Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail Hortense Ullrich

Bolo mi jasné, že k vekovej hranici doporučenej pre túto knihu už ani zďaleka nepatrím, ale ako oddychovka by to mohlo byť fajn. Asi budem dosť kritická, ale nechápem ako toto môže niekto napísať a vydať, väčšiu hlúposť som asi nikdy nečítala. Farebné písmo tiež žiadna výhra, dosť rušivé. Jediná výhoda tejto knihy - počet strán. Strata času.

11.04.2023 odpad!

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Dlho som odkladala prečítanie tejto knihy, napriek tomu, že prvý diel Ty sa mi veľmi páčil. Rozhýbalo ma, že som si chcela konečne pozrieť druhú sériu na Netflixe ( a teda niečo úplne iné ako kniha). Kniha sa mi v podstate páčila až na približne 50 strán uprostred, ktoré boli nudné a monotónne. Najviac ma asi vytáčal Forty. Prípadné preložené ďalšie diely si asi odpustím.

Cesta beze jména Cesta beze jména Howard Linskey

Tak táto kniha ma veľmi prekvapila, až na trošku ťažkopádny začiatok bol príbeh neuveriteľne pútavý. Viaceré dejové linky, krátke kapitolky, zaujímavé postavy - všetko čo zbožňujem v knihách. Rozuzlenie príbehov tiež prekvapilo, odporúčam. Ďalšej knihe od autora by som vôbec nebránila.

Biele telá Biele telá Jane Robins

Tak táto kniha bola fakt čudná, zo začiatku celkom pútavá, no približne v polke začala strácať švih. Dosť ma prekvapilo ako sa to napokon vyvinulo, nebola úplne zlá, ale nesadla mi, postavy mi boli buď nesympatické alebo sa dosť zvláštne správali. Slabší priemer a pravdepodobne viac autorku nevyhľadám.

11.04.2023 2 z 5

Chlapec vo svetle reflektorov Chlapec vo svetle reflektorov Samuel Bjørk (p)

Kniha bola celkom pútavá no priemerná, musím podotknúť, že prvý diel bola o mnoho záživnejší, a každý ďalší diel o niečo slabší. Miestami som bola zmätená kto je kto, mala som väčšiu pauza v čítaní tejto série. Príliš veľa postáv a často nudné časti. Vývoj deja trošku zmätočný, uvažujem, že ďalšie diely, už si odpustím.

11.04.2023 3 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Kniha bola prekvapivo pútavá, prelínanie súčasnosti a minulosti ma vždy baví. Postavy a dej veľmi uveriteľný až človeka donutí zamyslieť sa ako môže škola a vzťahy(traumy) v nej určovať a zasiahnuť do dospelého života. Knihu som si užila a nebránim sa ďalším dielam autorky, odporúčam.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Táto séria kníh ma zaujala hneď, ako som o nej počula. Musím však skonštatovať, že knihy budú vhodnejšie pre čitateľov, ktorí nečítajú veľa hororov a duchariny. Pre mňa to bolo trošku poslabšie a miestami pritiahnuté za vlasy, hlavná postava ma skôr vytáčala namiesto toho, aby som jej "fandila". Napriek tomu dám spisovateľke šancu (knihy už naškrečkované doma :D ) a skúsim jej ďalšie tituly.

11.04.2023 2 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Kniha ma aj po 20-ročnom re-readingu veľmi bavila, dej bol pútavý, atmosféra fantastická, postavy sympatické a dobre vykreslené. King opäť nesklamal, jeho knihy ma asi nikdy neomrzia. Odporúčam a tentokrát skúsim aj voľné pokračovanie príbehu.

11.04.2023 5 z 5

Žena v okne Žena v okne A.J. Finn (p)

Kniha ma v podstate celkom bavila, užila som si však skôr koniec. Trošku mi vadil prvok, kt. sa vyskytoval aj v knihách Dievča vo vlaku a Krvavý pomaranč a to nespoľahlivosť hlavnej ženskej postavy kvôli alkoholizmu. Niektoré scénky sa mi zdali brutálne nerealistické najmä konfrontácie so susedmi a políciou, chápem, že autor chcel nasmerovať vývoj deja správnym smerom, ale chcelo sa to trošku viac pohrať so zápletkou. Napriek tomu môžem knihu odporučiť.

15.10.2022 4 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Táto kniha bola pre mňa teda veľké prekvapenie a musím napísať, že ma fakt bavila. Námet knihy bol zaujímavý a napínavý, nebola síce úplne dokonalá, miestami mi niektoré veci vadili, ale to mohlo prameniť z toho, že kniha bola očividne zo série (nie prvý diel) a nakoľko u nás neboli ostatné zatiaľ preložené (nevyzerá to, že niekedy budú) nepoznala som predchádzajúci vývoj hlavných postáv/vyšetrovateľov. Ešte taká poznámka nakoniec neodporúčam čítať túto knihu matkám s malými deťmi a tehotným ženám.

15.10.2022 4 z 5

Lásk@ na prvý klik Lásk@ na prvý klik Rainbow Rowell

Od tejto knihy som nič neočakávala, maximálne iba všednú oddychovku. No na moje prekvapenie som si knihu užila a v rámci možností prečítala na jeden záťah. Hlavné postavy ma chytili za srdce a na koniec boli aj slzičky. Štýl akým bol príbeh písaný mi veľmi vyhovoval a knihu si určite opäť rada prečítam.

15.10.2022 5 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Túto knihu som mala doma pekných pár rokov, tešila som sa na ňu, pretože zbožňujem zombie tématiku. Zobrala som si ju na dovolenku a to je dôvod, že som ju dočítala (nemala som za ňu náhradu). Nápad by mohol byť aj super, ale to spracovanie hrôza, viem, že nie som cieľová skupina, ale bolo to fakt slabé, naivné a hlavne nezmyselne napísané. Neodporúčam!!!

15.10.2022 1 z 5

Bazén Bazén Libby Page

Kniha o medziľudských vzťahoch s celkom zaujímavým námetom, ktorý mal potenciál chytiť za srdce a poskytnúť čitateľský zážitok, ale... Spracovanie sa mi zdalo veľmi nešťastne zvolené, až na pár momentov, umelo naťahovaný príbeh v podstate o ničom, možno keby sa autorka viac povenovala životnému osudu postáv - príliš povrchne napísané. Čítanie vyslovenie na relax, keď od knihy nič neočakávate.

14.10.2022 2 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Bola som veľmi zvedavá na prvú knihu od tohto autora a tešila som sa na super thriller. Kniha sa mi zo začiatku dosť ťažko čítala, nie a nie sa začítať, netvrdím, že problém bol v príbehu skôr som nemala priaznivé podmienky na čítanie...Napriek tomu si myslím, že kniha je dostatočne pútavá aj zaujímavá, hej občas mi niečo vadilo/vytáčalo na konaní hlavných postáv, ale napríklad pointa príbehu bola pre mňa prekvapenie, bola som totálne vedľa kto je vlastne "záporák". Teším sa na ďalšie knihy od tohto autora.

14.10.2022 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Dlho som sa chystala na túto spisovateľku a musím povedať, čakanie sa oplatilo. Kniha bola pútavá bez hluchých miest, zaujímavá téma. Jediné čo mi vadilo, trocha veľa náhod a prekombinovaný koniec, ale napriek tomu to nebolo vôbec zlé. Som zvedavá na ďalšie knihy autorky...

02.10.2022 4 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Kniha, ktorú zaraďujem do kategórie "oddychovka na pláž". Nič svetaborné (to asi ani autorka nemala v úmysle), miestami strašne naivné, ale celkom dobre sa čítala. Presne spĺňala moje požiadavky vypnúť, relaxovať a nič zložité neriešiť. Taká jednorázovka, ktorú prečítate a pošlete ďalej.

Orgovánové dievčatá Orgovánové dievčatá Martha Hall Kelly

Kniha je tvorená kapitolami v ktorých sa striedajú osudy 3 hlavných postáv Caroline, Kašy a Herty, ktorých osudy sa v určitej fáze pretnú. Zasa trošku iný pohľad na WWII. Kniha bola pútavá aj keď kapitoly s Kašou a Hertou ma bavili o trošku viac ako s Caroline - tá mi miestami liezla na nervy. Ako celok bola kniha veľmi zaujímavá o to viac, že bola inšpirovaná skutočnosťou. Odporúčam.

02.10.2022 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Skvelá záležitosť. Asi som našla ďalšieho obľúbeného autora thrillerov/krimi, mať na knihu čas tak ju zhltnem naraz. Príbeh bol pútavý bez hluchých miest a so skvele vykreslenými postavami. Odporúčam a nutne si musím zaobstarať ďalšie autorkine knihy .

02.10.2022 5 z 5

Zúčtování Zúčtování Alma Katsu

Príbeh nebol vyložene zlý aj bol dostatočne pútavý, na prvý diel to však nemalo. Aj keď sa v tejto časti dozvieme veľa nových informácií o postavách, nemôžem sa ubrániť myšlienke, že ak by som ju nečítala o nič zásadné neprídem. Otázkou je ako by pokračoval príbeh v u nás nepreloženom 3. diele, keď už tento sa mi zdal nadbytočný...

Elixír Elixír Alma Katsu

Podľa 1/3 knihy som usudzovala, že tento príbeh sa mi bude čítať horko-ťažko, dej bol pomalý a dosť monotónny. Dejová linka zo súčasnosti mi vyslovene vadila, zdala sa mi nadbytočná. Príbeh sa viac rozbehol po odjazde Lanore z "osady", no dosť ma prekvapilo ako sa to zvrhlo. Nakoniec ma to celkom bavilo a kniha sa mi zdala celkom ucelená. Som zvedavá čo prinesie ďalší diel série.