TerkaM TerkaM komentáře u knih

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Tohle bylo fakt skvělé! Ideální knížka pro všechny knihomolky, protože se najdou v téměř každé věci, kterou v této knize najdou. Navíc se stopro u knihy i zasmějete a třeba i najdete nějaké nové hlášky, kterými můžete počastovat lidi, kteří vás budou rušit od čtení. Navíc, hlavní hrdinku i hrdinu si určitě zamilujete.

26.01.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Líbilo se mi to hodně, přesto nemůžu hodnotit plným počtem hvězd, protože mě vlastně nic nenutilo knížku číst dál. Ano, zajímalo mě, jak to s hlavními hrdiny bude dál, potažmo jsem byla zvědavá, jak příběh skončí, jestli Eden podlehne kouzlu Pana Romantika... a ano, kniha je za mě originální, rozhodně to není tuctová romantika, kdy už od začátku tušíte, že ti dva prostě budou spolu. Ne. Nemáte nejmenší tušení. Navíc jsem trochu rozpačitá z toho závěru. Každopádně Profesora Sympaťáka si určitě přečtu, zajímá mě, co autorka ještě vymyslí.

26.01.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Moc milý romantický příběh z prostředí USA, kdy hlavní hrdinka dělá au pair, což je něco, o čem jsem vždy přemýšlela, že bych zkusila (teď už jsem na to bohužel trochu stará). Líbil se mi postupně vznikající vztah mezi Lenou a Ryanem, ač byla škoda, že se kniha tolik nevěnovala právě té práci au pair a autorka to trochu víc v téhle části nerozpracovala. Ale jinak moc hezká knížka od autorky z německé stáje - miluji knihy německých autorek.

26.01.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Byl to moc milý vánoční příběh, asi si ho klidně ráda někdy zopakuji, autorka měla velmi zajímavý nápad udělat právě 10 rande naslepo, kdy si hlavní hrdinka protějšek nemohla vybrat sama. Jen možná jako mladší bych tu knížku docenila ještě víc...

22.01.2022 4 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Nebylo to špatné, ale četla jsem to příliš dlouho a připadalo mi, že se hlavní hrdinka vůbec nikam neposouvá. Konec mě však celkem vtáhl a já pochopila, že ač se Meg skoro nikam neposunula, tak se pohnula vlastně o dost velký kus ve svém životě. Není to lovestory, v tom má název pravdu, je to především kniha o sebelásce. Přesto romantická linka je tam hrozně nepatrná, takže pokud od knihy chcete právě romantickou oddechovku, dost pravděpodobně budete zklamaní.

22.01.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Líbilo se mi to, jen jsem tedy nečetla předchozí díly, takže ač to přímo nenavazuje, asi by bylo lepší, kdybych si je přečetla pěkně postupně - takže za sebe doporučuji číst postupně.

22.01.2022 4 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Tahle kniha se čte sama. Do příběhu Serže se ponoříte ani nevíte jak a ač vám v mnoha momentech bude připadat na hlavu, stejně vás to bude bavit. Je to syrový příběh jednoho IT technika, který po nocích hraje počítačové hry s lidmi, se kterými se nikdy předtím neviděl. Úplně bych neřekla, že jde o YA knihu. Thriller možná, ale s young adult to podle mě nemá moc společného. Každopádně mě to bavilo a ve výsledku mě to ke konci i překvapilo, takže za sebe můžu doporučit k přečtení dál. :) (Navíc je podle mě tahle kniha super i jako knižní štafeta)

22.08.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Moc se mi to líbilo. Byla to velmi příjemná oddechovka. Ač jsou si v příběhy z této série v lecčems podobné, stejně mě tahle autorka nepřestane bavit, protože... já nikdy neodmítnu romantiku. Příběh Sawyer a Isaaca byl pro mě top ze všech čtyř dílů, které u nás doposud vyšly, nicméně i tenhle měl něco do sebe. Ač jsem měla chuť Nolana něčím praštit. A Everly taky, aby se vzpamatovala. Jen tak, preventivně. Každopádně za mě pět hvězdiček, mé očekávání to splnilo. :)

22.08.2020 5 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Knížka, kterou přečtete za jedno odpoledne - tak by se dala charakterizovat novinka od Lucie a Nicole Ehrenbergerových. A mně se to líbilo. Nebyla to asi nějaká duchaplná literatura, ale jde o knížku, kde nám dvě sestry vyprávějí o tom, jaká byla jejich blogovací cesta a kam až se díky blogu dostaly. A taky jak se tam dostaly.

Nesleduji je nijak dlouho, nemám za sebou všechny jejich videa z YouTube, takže pro mě tato kniha byla velice příjemným vhledem do jejich minulosti. A nevím proč, ale když Lucka psala o tom, jak pracovala v Americe, tak nějak jsem si myslela, že to psala Nicole... mám ji spojenou jako tu dobrodružnější, takže jsem byla ráda, že vedle číslování stránek byla i iniciála, která upozornila na to, kdo psal kapitolu, kterou mám právě před sebou. :)

Líbilo se mi i to, že kniha upozornila na problematiku blogování/vlogování ve smyslu spoluprací. Zkrátka a dobře - žádná věc, kterou ve spolupráci člověk dostane zdarma, není nikdy úplně zdarma.

22.08.2020 4 z 5

Holubí letka bojuje se zločinem Holubí letka bojuje se zločinem Andrew McDonald

Ač dětská kniha, velice se mi líbila. Četla se dobře, svižně a u čtení jsem se několikrát i zasmála. Pokud máte děti, tuhle knihu rozhodně potřebujete - řekla bych, že je to kniha, která pobaví jak právě děti, tak i dospělé. :)

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Bylo to fajn čtení, jen trochu moc naivní hlavní hrdinka - a občas mi připadala trochu hloupá. Ale jsem ráda, že jsem knihu četla v knižní štafetě, protože díky tomu jsem si knihu užila o dost víc. :) Druhému dílu bych se také ráda podívala na zoubek, Alessandra mě v této knize bavila asi nejvíc, tak bych ráda zjistila, jestli na mě působit stejně, když dostane víc prostoru. :)

19.08.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Hodně dobrá knížka. Nečetla jsem Příběh služebnice, takže mi to přijde originálnější, nicméně si myslím, že pokud by nějakou knížkou s nádechem feminismu, měly dívky začít, pak je to tahle. A pak se ponořit do Příběhu služebnice. Já se na něho určitě chystám, každopádně jsem ráda, že jsem Prokletý rok četla jako první a můžu ho tím pádem hodnotit pozitivněji. :)

Meta Meta Pavel Bareš

Meta mě hodně bavila. Náramně dobře se četla a myšlenkové pochody autora jsou skvělé. Zároveň mě bavila i ta kritika dnešní společnosti - v tom mi trochu připomínala Naprosto pozoruhodnou věc od Hanka Greena, kterou mám rovněž ráda. Každopádně Metu hodnotím jako nejdivnější knihu, kterou jsem tento rok četla, v tom pozitivním slova smyslu. :)

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Za mě pecka! Jakože už ze začátku mě při čtení mrazilo v zádech a já jsem celou dobu neměla tušení, co mám od knihy čekat. Respektive, jaké rozuzlení mám od knihy čekat. Četlo se to skvěle a pokud máte rádi duchařské příběhy (nebo se prostě u knih rádi bojíte), pak ani tuhle knihu nesmíte minout. :)

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Hodně se mi to líbilo a dost mi to připomínalo současnou situaci spojenou s koronavirem - na to, že autorka tuhle knihu vydala před rokem, kdy nikdo žádný nový koronavir ani nečekal, tak se brilantně trefila do chování společnosti a do toho, jak taková krize probíhá. Pokud si chcete přečíst nějakou pandemickou knížku, pak doporučuji sáhnout po téhle. :) Dávám čtyři hvězdičky, nebyla to úplně jedna z top knížek, které jsem letos četla, ale rozhodně za přečtení stojí. :)

19.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle bylo jedno velké wow! Colleen Hoover má obdivuhodný talent na psaní a vůbec by mi nevadilo si od ní přečíst byť jen nákupní seznam. :D Dokázala to! Znechutila mě (v dobrém myšleno) a tak dokonale mě zmátla, že vlastně ani na konci nevím, kde je pravda a kde je lež. Doporučuji. :) Čtení si užijete. A i když budete zrovna v pasážích, kde se vám bude chtít zvracet, stejně si to užijete - za to vám ručím. :)

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

První díl jsem po pravdě zatím nečetla, začala jsem druhým a pokračovala tímto, ale musím říct, že z těch dvou, které jsem četla, se mi pravě tenhle líbil nejvíc. :) Hrozně mi sedlo, že autorka přidávala, jak pasáže z minulosti, tak ze současnosti a celkově se mi líbila ta provázanost. :) A ruku na srdce, Chladný a Kinga jsou super pár, ale ta jiskra se mi víc líbila u Daniela a Marie. Za sebe doporučuji a řekla bych, že by tenhle díl obstál i jako samostatný díl. :)

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knihy od Mariany Zapaty nejde nemilovat. Jsou úžasně čtivé a člověk si u nich báječně odpočine. A nejinak je tomu i v případech Malychina, který byl možná malinko horší než Kulti, ale pořád skvěle napsaný. :) Jakože myslím si, že pokud jste z nějakého důvodu zatím nečetli Kultiho, třeba skrz to, že vás děsí ta tloušťka, klidně běžte prvně do Malychina, myslím, že z něho budete mít pak lepší pocit, než kdybyste prvně četli Kultiho a až pak Malychina. :)

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak tohle bylo naprosto skvělé a já vám to z celého srdce doporučuji! :) Příběh byl emotivný, čtivý a dechberoucí. Doslova a do písmene mi zlomil srdce na tisíc kousků a pak ho znovu slepil. Tohle si musí každý přečíst, je to fakt pecka a já absolutně nechápu, jak jsem příběh mohla tak dlouho odkládat. :)

25.05.2020 5 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Líbilo se mi to. Vážné skvěle se to četlo, příběh byl poutavý a originální a fakt mě to bavilo. Bohužel ne na pět hvězdiček, cosi tomu chybělo. Nicméně na druhý díl se určitě chystám a už teď se na něho těším. :)

25.05.2020 4 z 5