TerkaM - Komentáře

Jiskra v popeluJiskra v popeluS. Tahir

Abych pravdu řekla, původně jsem po takovém konci měla chuť dát o jednu hvězdičku méně a potrestat tak autorku, že budu muset na další díl čekat jak dlouho (a třeba jí tu jednu hvězdičku po vydání dát), ale když jsem dočetla, necítila jsem vůči tomu závěru žádnou zášť a víceméně jsem s ním byla spokojená. Přestože nebyl tak úplně uzavřený! Páni, to se mi vážně dlouho nestalo. Většinou nadávám, když kniha skončí takhle, ale dneska ne. Fakt jsem se toho zakončení hrozně bála, jelikož jsem věděla, že od toho se bude odvíjet celé mé hodnocení.

A jak můžete vidět už jen podle počtu hvězdiček, které jsem knize dala, opravdu se mi líbila. Četla se jedním dechem. Navzdory tomu, že má bezmála čtyři sta stran jsem ji přečetla za necelé tři dny - a to se řadím spíš k pomalejším (i když ne tak úplně) čtenářům. Epická fantasy. Přesně takhle bych knihu ohodnotila, kdybych k ní měla říct jen dvě slova.

Na zadní straně obálky je přirovnání k Hunger Games, Harry Potterovi a svou brutalitou ke Hře o trůny. Já s takovým názorem souhlasím - opravdu mi v určitých chvílích právě Hunger Games připomínala, a přestože jsem celého Harryho ještě nepřečetla, jsem si jistá, že stejné kouzlo ho s Jiskrou v popelu pojí. Hra o trůny je brutálnější, předpokládám, ale určité její prvky tam byly.

Příběh sirotka Laii a vojáka Eliase byl v rámci možností předvídatelný, vlastně mi ani nepřipadal nijak náročný, ale líbilo se mi, jak to všechno bylo propojené a dávalo to smysl. Jak si autorka pohrála s příběhem vyprávěným hned ze dvou pohledů, dvou pohlaví... Sabaa Tahir definitivně umí psát a já jsem ráda, že jsem se ke knize v knihovně tak brzo dostala a rozhodně si ji plánuji i zakoupit. Tenhle skvost v mé knihovně rozhodně nesmí chybět.

Pokud máte rádi Hunger Games, knihu vám doporučuji. Zaručeně si její čtení užijete. Sice mě mírně iritoval milostný trojúhelník, ale pokud jste ho překousli v HG, zvládnete to i tady, tím jsem si jistá. Hlavní hrdinka nepůsobí jako naivní slepice, ale je rozhodnutá zachránit svého bratra a to je pro ni nejdůležitější. Všechno ostatní už je jakýsi bonus. Tím spíš je jí jedno, jak toho docílí. Hlavně že bude se svým bratrem.

Celé to prostředí, v němž se kniha odehrávala, bylo fascinující podobiznou Římské říše a já jsem si jistá, že si o ní autorka musela leccos nastudovat - přesto působí originálně. Nemám pocit, že by cokoli v příběhu bylo uměle vytvořené a dokonale jsem autorce všechno věřila. Bylo to tak autentické. Tak moc mě to vtáhlo do děje a já si jsem jistá, že si knihu přečtu znovu - minimálně v době, kdy v Česku vyjde druhý díl. Nechci si zkazit požitek ze čtení mou špatnou angličtinou.

Na závěr si snad jen dovolím dodat krátký citát z textu: "Kde je život, tam je naděje."

08.03.2016

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

27.08.2016

Otka: Ošklivá tlustá kamarádkaOtka: Ošklivá tlustá kamarádkaK. Keplinger

Wow. To bylo něco. Ani na chviličku se mi kniha neznelíbila, přestože byla tak neskutečně předvídatelná, patetická, naivní... četla jsem se zatajeným dechem, otáčela stránku za stránku a najednou jsem zjistila, že jsem na konci. Hlavní hrdinka Bianca byla tak neskutečně cynická a feministická, až mi byla sympatická. Co se týče Wesleyho Rushe, nemám k němu co dodat. Naprosto skvělý kluk, který měl odvahu a změnil se k lepšímu. Kousek před koncem jsem brečela a já už se tomu, abych pravdu řekla, ani nedivím.

Mohla bych knihu ohodnotit jinak, než plným počtem hvězd? Zvlášť, když jsem knihu začala číst včera večer a dneska ji dočetla? Zvlášť kvůli tomu, že jsem se naprosto zamilovala do Wesleyho? Někdo by mohl říct, že jsem na young adultovky už stará, ale já si to nemyslím - copak může být člověk starý na lásku? (Kór když tu opravdovou ještě neprožil?)

Kniha mě vážně uhranula a až trochu našetřím, zajisté si ji koupím, jelikož už teď vím, že jsem ji rozhodně nečetla naposledy. Rozplakala mě, ale dokázala mi vykouzlit i úsměv na tváři - a to se stalo mnohem častěji. Takže, děkuji Wesley, děkuji Bianco, za skvěle využitý čas. Neustále jsem na knihu musela myslet a měla jsem nutkání číst i za chůze (přece jen je kniha docela malá a na čtení při chůzi ideální), jen kdyby nepršelo. Díky, Kody Keplingerová. :)

(A teď se jdu vrhnout na nějaký pořádný thriller nebo z těch románků zblázním.)

29.02.2016

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Stále nedokážu uvěřit tomu, že to skončilo tak, jak to skončilo... byl to neskutečně procítěný a dojemný příběh jedné lásky, která by někomu mohla připadat nereálná, ale je to román, tak o co jde? Jsem po dočtení plná dojmů, zároveň jsem úplně prázdná. Byl to velmi krásný příběh. Navíc, snad ani u Měděného jezdce jsem nebrečela tak moc a těžko bych zmínila nějakou další knihu, která mě tak strašně vzala za srdce a zlomila ho na tisíc kousíčků.

Možná mi přijde už trochu klišoidní, že se jakékoliv hlavní hrdince, když ztratí práci a záhy si najde novou, obrátí celý svět vzhůru nohama. Také mi to ze začátku připomínalo Nebezpečnou lásku od Kateřiny Petrusové, pak je to něco jiného.

Fíha. Docházejí mi slova, která bych ke knize řekla. Byla dokonalá, to rozhodně. Doopravdy čtivá. Ubrečená. Kromě toho v ní člověk najde i pasáže, kde se zasměje. Vlastně jsem si při jejím čtení uchovávala jakousi malou naději, že se všechno podaří, jak si přeji. Ach jo, je tak hrozně těžké o té knize psát bez toho, abych něco důležitého neprozradila, čímž bych někomu mohla zkazit požitek ze čtení, který jsem prožívala já.

Na závěr tedy - doporučuji. Bezesporu doporučuji. Zvlášť pokud rádi rozmýšlíte přesně o takových věcech, které jsou v knize popsány. Mé pocity po dočtení jsou čerstvé, zkrátka jsem se z nich musela nějakým způsobem vypsat, abych mohla jít spát (což netuším, jak půjde), v každém případě byla kniha skvěle napsaná, koncem mě autorka jednoznačně odrovnala, přesto se po tomto může řadit k mým oblíbeným autorům a už se těším na další její knihu, která na mne čeká - na Dívku, již jsi tu zanechal. :)

18.02.2016

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Neskutečně krásná kniha. :) Snad každá by chtěla poznat toho svého pana Darcyho - a teď se k nim konečně řadím i já, jelikož on byl prostě skvělý a dokonale se k sobě hodili. Když jsem knihu zrovna nečetla, doopravdy jsem přemýšlela, co se stane dál a celkově mě hrozně chytla a já se už nemůžu dočkat, až se vrhnu na Rozum a cit. :) Styl psaní Jane Austenové je obdivuhodný, a i když jsem se ze začátku ztrácela, musím říct, že to bylo spíš neschopností zvyknout si na poněkud zastaralejší styl psaní.

31.03.2016

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Doporučuji! Je to skvělý příběh a Ruta Sepetys má obdivuhodný talent takové příběhy vyprávět, to se jen tak nevidí. Já se jen divím, že se o táborech na Sibiři moc neví a od té doby, co jsem V šedých tónech přečetla, si stále říkám: "A co když se to ještě děje? Když to Rusové dokázali utajit tehdy, proč ne dneska?" Je děsivé, že se něco takového dělo, umřelo tolik lidí... a takřka nikdo o tom nic nevěděl. Jedním slovem: doporučuji. Přečtěte si ji. Je podaná jednoduše a rozhodně to není jako vytržené z učebnice dějepisu.

PolibekPolibekA. Todd

Neříkám, že to byla nějaká úplně příšerná kniha, ale... vlastně ano. Podle mého názoru by všechno bylo v pořádku, kdyby zůstala na Wattpadu a autorka pak pokračovala s jinou sérií v psaní. Styl psaní se mi tedy zdá v pořádku, do čtení proniknete ani nevíte jak, přesto mě to neoslovilo natolik, abych zvládla knihu přečíst celou. A přísahám, že jsem tohle udělala poprvé a naposledy.

Na druhou stranu, přečetla jsem relativně důležité pasáže, a ty, nad nimiž jsem pouze protáčela oči, přeskakovala. Fakt nemám ve zvyku tohle dělat a vlastně se docela stydím, že jsem to nezvládla - zasloužila bych za to přečíst druhý díl! :D K tomu se ale určitě nechystám. Nečekal na mne uzavřený konec, ale upřímně je mi to docela jedno, jelikož si dokážu dost dobře odvodit, co se stane a hrozně mě mrzí, že jsem do téhle knihy nakonec šla, přestože jsem to zarytě odmítala.

Pokud vás kniha láká, dobře, jděte do ní. Já už se jí s dovolením do budoucna vyhnu, tohle nebylo čtení pro mě. I když musím říct, že jsem se u ní hned několikrát rozbrečela. Nepopírám, že se to někomu může líbit, ale za mě mi dvě hvězdičky přijdou optimální a plně vynahrazují fakt, jak jsem se během čtení zachovala.

29.03.2016

Rozum a citRozum a citJ. Austen

Tak jo, fakt nechápu, proč mi Rozum a cit trval tak dlouho přečíst, ale teď už mohu říct, že se mi to líbilo - bylo to sice jako na houpačce a občas jsem někoho i proklínala (schválně, tipněte si koho) a kdybych knihu měla srovnat s Pýchou a předsudkem, výherce nevyberu. Každá z těch knih má své kouzlo, nelze hodnotit, že se mi jedna líbí víc než druhá, nyní už vím, že každá je v zásadě o něčem jiném, přesto jsem jakousi podobu s Pýchou a předsudkem spatřovala.

Hodnotím tedy pěti hvězdičkami a je to krásný příběh, který musím mít doma - a při nejbližší příležitosti si obě dvě zatím přečtené knihy koupím. A možná přihodím i Emmu. Nebo Annu Elliotovou. :)

06.06.2016

Proč jsme se rozešliProč jsme se rozešliD. Handler

Čtyři hvězdičky, pět by bylo moc. Nicméně si to před jakousi recenzí na blogu musím všechno nějak utřídit v hlavě... líbily se mi ilustrace, to, že to de facto skončilo podle mých představ a že jsem se s mou nesympatií vůči Edovi nepletla, jelikož to, co Min provedl, bylo zatraceně odporné.

I když to asi fakt nebylo nic zvláštního, takový tuctový romantický příběh, jen od konce. Tedy s tím, že se čtenář důvod rozchodu dozvěděl až na závěr, což vůbec nebylo špatné a alespoň se člověk měl "na co těšit". Min mi bylo líto, bláznivě se do něj zamilovala a on ji zradil, přestože v jednom kuse tvrdil, jak ji miluje. Asi se nedozvíme, jak dlouho to byla pravda a i kdyby ano, ve vztahu má být upřímnost.

Proč dávám čtyři hvězdičky? Protože kdyby mě to opravdu bavilo, přečtu to za chvilku, nehledě na to, co bych musela zrovna udělat doma. A týden mi na takovou oddechovku přijde opravdu dost. Zřejmě jsem se na ni podvědomě nikdy netěšila.

30.08.2016

HamletHamletW. Shakespeare

Od Shakespeara jsem četla zatím jenom Hamleta, ale jeho styl psaní mě zaujal natolik, že si určitě v nejbližší době přečtu ostatní jeho dramata, :) Čekala jsem, že ho budu číst týden, ale nemohla jsem se od něj odtrhnout a měla jsem ho přečteného za necelé dva dny. :) Takže za mě plný počet hvězd. :)

InfernoInfernoD. Brown

Když jsem začínala číst, mnoho jsem od této Brownovy knihy neočekávala, ale jsem si jistá, že je to mnohem lepší dílo s Robertem Langdonem než předchozí Ztracený symbol, který se mi moc nezamlouval, i když se mi do jeho přečtení líbily všechny jeho knihy :) a souhlasím s tvrzením, že si tímto počinem napravil po Ztraceném symbolu svou reputaci a já jsem ráda, že jsem knihu neodložila a že jsem četla dál a opravdu jsem byla překvapena tím, jak mě celý děj překvapil :) a mělo to úplně jiný spád než jsem původně očekávala, takže za mě plný počet hvězd :)

10.01.2014

Řekni litujiŘekni litujiM. Robotham

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Bavila mě od začátku až do konce a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. :)

05.07.2015

Girl OnlineGirl OnlineZ. Sugg

Nejednalo se o žádnou převratnou knihu, ale číst se dala a samotnou mě překvapilo, že mě na konci doslova a do písmene rozbrečela. Tři hvězdičky nejsou moc, ale domnívám se, že je to nejvyšší počet, jaký si kniha zaslouží. :) Ačkoli uznávám, že kdybych ji četla jako patnáctiletá a níže, asi bych hodnotila plným počtem...

05.07.2015

ŠtěniceŠtěniceB. H. Winters

Vážně děsivá kniha. S každou další stránkou jsem se bála víc a víc. Navíc grafické zpracování stran tři částí bylo skvělé. Ty štěnice, jak se rozlézaly. Na začátku jich bylo málo, ve druhé části víc a ve třetí se už hemžily po obou papírech. Skvělá kniha, která člověku vleze až do hlavy.

10.08.2015

PětPětU. Poznanski

Báječná knihy od skvělé autorky. Napínavá až do konce. Dokonce se trochu stydím, že jsem na pachatele přišla později, než hlavní hrdinka - ale holt nepracuji u policie. Úžasně se četla. :)

30.08.2015

Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)Harry Potter a kámen mudrců (ilustrované vydání)J. K. Rowling

Mohla bych říct něco jiného, než že jsem se do Harryho Pottera i ve svých skoro jednadvaceti letech zamilovala? Vážně. To dokazuje, že je to kniha pro všechny věkové kategorie a konkrétně tohle ilustrované vydání bylo senzační. O to intenzivněji jsem se do knihy začetla. :) Jsem hrozně ráda, že jsem si poprvé Harryho přečetla v tomhle vydání. :)

05.02.2016

Pátá vlnaPátá vlnaR. Yancey

Z poloviny se mi tahle kniha doopravdy líbila, bohužel mi pasáže z pohledu Cassie připadaly neuvěřitelně nudné a nezáživné a pořádně se u ní něco začalo dít ke konci - s tím souvisí to, že se prvních sto stránek neuvěřitelně vleklo a já si pohrávala s myšlenkou, že knihu odložím a vrátím ji do knihovny nedočtenou. Nicméně, vydržela jsem a jsem za to ráda. Navíc si teď můžu připsat do to-read listu další díly trilogie. Kolikrát jsem se už zmínila, že nesnáším, když je kniha na části? :D

Vždyž tahle by šla tak perfektně ukončit - Evan by zemřel, Cassie by si chvilku poplakala a utěšoval ji Ben, pak by se nějak dali dohromady, no nebylo by to ideální? :D Bena jsem si oblíbila, naproti tomu Evanovi jsem z nějakého důvodu nepřišla na chuť a působil na mne falešně a proč si to nepřiznat, no, bylo mi proti srsti mu věřit. Ale možná to bude i proto, že Benovi jsem se také mohla podívat do hlavy, jelikož byl příběh čas od času psán z jeho pohledu. A pak Cassiin mladší bratr Sammy byl neskutečně skvělý, zároveň byl dle mého názoru takový vyspělejší než normální pětileté dítě, ale oblíbila jsem si ho. Docela by mě zajímalo, kdo je Eso zač a dokonce mám jeden tip, i když nejspíš nebude úplně správný.

V každém případě byla kniha v rámci možností i poutavá, ale tři hvězdičky jsou maximum, co jsem jí schopna dát. Nebyl to žádný zázrak, většinu věcí jsem nějakým způsobem předvídala. Pokud jste ale nečetli tolik dystopických knih (anebo knih obecně), tahle kniha by se vám mohla líbit. Ale četlo se to jednoduše a skvěle, nic náročného od toho nečekejte. :)

28.02.2016

Skoro se to podobalo lásceSkoro se to podobalo lásceJ. Míka

Původně jsem od této knihy nic neočekávala - možná to, že se zasměji, že u čtení nebudu sedět jako socha a jen znuděně otáčet stránky, což se mi nakonec povedlo a já jsem nadšená. První novela o hlavním hrdinovi s přezdívkou Kuře mě příliš neoslovila, ale když jsem ji dočetla a začala číst o vysokoškolákovi Borisovi, četla jsem prakticky jako uhranutá. Jeho příběh z období normalizace mě bavil stonásobně víc, soucítila jsem s ním, s jeho problémy... a přála jsem mu, aby se na něj konečně usmálo štěstí.

Byl to příběh o tom, jak se normálnímu člověku může postavit do cesty absurdní systém a lidé, kteří v něm hledají jakýsi únik od vlastní méněcennosti. Ke konci jsem měla chvilkami nutkání se rozbrečet, což se nakonec nestalo, přesto kdybych to nezmínila, patrně bych si připadala, že něco zamlčuji. Přestože Borisův příběh skončil otevřeně, asi si každý dokážeme představit, jak by pokračoval dál, takže v tomhle nevidím žádnou vadu.

Mně se kniha opravdu líbila a jistě se k ní někdy zase vrátím. Pokud máte rádi příběhy z tohoto období, jsem si jistá, že vás kniha zaujme právě svou čtivostí a tím, že je srozumitelná.

13.03.2016

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Vážně, vážně jsem nečekala, že mě to tak chytne. Podvědomě jsem tušila, že se mi to bude líbit, ale až tak moc? Neskutečně to předčilo mé očekávání! Brečela jsem a smála jsem se, občas i zároveň. Kniha plná krásných myšlenek se sympatickými postavami, které nejde než nemilovat.

Ať už jsem po celou dobu čtení měla na různé postavy jakýkoliv názor, závěr byl přesně tak sluníčkový, že jsem prostě nedokázala někoho z nich nenávidět. Byla to jednoznačně kouzelná kniha a já se nemůžu dočkat, až si ji zase jednou přečtu znovu a zajisté se stává i jednou z mých nejoblíbenějších knih (musím si přečíst Nebe je všude!)

Guillermo mi po pravdě částečně svým charakterem připomínal Haymitche z Hunger Games (a to neříkám jako urážku, já ho měla opravdu ráda!) a pak spisovatele z knihy Hvězdy nám nepřály. Já je v jeho postavě úplně viděla, k tomu tam však bylo něco navíc.

Báječný příběh. Fandila jsem Noahovi a Brianovi, což bylo snad poprvé, co jsem takhle fandila homosexuálnímu páru (nebo byl tenhle nejvýraznější, tak proto si to pamatuji?) a pak samozřejmě Jude a Oscarovi, protože... Oscar? Stačí to jako vysvětlení? :D

Jsem hrozně ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla a jsem si na sto deset procent jistá, že si ji i koupím. :) (Jo, a pokud vás děsí počet stran u kapitoly, nebojte se, děj jde tak rychle, že se ani nestačíte divit a už jste na konci.)

27.04.2016

Rodinná čestRodinná čestL. Ferriss

Trochu jsem doufala v happyend, kór když je kniha z takového prostředí, z jakého je. Jenže to by hlavní hrdinka nemohla být tak oddaná Alláhovi a nemohla by myslet na nic jiného než na modlení a na to, že se svou láskou vzpírá rodině. I ten Chálid mi ke konci přišel sympatický a rozpoznala jsem, proč se tak vlastně cítí a dokázala jsem si ho oblíbit. I když tedy jen na oko, přece jen byl plně oddaný džihádu, což asi není úplně ideální...

Co se týče Šáhida, to byl prostě ten hodný ochranitelský bratr, takové zlatíčko, které by sestře neskřivilo ani vlas na hlavě, čímž vlastně trochu spoileruji, ale snad ne až tak moc. Co se týče Guse, ten mě upřímně dost naštval - tvrdil, jak Áfiju miluje a přitom se tahal s jinými holkami.

Nebyla to tedy špatná kniha, pěkně se četla a já si tak rozšířila obzory v souvislosti s jinou kulturou, která je nám naprosto neznámá a mnozí se jí i bojí. Lucy Ferris se kvůli této knize vydala do Pákistánu, aby tam okoukala zvyky a tradice a je skvělé, že je kniha v tomhle ohledu založená na skutečnosti. Možná by asi ani ten happyend nebyl tak docela reálný.

Pokud se tedy chcete něčemu přiučit, podívat se do jiné kultury, přestat se bát toho, čím nás straší v médiích, zjistit, že jsou Muslimové opravdu lidé jako my (možná jen trochu moc zbožní a to je asi ten největší problém) a že i oni mají své strachy a obavy... zkrátka, přečtěte si ji, věřím, že nebudete litovat. :)

23.05.2016

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJ. Han

Dočetla jsem a jsem neskutečně ráda za ten konec, protože kdyby se Lara Jean rozhodla jinak, brečela bych ještě teď a proklínala autorku... já tak nerada u knížek brečím (nevidím pak na písmenka), ale zároveň to stále tak strašně miluji!

I když budete chtít Laře Jean asi tak milionkrát nafackovat a Peterovi taky, prostě si tohle pokračování přečtěte. Stojí to za to.

(A já se jdu teď modlit tak, jak jen může nepokřtěný člověk, aby to zůstalo jen u dvou dílů - sice to miluji, ale mám strach, že třetím by mi tuhle sérii autorka pokazila...)

15.06.2016

Daniel & AubreyDaniel & AubreyG. Guthrie

Krásné. Nemám slov. Vážně povedené dílo a všechny úryvky ze Shakespeara se do knihy dokonale hodily a líbila se mi i podobnost s jedním Shakespearovým dílem, tím pádem bych rozhodně neřekla, že to nemá se Shakespearem nic společného, jak jsem zde na Databázi četla poměrně negativní komentář...

Opravdu to bylo parádní a ačkoli je mi jasné, jak to dopadne, velmi ráda si přečtu i druhý a třetí díl. :) A samozřejmě mě i rozbrečela - jsem fakt ráda, že jsem zrovna byla v kupéčku sama. :)

A mimochodem, ze všech zemí, kde byla Láska podle Shakespeara vydána, máme právě my nejkrásnější obálku. :)

27.07.2016

SpolečniceSpolečniceL. Pearse

Kdy jsem naposledy přečetla pět set stránkovou knížku za tři dny? To se mi myslím dlouho nestalo. Ale Společnice byla úžasně čtivá kniha a do děje mě vtáhla hned po první stránce, není taky divu, že bez toho, abych těch posledních dvacet stran dočetla, jsem nemohla usnout.

Sice mi zpětně Belle připadala, že si za některé z těch věci, co se jí staly, mohla sama, ale to nic nemění na tom, že se mi kniha líbila a těch pět hvězdiček si zaslouží. :)

No co, všichni Belle říkali, jak je chytrá a je fakt, že dostat se z takové šlamastyky by hlupák nezvládl, ale nevím no, na to, co prožila, se podle mého názoru chovala pořád stejně naivně a nepřemýšlela...

V každém případě, pokud vás kniha zajímá, ráda vám ji doporučím, jen je možná nasnadě upozornění, že je v knize větší množství ne příliš něžných erotických scén...

A jestli vám tenhle krátký komentář k tomu, abyste si knihu přečetli, nestačil, počkejte si na mou recenzi na blogu. :)

15.08.2016

Dívka, která zvítězila nad ISDívka, která zvítězila nad ISF. Khalaf

Hodně dobře napsané. Určitě procítěné. Mám ráda příběhy z tohoto prostředí, i když jsem jich zatím tolik nečetla (jen dvě, včetně této).

Myslím si, že v dnešní době je dobré číst podobné knihy, alespoň se člověk nějak vcítí do situace uprchlíků a zjistí, že ne každý je takový, jakého nám ho ukazují média. Jinými slovy: není uprchlík jako uprchlík.

Možná si do knihy něco přikreslili, nemohu říct, že bych věřila všemu a že s nikým nechtějí prostřednictvím této knihy manipulovat, ale je mi to upřímně řečeno jedno. Já vám tuhle knihu každopádně doporučuji. :)

P. S. A víte, co mě děsí nejvíc? Že hlavní hrdinka, a tedy autorka, je stejně stará jako já. Nejsem si tak úplně jistá, jestli bych se dokázala zachovat úplně jako ona a bohužel bych se asi nechala zlomit a bála bych se útěku. Ale nevím, těžko říct, v té situaci jsem se - díkybohu - neocitla, nemůžu tedy v tomhle směru hodnotit.

11.09.2016

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyC. Hoover

Oddechovka, co říct víc? Nicméně moc krásná oddechovka. A já se už velmi těším, až se dostanu k dalším knihám od Colleen Hooverové. :)

Andělé a démoniAndělé a démoniD. Brown

Myslím si, že je to nejlepší Brownovo dílo, kde je hlavní postavou Robert Langdon :) tedy, alespoň z těch, co jsem četla a nečetla jsem zatím jenom Inferno.. jinak jsou mými oblíbenými knihami i ty, kde profesor Langdon neúčinkuje :)

Mám hrozně ráda Brownovy romány :)

04.12.2013

StmíváníStmíváníS. Meyer

Velmi odpočinková kniha, a když nebudete brát příliš vážně fakt, že se v ní upíři třpytí na slunci, tak to může být fajn počtení, ale není to nic extra... jak jsem řekla, pro odpočinek dobrá kniha. :)

PádPádL. Kate

Kniha se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím, protože jsem ji četla před delší dobou a vlastně si už nevzpomínám, o čem byl děj, ale vím, že se mi líbila. :) A že jsem tehdy v knihovně nenašla další díly... a už jsem se poučila - když čtu nějakou sérii, je lepší si knihy koupit rovnou všechny nebo si v knihovně ty díly zajistit. :)

R.U.R.R.U.R.K. Čapek

Kniha se mi opravdu líbila a myslím, že ji mohu i doporučit :) nečekala jsem od ní mnoho, protože mě nezaujaly Čapkovy povídky, ale tohle se mi líbilo :) asi jsem spíše na ty dramata :)

Hodně mile mě překvapil závěr :)

06.01.2014

ProměnaProměnaF. Kafka

Kniha se mi četla dobře a to i navzdory tomu, že to je do povinné četby, ale už dlouho jsem si ji chtěla přečíst a jsem ráda, že jsem tak uskutečnila. :) Měla jsem ji přečtenou během jednoho dne a vlastně ani nechápala, proč tu knihu někdo nemá rád a neláká ho, ale samozřejmě je to každého věc, mně se kniha líbila. :)

23.02.2014

101 mandal pro krásný den101 mandal pro krásný denT. Pecáková

Tyhle mandaly mám opravdu moc ráda, a i když je nevybarvuji každý den (vlastně jsem je naposledy vybarvovala před hodně dlouho dobou), hodnotím tuto knihu mandal jako skvělý nápad. :)

06.07.2015

PastPastA. Fukuda

Abych pravdu řekla, ten konec se mi na knize líbil asi nejméně. Čekala jsem, že to skončí úplně jinak, a když jsem dočetla, řekla jsem si: "To vážně? To to vážně takhle ukončil?" Zklamalo mě to, ale to nic nemění na tom, že celkové zpracování upírů je moc povedené a určitě to stojí za přečtení. Jen ten zatracený konec...

11.07.2015

Papírová městaPapírová městaJ. Green

Papírová města byla oproti knize Hvězdy nám nepřály lepší - alespoň mně se víc líbila. Nepřijdou mi tolik profláklé jako Hvězdy, ale je v nich něco, co mě zaujalo. Ano, i ve Hvězdách mě bavil Greenův styl psaní a humor, ale tady mi jednoduše přišel lepší... :) Takže se v nejbližší době chystám na Hledání Aljašky a pak někdy na Kateřiny... :)

17.07.2015

FangirlFangirlR. Rowell

Skvělá kniha. :) Dokonce mě v jedné pasáži rozplakala, což se mi zase tak často nestává... :)

30.09.2015

Taťána a AlexandrTaťána a AlexandrP. Simons

Sice to nebylo stejně úžasné jako první díl, ale i přesto musím dát pět hvězdiček, jelikož mě to opravdu bavilo. :)

31.01.2016

Hadí listinyHadí listinyJ. Cornwell

Tak tohle mi nesedlo. Ale vůbec ne. Snažila jsem se to dočíst, ale zasekla jsem se asi padesát stran před koncem, protože mě to absolutně nebavilo. Jak tak čtu všechny komentáře, vlastně jsem u knihy vydržela ještě relativně dlouho... možná tak nápad byl fajn, to jo.

31.01.2016

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling

Nezáleží na tom, v jakém věku knihu přečtete poprvé, i před jedenadvacátým rokem vás chytne za srdce a vy očekáváte dopis z Bradavic... :)

07.02.2016

Dívka, která nikomu nechybělaDívka, která nikomu nechybělaH. Nesser

Po pravdě? Nemám tušení, co si o této knize myslet. Po dočtení se cítím hrozně rozporuplně, a i když se mi kniha líbila, nedokážu vypsat jakési nadšení, že jsem se dozvěděla, kdo je vrah. Hlavně také proto, že jsem si to určitým způsobem celou dobu myslela - teda, domnívala jsem se, že to bude někdo z téhle strany barikády, pokud to tak mohu říct.

To, jak komisař Van Veeteren přišel na rozhřešení případu bylo obzvlášť chytré - to, jak si to tak dokázal spojit. Když měla proběhnout zatýkací akce, musela jsem se vrátit o pár stránek dál, abych si osvěžila jakési indicie k dopadnutí vraha. Nakonec musím přisvědčit, že v tomhle ohledu to bylo inteligentní, i když se tedy nedokážu zbavit dojmu, že to byla prostá náhoda a žádné "Náhody neexistují," mne od toho neodradí či jak jinak bych to řekla.

Kniha se mi líbila, skvěle se četla, přesto se nedokážu zbavit dojmu, že jsem něco ze čtenářské nepozornosti vynechala a časem bych si knihu třeba přečetla znovu. I když si asi nejdřív přečtu předcházející díly, jelikož právě ta rozporuplnost může pocházet odtud. Tuším, že kdybych knihy přečetla popořadě, každý kousíček by do sebe zapadl jako puzzle. :)

03.03.2016

7 dní7 dníD. Meyer

Jissis, to bylo boží. Fakt že jo. Nerada používám tohle slovní spojení, ale tady se to vyloženě hodí. 7 dní mě skoro až neuvěřitelně bavilo - až mě štve, že jsem do včerejška nepřečetla za den ani sto stránek, dočetla bych to pak jistě dřív. V každém případě to byla neskutečně čtivá kniha a já se při jejím čtení výborně bavila. Tohle je ten thriller, díky němuž jsem si Mobu zamilovala!

A už vůbec nevadí, že se jedná o třetí díl a já předchozí nečetla, netrvalo mi nijak dlouho, než jsem se začetla, spíše jsem místo čtení prokrastinovala, což je čistě moje chyba. Já tuhle knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům kvalitních thrillerů a sama se už nemůžu dočkat, až se pustím do předcházejících dílů, které tu mám půjčené z knihovny. Je to super kniha! Paráda. :) A mám nové oblíbené slovo! Afrikánské - Jissis! :)

18.03.2016

IzolovanýIzolovanýS. Fitzek

To byla parádní knížka! Vyšplhala se na nejvyšší příčku přečtených knih za rok 2016! Byla to naprostá pecka. Když jste si mysleli, že už je konec, autor vás něčím překvapil a vy jste si tak nemohli být jistí, jak to dopadne.

Mimochodem, zákony jsou na nic. Když jde na delší dobu sedět člověk, co zpronevěřil peníze a ne hnusný vrah, zřejmě je něco špatně a Sebastian Fitzek a Michael Tsokos na to velmi šikovně a umně upozornili.

A víte, co je zároveň neskutečně originální? Doslov. Doslov, který vlastně není doslov, ale pitevní zpráva, to bylo skvělé.

Wow. Tohle byla jízda. Nemůžu se dočkat, až si od Fitzeka přečtu další knihu. A až budu psát recenzi na blog. Tohle bylo prostě něco. A mám nového oblíbeného autora! :)

13.04.2016

1 2 3 >