TerkaM TerkaM komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Vlastně vůbec nevím, proč se tahle kniha stala hitem internetu... vyjmenovala bych plno jiných romantických knih, které byly daleko lepší a ten hype kolem nich takový nebyl - a přitom by si ho zasloužili daleko víc. Naprosto průměrná kniha.

26.05.2023 3 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Bylo to čtivé, moc hezky se to četlo, místy mi to připadalo Sabrinu mladou čarodějnici právě tím, jak byla kniha a potažmo hlavní hrdinka praštěná a celkem nezkušená čarodějka. :-) Tuhle knihu jsem si užila víc, než Ex v éteru, ale hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože bohužel pro ni, četla jsem ji po Evelyn Hugo a trochu ji to znevýhodnilo...

20.01.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Rozhodně se patří říct, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Což patří říct i k dalším knihám od Taylor Jenkins Reid. Já zkrátka pořád nechápu, jak to autorka dělá. Jak dokáže napsat fiktivní biografii a čtenář si při tom bude myslet, že je skutečná. To je úžasné. Doporučuji.

09.01.2023 5 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Opět to bylo velmi čtivé, ale hrozně mi zde překážel věkový rozdíl hlavních hrdinů. Nesedělo mi to zde. Nicméně abych byla upřímná, konec mě velmi překvapil, takže jejich vztah zcela nezatracuji, třeba si je ještě oblíbím.

07.01.2023 4 z 5

Super! Bavilo mě to číst a ač si neprožíval úplně pozitivní období, trochu jsem v něm viděla Chandlera Binga... rovněž jsem si snažila rozpomenout na určité pro něho důležité pasáže, které znám z Přátel a které mi kolikrát nepřipadaly nějak zásadní v tom smyslu, že bych v nich viděla závislého člověka. Poučná kniha, a pokud milujete Přátele, musíte si ji přečíst.

07.01.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Tak tohle bylo hodně dobré! Z mého pohledu asi jedna z nejlepších knih, která tento rok vyšla a kterou jsem četla. Četla se skvěle a ač některé pasáže prostě neprošly růžovou zahradou, od této knížky to zkrátka očekáváte. Ta atmosféra, které se vám v knize dostane, je ponurá. Nicméně zde autorka měla takový feministický pokus, takže pokud vás zajímá úděl ženy v 19. století a toho, jak se se svojí úlohou snaží vyrovnat, jen směle do ní. Za sebe ji rozhodně mohu doporučit, stojí to za to. :-) Navíc ten konec, wow!

21.12.2022 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Jakože nečetlo se to špatně, ale rozhodně to nebylo něco, co by mi zpříjemnilo čas před Vánoci. Možná sem tam nějaká povídka jo, abych knize nekřivdila. Ale třeba povídka Zelená slunce? Ta měla v knize jako dělat co? :-D Teda krom toho, že byla LGBT... ani mi k Vánocům úplně nepasovala. Ale jinak nechci knihu hodnotit špatně, našla jsem si v ní i dobré povídky, které bych nižším hodnocením podrazila.

21.12.2022 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Já jsem se hrozně moc těšila na další knížku od Laury Kneidl. A o dost víc, když jsem zjistila, že hlavními hrdiny bude Aliza a Lucien. A nezklamalo mě to. Upřímně řečeno byl právě tento poslední díl série zároveň tím nejlepším. Chemie mezi nimi byla dle mého názoru naprosto perfektní a to, že i zde jsme se setkali s vážnějším tématem, to mě hrozně bavilo. Dost možná to není jen nejlepší kniha ze série, ale ze všech knih, které jsem od Laury Kneidl doposud četla. :-)

11.12.2022 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tohle byla pro mě tak typická Colleen! A i když mám u autorky jiné favority, nemůžu jinak, než i této dát pět hvězdiček. :-) CoHo budu doporučovat prostě vždy a všude. A každému. Těším se na další knížku, co jí vyjde.

11.12.2022 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Oproti knize Spolubydlící bylo tohle opravdu slabé. Ani čtivé mi to moc nepřipadalo a já už si od poloviny říkala, ať už ji honem dočtu. Jakože Spolubydlící byli rozhodně čtivější, a zároveň to nebylo v knihách stokrát opakované téma, což tady se autorka originalitou zrovna nepochlapila. :-D Ale na Tři rande jsem zvědavá a jsem ráda, že mám tohle za sebou.

11.12.2022 3 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Moc pěkný a milý první díl série. :-) Ještě úplně nevím, jestli se pustím do těch dalších (záleží o čem budou), ale tohle bylo hrozně hezké čtení. Ač se dalo předvídat a romantiku bych přirovnala k Rosamunde Pilcher, líbilo se mi zde téma vesnické veterinární ordinace. Rovněž byl zde skvěle vidět vývoj hlavní hrdinky od doby, kdy přijela z velkoměsta, až do závěru knihy. Takže pokud jste romantické duše a ještě navíc milujete zvířata, pak jsem si jistá, že se vám tahle kniha bude líbit. :-)

11.12.2022 4 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Dávám čtyři hvězdičky, pouze dvě z povídek dokážu hodnotit pěti hvězdičkami, jinak jsem všechny hodnotila čtyřmi. Tohle mi úplně neučarovalo a za sebe musím říct, že to ani nebylo děsivé natolik, že bych se bála jít potmě na záchod - až na ty dvě povídky tedy. Ale to je sakra málo na celou jednu sbírku.

07.11.2022 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Upřímně? Nebylo to vůbec špatné, ale zároveň jsem od toho čekala asi o ždibet víc a moc mi tam neseděla ta chemie Shay a Dominika, respektive mi neseděl jejich věkový rozdíl... což o to, láska kvete v každém věku, ale zkrátka a dobře mi to tady moc nesedělo.

07.11.2022 4 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Moc hezká sbírka moderní poezie, procítěná. Já osobně ale našla větší zalíbení v Rupi Kaur a Atticusovi. :-) Tady tahle sbírka je víc jakousi osobní zpovědí, než moderní poezií, ve které by se někdo měl najít.

07.11.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Jakože za mě má Alena Mornštajnová daleko lepší knihy, kupříkladu Tiché roky nebo Hanu. Mně tady trochu vadilo to, že popisuje, co by mohlo být, než co bylo... tohle mám u jejích knih mnohem radši. Taková její slabší kniha.

27.09.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tohle byla hrozně silná kniha o období v historii Španělska, o kterém se zase tolik neví - nebo minimálně já jsem o něm nic nevěděla. A hrozně ráda jsem se o něm něco dozvěděla. Trochu románku, ale veskrze kniha o dosti vážném tématu krádeží dětí po porodu a následně jejich přeprodávání a převychování... tvarování k tomu, aby byly poslušnými figurkami v diktátorském Španělsku.

Tady prostě nejde hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Ruta Sepetys umí dokonale vystihnout tu atmosféru, která tam panovala a skvěle nás do toho přenést. Moc se těším na její nejnovější knihu Musím tě zradit. :-)

18.09.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tohle byl hodně drsný příběh, zvláště pak ten konec. Pořád nedokážu uvěřit, že to opravdu takhle skončilo. Nicméně za sebe musím říct, že jsem si z postav v knize vlastně pořádně nikoho neoblíbila.

Ani samotnou Báru, která to sice měla v životě těžké, ale určité její chování se mi také nezamlouvalo. Její sestra byla maminky mazánek a taky trochu fracek. Její otec byl člověk, který byl podpantoflák se sklony k možnému zneužívání dětí. Nebo mi to tak alespoň připadalo. A její matka byla člověk, který měl asi nejvíc problémů sám se sebou ze všech hrdinů v knize. Myslím si, že měla víc problémů než Bára a vlastně to na ni jen přenášela.

Kvalitní příběh, který přečtete během jednoho dne a jen tak na něho nezapomenete - to jsou Vrány.

11.09.2022 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Líbilo se mi to - bylo to přesně tak oddechové, jak jsem potřebovala. Zároveň nám autorka dala možnost nahlédnout do studia medicíny a to nejen okrajově, jako tomu je u jiných knih právě z německé stáje autorek. Ač jsem měla chuť hlavní hrdinku proplesknout, aby šla s pravdou ven, musím říct, že i navzdory tomu se mi to líbilo. :-)

11.09.2022 5 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Za mě rozhodně jedna z nejlepších knížek, které jsem tento rok přečetla. Sice jsem se čas od času musela vracet v ději, ale to mi vlastně vůbec nevadilo! Stejně jsem si to čtení užívala plnými doušky. Příběh Miren a jejího rodu byl neskutečně temný, ale zároveň velice uvěřitelný a zajímavý. Doporučuji. Pokud jste četli Medvěda a slavíka a milujete ho, myslím, že se vám bude líbit i tahle kniha. :-)

09.09.2022 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Jakože smála jsem se, ale asi prostě nejsem cílovka... pokud máte minimálně jedno dítě a manžela, dost možná se v tom najdete, ale za mě bohužel. Nějak mě to neuhranulo.

24.08.2022 3 z 5