VictimOfChanges VictimOfChanges komentáře u knih

Palác prokletých Palác prokletých Darren Shan (p)

No tak nevím. Oproti předchozím knížkám malinko nuda, obsahující naprosto zbytečné pasáže na vyplnění požadovaného počtu stran. Na druhou stranu Darren Shan je srdeční záležitost, takže za mě to na čtyři hvězdy stačí. Ale poslední díl už asi přečtu jen z nostalgie.

18.05.2014 4 z 5

Stín smrti Stín smrti Darren Shan (p)

Mě se naopak knížky s Bec jako hlavní postavou líbí v Demonatech nejvíc, takže rozhodně za pět hvězd. Ať žije pravidelná dávka hektolitrů krve a vyhřezlých střev!

21.10.2013 5 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Teda, vůbec jsem nečekala, že se z toho vyvrbí upíři, které moc nemusím, ale nakonec jsem knížku zhltla zhruba ve třech dnech. Je psána opravdu hodně čtivě, nijak zdlouhavě, takže člověk ani nemusí nic přeskakovat, což mi je hodně sympatické. A zítra letím do knihovny pro druhý (a nejspíš i třetí) díl!

21.08.2013 5 z 5

Třetí šimpanz (Vzestup a pád lidského rodu) Třetí šimpanz (Vzestup a pád lidského rodu) Jared Diamond

"Každá lidská společnost cítí hlubokou potřebu hledat svůj původ a přichází proto se svým vlastním příběhem o stvoření. Příběh tří šimpanzů je takovým dnešním příběhem o stvoření."
Stále se ještě domníváte, že je v pořádku šimpanze (a ostatní živé tvory) zavírat do klecí a provádět na nich pokusy?

25.06.2013 5 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Málokdy se stane, že mě příběh překvapí svým koncem. Pokud se tak stane, zvýší si u mne kniha hodnocení rychlostí blesku, tím víc překvapivě u mladého českého autora :o). Tak neváhejte a pusťte se do snění!

05.06.2013 5 z 5

Město Hadů Město Hadů Darren Shan (p)

Takže, podle mého mínění, navzdory tomu, že jsem pouze obyčejný člověk a mé mínění může být naprosto scestné, hodnotím třetí díl jako závěr hodný mistra Shana. A těším se na další a další strhující příběhy tohoto úžasného autora.
Kardinál je mrtev, ať žije Kardinál!

03.12.2012 5 z 5

Strhující a dojemný příběh navěky čekající nenaplněné lásky. Nádhera.

29.10.2012 5 z 5

Bible do nepohody Bible do nepohody neznámý - neuveden

"Bible je jako mapa. Studovat ji ještě neznamená, že se dostaneme do cíle. Je třeba nasednout do auta, nastartovat a jet."

22.08.2012

Jejich jest království Jejich jest království Jeffrey Moussaieff Masson

Většina zvířat umírá bez slz, většina lidí přihlíží bez pláče.

25.03.2012 5 z 5

Nezahrada Nezahrada René Vaněk

Absurdní a zároveň děsivě reálné.

14.02.2012 4 z 5

Slova jako slunce Slova jako slunce Fabian Bergmann

Opravdu krásné zahřátí duše.

14.02.2012 5 z 5

Mé písně Mé písně Sándor Petőfi

Krásná Píseň vlků, moje oblíbená.

"Mrznem a máme hlad,
bok náš je postřelen
a bídu snášíme,
však každý svoboden!"

02.02.2012 4 z 5

Perla Janis Joplin Perla Janis Joplin Ellis Edward Amburn

Pro všechny, kdo Janis Joplin milují a chtěli by celým svým srdcem a naplno zažít šedesátá léta stejně jako já, je určena tahle knížka.
Live fast, love hard, die young. Výstižné.

Jaké je to být vlkem Jaké je to být vlkem Anne Ménatory

"Když nedokážeme porozumět vlkům, stěží budeme rozumět něčemu jinému."

27.10.2011 5 z 5

Z mého pohledu jeden z nejlepších dílů série. Nejdříve záporný hrdina Sirius Black, měl od začátku všechny mé sympatie (po shlédnutí filmu ještě vzrostly, Black ztvárněný Gary Oldmanem, co dodat). Jaké bylo pak moje (a řekla bych že nás bylo víc...) zklamání v pátém díle, když se ho autorka rozhodla z příběhu "odstranit".
Přiznávám bez mučení, že po prvním přečtení (ve svých zhruba dvanácti letech) jsem musela strhující závěr přečíst znovu, než jsem ho pochopila. Od té doby mám Vězně z Azkabanu nastudovaného natolik, že bych ho z fleku mohla někde přednášet, přestože by o to asi nikdo nestál.

Judas Priest Judas Priest Neil Daniels

Když jsem se dozvěděla, že samotní Metaloví Bohové vydávají biografii, byla jsem naprosto nadšená. Kniha Danielse bohužel není oficiální, protože jak členové skupiny pravili, na psaní biografie, když jejich kariéra (díkybohu) ještě není u konce, není ten správný čas.
Defenders Of The Faith je pro všechny opravdové metalisty milou povinností k přečtení. I přestože velkou část zabírá zbytečně dlouhý rozpis všech turné a koncertů, která kdy skupina uspořádala, příběh o vzniku skupiny a vypracování se až na samotný Olymp heavy metalu (v čele při jeho vytváření) je skutečně pozoruhodný a čte se téměř sám.
Keep the faith \ , , / \ , , /