá, dramatická, člověk hltá stránky, aby věděl co bude dál.
Ovšem od poloviny jako bych četl jinou knihu. Něco jako když pomalu teče med. Zcela nesmyslné historické popisy čarodějnických procesů, příšerně zdlouhavé opisy zbytečných věcí, až jsem pojal podezření, že je autorka placena od písmenka :)
Je to asi jako když si vyjedete autem na výlet, všechno je parádní a uprostřed cesty někde v polích Vám dojde benzín. Tak se kolem toho auta motáte, nevíte co dělat a jenom bezradně rozhazujete rukama.
Za mě jednoznačně zklamání.
Posloucháno jako audiokniha. Klasickou knihu bych nedočetl a odložil. Strašně to autorka pohřbila.
Jedna hvězda za první půlku knihy, druhá, za rozšíření obzorů o fenoménu Žítkovských bohyní.
Leží mi tu Bílá voda a jak jsem se na to těšil, jsem ted značně na vážkách....Ale jo....zkusím Tučkovou ještě jednou....i když značné obavy jsou.

19.08.2022 2 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Silné téma o zvěrstvech v komunistických koncentrácích, které nesmí být zapomenuty, ale bohužel literární zpracování je velmi slabé. Čekal jsem od knihy víc.

23.04.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

No...těžko hodnotit....
Pokud se řeší případ, není to vůbec špatné.
Pokud se začnou řešit vztahy mezi parťáky, jejich "špičkování a žertování" a jejich soukromý život, je to katastrofa, která nadchne tak maximálně pubertální dívky, vzdychající u Dempsey a Makepeaceová.
I přesto, že mi tahle dvojka byla protivná a nesympatická a v jednu chvíli jsem chtěl knihu odložit, dočetl jsem.
Škoda, že se autorka nedržela pouze kriminální linky. Za mě už další kniha s touto dvojicí asi ne.
Hodnocení: 2,5*

23.04.2022 3 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Tak dočtena celá sága. Je to takové lehké čtení. Trochu bulvár, trochu červená knihovna, trochu telenovela....
Nicméně je to velice zábavné a čte se to opravdu výborně. Měl jsem problém jednotlivé díly odložit, dokud jsem je nedočetl do konce.
Konec trochu zamrzel, s chutí bych četl dál, ale myslím, že to autor slovy Vilemíny řekl jasně.
Každopádně, pokud by se někdy v budoucnu objevil další díl, rád po něm sáhnu a s chutí budu sledovat další osudy rodu Heřmanů.
Místy sice trochu nuda a hluchá místa, ale u tak rozsáhlého díla je to vcelku pochopitelné.
Já byl spokojen. Příjemný zážitek a hodnocení celé ságy 4*

22.04.2022 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tak tohle je hodně velká slabota a hodně velké zklamání. Kniha má velice dobrý rozjezd, ale už cca ve čtvrtině knihy, kdy začíná neskutečně nudit, není problém odhalit pointu a zbytek knihy se mění v nesmyslné a nudné plácání, kdy si čtenář nepřeje nic jiného, jenom ať už to proboha skončí a to jakkoliv. Největší muka a trýzeň tak nezažívá hlavní hrdina, ale čtenář, který má větší část knihy dilema, jestli tu pitomost dočíst nebo rovnou odložit.
Jedna hvězda za úvod a za opravdu nádhernou fotografii na obálce knihy.
Mám připravenou ještě Trhlinu, ale odkládám a nevím, jestli se do ní po tomhle zážitku kdy pustím...Bohužel.

07.01.2022 1 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Autor opět ve vynikající formě. Trochu jiná dánovka, ale snad právě proto mě tolik bavila. Hilda vynikající. Ovšem pro ty, kteří nečetli Bremeno minulosti, může být tenhle příběh vcelku nudný a nezajímavý. Za mě palec hore!

06.01.2022 5 z 5

Ruský jazyk pre 5. ročník základnej školy Ruský jazyk pre 5. ročník základnej školy Jarmila Gleichová

Používali jsme. Velice pěkně udělaná učebnice.

11.10.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Ajajajaj....Každý autor má slabou chvilku a Klevisová si jí vybírá v Prokletém kraji. Autorka si od detektivek odskočila k....k....k....to bude asi ten problém. Těžko říct k čemu. Ten příběh je tak neslaný, nemastný, bez chuti a bez zápachu, že čtenář vlastně ani neví, co pozřel.
Výborná atmosféra vesnice ze Sněžného měsíce a hlavně Drak spí se tady bohužel nezhmotnila. Postavy nezajímavé, neživé, jako by se člověk díval na nějaké němé loutkové divadlo a ještě přes sklo.
Příběh celkově velmi nudný a opravdu jsem se do čtení musel nutit a knihu málem dvakrát nadobro odložil.
Po předchozích knihách obrovské zklamání. No holt....každý den není posvícení...Snad příště.

17.09.2021 1 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Výborné! Zatím nejlepší z celé série.

16.09.2021 5 z 5

Zajícova smrt Zajícova smrt Zdeněk Jirotka ml.

Žádné veledílo to není, ale já mám pro Jirotku prostě slabost a jeho knihy nebo povídky se mi čtou velice dobře. Na nějaké líné deštivé odpoledne ideální oddychovka. Nebo do nějaké zahradní restaurace k cigaretě a něčemu ostřejšímu. Třeba do vinárny U Bílého koně :)

14.06.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

MOŽNÝ SPOILER

Smutná kniha o smutné době a smutných věcech.
U knih, které tady mají tak vysoké hodnocení, vždycky zbystřím, protože většinou hodnocení neodpovídá a nevím odkud to lidi sypou.
Tušení mě nezklamalo ani tentokrát.
Hlavní problém této knihy je v tom, že autorka je mizerná vypravěčka. Hodí nás sice rovnou do děje a vyprávění má tempo vlaku uhánějícího na Sibiř, ale čím déle v tom vlaku jedeme a blížíme se lágru, už tušíme, že tam něco drhne a že to není ono.
Napětí a zájem o osudy postav se tak nějak pomalu začínají vytrácet a popravdě v druhé půlce knížky, už mi bylo úplně jedno, co se s kým stane.
A tím koncem to autorka taky nějak extra nevylepšila. Připadá mi to, že už nevěděla jak dál, tak to sekla.
Je fajn, že se o Stalinských čistkách a zvěrstvech píše, protože tohle svinstvo nesmí být zapomenuto. Ale pokud je to ve výsledku mdlé a ubíjející, postavy nezajímavé a omílá se neustále dokola jen zima, hlad a polární noc, pocity zůstavají značně rozporuplné.

25.04.2021 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Lars podruhé a opět skvěle. Sice mi příjde o něco málo slabší než první díl, ale to nic nemění na tom, že jsem se výborně bavil. Děj skvěle odsejpá a některé scény byly prostě výborné (Lars u výslechu na policii) a u některých jsem se musel fakt smát (huhlající umělec Cedric ve studiu a jeho "xanax style" Úplně jsem to viděl) Nemluvě o pekelné chuti na bourbon, kterou jsem při čtení dostal :)
Těžké rozhodování mezi 4 a plným kotlem...Ale jak kdysi někde v komentu utrousil zdejší uživatel pan marlowe:" Na premianty musí být větší přísnost" Takže tentokrát za 4 a nedočkavě otvírám třetí pokračování.

25.01.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc ten humbuk kolem této knihy nechápu. Ničím extra zajímavá a velice průměrná sága, které v prvním dílu po 2/3 totálně dojde dech a prokousat se zbytkem knihy je spíš utrpení. Několikrát jsem si při čtení vzpomněl na knihy Vojtěcha Martínka ze stejného prostředí a tady Martínek vyhrává na celé čáře.
Pro někoho, kdo ostravsko nezná, možná zajímavé, šokující, ale pro nás co tu žijem nijak objevné téma, které jak už jsem říkal, zvládl Martínek podstatně lépe.
Za mě další díl už ne.

24.01.2021 2 z 5

Rozhodně nesouhlasím, jak tady mnozí tvrdí, že je to nejslabší díl. Tím je bezesporu Aristokratka na koni. Tenhle díl je jiný, vybočující z řady a po slabém třetím dílu, je to jedině dobře. Nesledujeme totiž ani tak osudy rodiny Kostků, jako osudy a lapálie dvou part zlodějíčků, brousících si drápy na Kostku. A ty jsou opravdu vtipné, zvláště eskapády tria Majerových.
Někteří si tady stěžujou, že zápletka je nereálná a nepravděpodobná a přitažená za vlasy a kdesi cosi.... No nevím....stěžovat si na tohle u humoristického románu, je imho zcela mimo mísu a doporučil bych tedy k četbě něco jiného.
Takže za mě zcela jiná Aristokratka, vtipná a mohu jen doporučit. Těším se na pátý dil :)

03.01.2021 4 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

No....za mne tedy zklamání.
Sice je to fajn, být zase se starými dobrými známými, zvláště s povděkem kvituju návrat Canise na scénu, kterého mám radši než Chozého, ale celé je to takové nijaké. Zápletku člověk vytuší docela brzy a zhruba od poloviny, už mě to nijak zvlášť nebavilo.
Takový je život. Banda vraždárska si vybrala slabší chvilku, ale věřím, že se s ní sejdeme zase v plné síle.

28.12.2020 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knihy Michaely Klevisové se mi do pazourů dostaly vždycky tak nějak náhodou a měly vzestupnou tendenci. Po posledním Sněžném měsíci už jsem šel cíleně, protože se odehrává u nás v Beskydech a nebyl jsem zklamán. Bergmanovi totiž rozhodně víc pasuje české prostředí, než jeho zahraniční výlety.
Když jsem zjistil, že vyšla nová Klevisová a odehrává se v Jižních Čechách neváhal jsem.
Zapadlá vesnice u hranic, chata u rybníka, horké léto, opuštěná náves...dostal jsem sto chutí tam být a hned studoval mapu České Kanady :)
Některým vadí pomalejší rozjezd....nezáživná první třetina atd.
Moc tomu nerozumím.
Žádný pomalý rozjezd nevidím a nudu už vůbec. Vidím skvělé vykreslení místa, postav a charakterů a uvedení do příběhu.
Takže sakum pikum: zatím nejlepší kniha Michaely Klevisové.
Ale tak abych jenom nechvalil :) Bylo tam pár pasáží zbytečně rozvláčných, opisných a roztahaných, ale to je jen taková malá vada na krása téhle výborné české detektivky.
Bravo! Další kniha se mi do pracek už nedostane náhodou. Budu na ni číhat... Až vyjde, drak se opět probudí :)

12.11.2020 5 z 5