warca warca komentáře u knih

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Autorka nás dostává do poměrně zajímavé, dá se říct že i originální situace, kdy jsou hlavní hrdinové ve vztahu expartnerů. Bohužel na mě vzpomínky na jejich vztah ve druhé polovině knihy nepůsobí tak věrohodně a nechytají mě za srdce, jak by měly.
Za mě by bylo ideální knihu rozdělit na dvě části - prvotní vztah a ve druhé polovině by pak mohl proběhnout děj aktuální.
To by vyřešilo i moji nepozornost ke konci knihy, kdy je vše už moc zdlouhavé.
Ale jinak byla kniha poměrně čtivá, a pokud budu hodnotit s ohledem na žánr a knihy podobné, tak se jedná i o nadprůměrný kousek.
To však nic nemění na tom, že za mě zůstane poslední část nedočtena...

22.02.2024 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Asi půjdu se svým hodnocením trochu proti proudu. Čekala jsem, že se kniha rozjede, ale buď jsem ji odložila moc brzy (cca po 100 stranách), nebo mě zkrátka nechytla jako ostatní.
Postavy za mě nijaké, vůbec mě nezaujaly. Rozhovory také za mě ploché a nepoutavé.
Námět se mi líbil, styl psaní nebyl také špatný, těch 100 stran jsem přelétla jak nic, ale něco mi tam chybělo, co by mě nutilo číst dále.
Odkládám

22.02.2024 2 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Asi po 130 stránkách jsem knihu vzdala.
Věřím, že kdyby mi bylo 14, tak ji zhltnu jedním dechem, ale jako o 10 let starší už asi potřebuji trochu jiný náboj.
Příběh byl zajímavý, ale možná kvůli hromadě postav jsem se nedokázala pořádně začít.
Nebudu se dál trápit a knihu odkládám.

19.01.2024 3 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Skvělá série.
Druhý díl mě tolik nenadchnul, ale pokračování v podobě čtvrtého kousku v mozaice příběhu bylo velmi povedené.
Poutavé, sympatické, romantické a napínavé.
Na posledních pár desítek stran mě nadšení trochu opustilo, autorka ztratila moji pozornost, když bylo naprosto zřejmé, jak se příběh vyvine.
Ale jinak moc pěkné.

15.01.2024 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Za mě tedy nejslabší díl série, která byla jinak parádní.
Začetla jsem se sotva na začátku, pak vše bylo zdlouhavé, zbytečně prodlužované a ke konci jsem už přeskakovala.
Přestože jde o brilantní sérii a svět, na Měsíční kroniky to nemá :)

02.01.2024 3 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Jeden z nejlepších romantických příběhu za poslední dobu.
Milé, vtipné, trochu naivní.
Konečně romantika, která měla správně vyvážený poměr příběhu, konverzace i nějakého sexu a vzrušení.
Dlouho jsem na nic tak čtivého a poměrně originálního nenarazila.
Určitě doporučuji, já jsem nadšená.

21.10.2023 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Nezaujalo, u třetí kapitoly jsem knihu odložila a nijak mě to netrápí.

19.10.2023 odpad!

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Další erotický román, který jsem nedočetla. Co to s těmi spisovatelkami je? Příběhům chybí realistické a poutavé rozhovory a chytlavý děj. :/ Nedočteno.

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Od autorky nedočítám stále více knih. :/ Tato je jedna z nich.

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Velký potenciál, ale nedočteno.

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Ten, koho neomrzí příběhy typu "žhavá romantika vysokoškoláků s dramatickým pozadím postav", tak najde svůj malý ráj i v sérii Twisted. Já jsem se do knihy poměrně začetla, čtivě psané, přitažené za vlasy tak akorát. Tudíž ji hodnotím poměrně pozitivně. :) těším se na další díl.

04.08.2023 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Kniha mě bavila asi tak 50 stránek.
Nechápu, jak takové špatně napsané splácanině dokáže někdo dát víc než 3 hvězdy. Je to přitažené za vlasy a psáno takovým způsobem, že se chování postav a celému ději zkrátka nedá věřit a jen se ušklíbám. Asi jsem na takovou knihu "přezrálá". Varování na obalu je také trochu nadsazené, protože popisy jsou sepsané nepřesvědčivě. A mimo kousku v prvních 100 stranách jsem se absolutně nezačetla.

01.07.2023 2 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Průměrná, humorná a nenáročná oddechovka na jedno odpoledne. Plus za poměrně odlehčené, vtipné rozhovory hlavních hrdinů. Ne v každé z knih ze série se toto autorce podařilo.

01.07.2023 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Jednoduchý příběh, který dostává spád a čtivost někde v polovině. Do té doby mě nezaujaly ani postavy, ani konverzace.
Humor je velmi slabounký. To jediné, co odlehčené konverzace dokázaly, že jsem se trochu pousmála. Jinak jde o milý příběh bez větší kolize a dramat.

22.06.2023 2 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Příběh měl dobrý námět, horší je provedení a naprosto děsné a neuvěřitelné jednání postav.

12.03.2023 2 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Hodně podobný styl i tematika k ostatním knihám autorky. Ale to nevadí. Jen je neberte hned po sobě.
Bohužel tato kniha byla taková hodně rozvleklá, nic moc se vlastně nedělo, nedočetla jsem. Autorka nedokázala udržet můj zájem.

12.03.2023 2 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Hodně povedený čtivý příběh. Skvělé nenucené konverzace. Děj rychle ubíhá a člověk se nenudí.

12.03.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Parádní strhující příběh, který jsem četla jedním dechem. Ostatně jako všechny autorčiny knihy.

11.02.2023 5 z 5

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Nebylo to špatné, určitě bych to víc ocenila v patnácti než teď, když mi je přes 20.
Příběh byl vcelku čtivý, děj hezky plynul.
Rozhodně se nejedná o žádný originální převratný příběh, ale já přesně takové fantasy dřív milovala.
Trnka byla trochu hloupoučká, místy ufňukaná, ale odvážná šestnáctiletá holka, co těžko mohla vědět, co je láska. Podle toho se také pořád přemilovávala.
Po druhém dílu sáhnu, když si na něj včas vzpomenu.

31.08.2022 3 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Kniha byla velice příjemným překvapením. To, že byla čtivá, ještě není tak podstatné jako to, že naprosto vystihla běžný, každodenní, reálný život. Cítila jsem z ní upřímnost a opravdovost. Proto mě také dokázala pohltit. Jako by popisovala to, co se může stát každé z nás. Za mě pecka.
Vzhledem ke konci čekám na další díly!

13.07.2021 5 z 5