valinka222 valinka222 komentáře u knih

Zpíváš, jako bys plakala Zpíváš, jako bys plakala Zuzana Kultánová

Útlá knížka, ale nabitá emocemi jedné ženy. Andrea je kritická jak k sobě, tak ke svému okolí. Snaží se žít, ale nedaří se jí to. Občas mi lezla na nervy, jindy mi jí bylo líto a i to mě nutilo číst dál.

10.10.2022 4 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Tahle kniha mě tak moc bavila! Každá povídka byla jiná, zábavné, k zamyšlení, u některých se lišil i styl psaní. Zdánlivě z obyčejného se vyklubalo neobyčejné.

14.04.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvěle vedené rozhovory, neodsuzující, neuvěřitelné, obdivuhodné. Doporučuji nevynechat úvod, otvírá cestu, jak na rozhovory nahlížet.

04.02.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Úsporné věty, krásný jazyk, láska krutá i sladká , smutné téma, prostě skvělé!

01.10.2020 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Komiksy čtu zřídka a s tímto jsem velmi spokojená. Skvěle nakreslený, vtipný, narážky na dnešní kulturu a děj odsýpá.

24.05.2020 5 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Vyprávění rodičů o své dceři s těžkým autismem, o otázkách, které je napadali, o pochybách, které měli, o duchovních aspektech, se kterými se setkali a o lásce ke své dceři. Úžasně napsané.

24.05.2020 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Mám ráda povídky a mám ráda Jana Štiftera. Moc příjemná kombinace. Podmanivé, nostalgické, s nádechem historie. Bavily mě všechny.

06.04.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nepocházím z kraje, o kterém se v románu mluví, a přesto jsem si ten kraj zamilovala. Historické romány čtu velmi málo a nemůžu se dočkat pokračování. Tahle kniha se moc povedla. Velmi čtivá, milá, prostě skvělá.

27.03.2020 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Krátké, ale moc dobré. Výborná pointa i závěry povídek.

17.10.2019 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Je škoda, že má kniha tak nízké hodnocení, které si dle mého nezaslouží. Hodně zajímavé téma, příjemné čtení, emoce, které to ve vás vyvolá i rychlejší konec, to všechno mi dává dohromady knihu, kterou stojí za to přečíst.

17.10.2019 4 z 5

Ty víš, že to chceš Ty víš, že to chceš Kristen Roupenian

Neotřelé povídky mladé autorky, u kterých se rozhodně nebudete nudit. A nalákat vás musí tahle skvělá a vtipná anotace - Pravda je taková, že kdyby někde v kanceláři žena kousla muže, dalo by se předpokládat, že si to něčím zasloužil...

25.09.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Vtipné, svižné, oddychové, romantické a návykové :-)

27.08.2019 4 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Když pomineme, kolik šťastných náhod se tam stalo, je to velmi čtivý a napínavý příběh, kterému nechci nic vytýkat, protože mě prostě bavil.

13.08.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemný, romantický příběh, ideální pro odpočinek. Moc se mi líbí, jak autorka popisuje a zapojuje v knize koncept hygge.

13.08.2019 5 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Kniha, která vás rozloží a postupně se snaží skládat zpátky. Je v ní odpor, znechucení, tvrdost, ostrost, ale taky pevná vůle, city a naděje. Psychicky náročná kniha, číst ji znovu nebudu, ale přečtení rozhodně nelituju. Knihy jsou o emocích a tenhle autorův debut jich ve mně rozdmýchal hodně.

12.03.2019 4 z 5

Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle Marián Kuffa

Slovo inspirující z názvu edice, ve které tato kniha vychází, vše plně vystihuje. Kniha mi mnohé dala, i když nejsem věřící. Ze začátku jsem si jen musela zvyknout na styl vyprávění, ale jinak to bylo úžasné čtení.

27.08.2018 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Máš špatnou náladu? Přečti si pár glos od Třeštíka. Úspěch zaručen. Rozesmála jsem se v tramvaji jak už dlouho ne :-)

31.12.2017 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

První setkání s touto autorkou a já jsem nadšená. Držela mě v napětí celou knihu a ani konec mě nezklamal. Těším se na další díly.

07.11.2017 5 z 5

Příjemné čtení s úžasnými ilustracemi, které přímo nutí si ke čtení pustit tango.

18.10.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel jsem zklamaná. Dočetla jsem, ale silou vůle. Ze začátku zmatek v postavách, nevyhovující styl psaní, bez napětí. Jediné, co se mi líbí, je obálka.

07.07.2017 2 z 5