upol upol komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasný člověk, tenhle muž jménem Ove.Více takových.
Pěkná knížka, čtěte.

29.11.2022 5 z 5

Spomienky na neho Spomienky na neho Colleen Hoover

Uf, uf, uf. Občas jsem musela přestat číst, protože jsem neviděla přes slzy. Silné, emotivní. Četla jsem v originále, nevím, jak to působí ve slovenštině. I když děj byl předvídatelný, nemohla jsem se odtrhnout (vždy jen, abych utřela slzy, zpracovala v sobě pocity a jela jsem dál). Plný počet!

18.11.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Zatím nejlepší kniha série. Moc mě to bavilo, jenom jsem četla a četla a četla....

06.11.2022 5 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Nádherné.

03.04.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od Aleny Mornštajnové mám přečtené všechny knížky. S četbou této jsem váhala a pořád ji oddalovala. Bála jsem se tématu. Pokud někdo, stejně jako já, přemýšlíte, zda číst nebo nečíst, tak jděte do toho. Paní Mornštajnová opět ukázala, jak skvělou vypravěčkou je. V duchu se jí omluvám, že jsem pochybovala. Kniha se četla sama. Byla naprosto skvělá.

03.04.2022 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Super, zatím jsem četla jen "Sněhuláka" a "Žízeň" . A Žízeň za mě lepší. Asi bych měla přestat "skákat" a začít číst postupně. Pan Nesbo to fakt umí. Doporučuji.

12.01.2019 5 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Krásné!!! Velmi něžný, laskavý příběh, který se čte sám. Na jednu stranu jsem byla ráda, že kniha je čtivá a že to ubíhá, na druhou stranu - když jsem se blížila ke konci, nechtěla jsem, aby to skončilo. Nechtěla jsem se s postavami rozloučit. Okamžitě si objednávám další knihy této autorky, chci je mít doma všechny. Doufám, že mě její další příběhy nezklamou. Fakt si to přečtěte, nebudete litovat.

29.12.2016 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Kniha je klasická "sandrovka" - napětí, mrtví, krásná žena, neodolatelný chlap, erotické jiskření, sex. Nikdy nečtu autorčiny knihy po sobě, protože mi připadají na jedno brdo. Ale když si chvilku od stylu psaní a námětů odpočinete, je to super počteníčko. Knihu jsem si vzala na dovolenou a dobře jsem udělala. Řadím ji k tomu lepšímu, co Sandra Brown napsala. V polovině jsem si myslela, že je mi vše jasné, ale na konci jsem byla fakt překvapená a zjistila, že mi nic jasné nebylo. Možná už těch překvapení bylo na konci až moc, ale autorka umí dobře psát, tak to zas tak nevadilo. Za mě super a plný počet. Je vidět, že Sandra to stále umí.

07.08.2016 5 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Právě jsem dočetla. Moc pěkná kniha. V poslední době jsem četla spíše thrillery, toto byla příjemná změna. Příběh volně plynul, postavy mi byly sympatické a konec nečekaný. Myslela jsem si, že je mi jasné, jak to všechno dopadne a objevila se další zápletka. Tak jsem četla až do půlnoci, abych se dozvěděla, jak to teda bude. Opravdu krásný příběh.

22.07.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Začala jsem divně - od tohoto třetího dílu. Pak mi došlo, že to asi navazuje na předchozí události. Ale ne zase tak moc, myslím, že je to samostatný příběh. A je super. Teď nevím, jestli si mám koupit Mráz nebo Kruh (že bych to vzala pozpátku?). Konec je otevřený, tak se asi dočkáme dalšího dílu. Už se těším. Minier se stal mým oblíbeným autorem. Byla jsem ráda, že má kniha přes 600 stran, s postavami jsem se nechtěla rozloučit. Za mě plný počet bodů.

11.07.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nikdy jsem podobnou knihu nečetla a musím říct, že jsem byla mile překvapená. Především se jedná o zajímavý nápad. Vyhovoval mi také styl psaní, délka kapitol... prostě vše. Hodnotím plným počtem, protože nemám co vytknout. Hodně dobrá knížka.

04.05.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Zajímavý námět, celkem dobře se to četlo. Určitě lepší než "Šest let" nebo "Drž se".

12.04.2016 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Průměr. Aktuální námět, nechtěla bych, abych něco takového musela někdy jako matka řešit. Ale že bych si z knížky sedla na zadek, to ne.

12.04.2016 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Dobrý, knihu mám doma a půjčila jsem ji pár známým a ti byli nadšení. Já až takové nadšení nesdílím, ale nebyl to špatný příběh. Autor píše zvláštně a nebo je to tak, jak už tu někdo napsal - zvláštní překlad. Myslím, že chyba není na straně čtenáře.

12.04.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Přečetla jsem několik autorových knížek a tato mi přijde nejslabší. Asi jsem ji nepochopila.

12.04.2016 2 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Nedočetla jsem.

12.04.2016 2 z 5

Canterburské povídky (24 povídek) Canterburské povídky (24 povídek) Geoffrey Chaucer

Četla jsem v originále (musela jsem) a některé povídky byly fajn. V češtině už ale číst nebudu - není to kniha, ke které bych se znovu vracela.

30.03.2016 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Tuhle knížku miluju. Četla jsem ji snad stokrát. A výjimečně mě nezklamala ani filmová podoba. Přesto - kniha je kniha. Čekala jsem,že autorka napíše více knih s touto tématikou (osudy jedné rodiny), ale buď špatně hledám nebo opravdu už nic takového nenapsala. Nevíte náhodou?

30.03.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Rozvláčné, jako vždy u této autorky, ale bomba námět a velice silný příběh.

29.03.2016 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Autorka má, pro mě, zvláštní styl psaní. Píše dost rozvláčně. Na druhou stranu volí zajímavá témata. Díky tomu jsou její knihy přitažlivé. Většinou mi dlouho trvá, než se začtu, já potřebuji větší "spád". Ale ještě se mi nestalo, že bych knihy Picoultové nedočetla až do konce. Opravdu témata k zamyšlení. Nečekejte žádnou oddechovku, je to silný příběh.

29.03.2016 4 z 5