tarantinka tarantinka komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po dvou doporučeních od přítele a kamarádky, kteří prý padali smíchy ze židlí a v metru jsem se na Aristokratku moc těšila. No...jako hezká knížka na odlehčení, úsměv na tváři vykouzlila, ale nahlas nerozesmála ani jednou. Na mě moc strojený humor, cílená ironie (is that a thing? :-D)...až moc specifický typ humoru, který myslím není pro každého.
Ty jo, ale úplně bych teď jela na výlet na nějakou zříceninu nebo hrádek :-))

25.02.2017 3 z 5

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Název druhého dílu bych poupravila spíš na Mimi nosí Pradu...kdybych si chtěla dopodrobna číst o mateřství, plenkách a prdíkách, o nechuti k sexu po porodu a podpůrných mateřských skupinách, jdu na emimino nebo podobně zaměřenou stránku.
Jsem ráda, že Andy se nakonec vrátila ke kořenům, ale jinak nic moc. Film je prostě film a rozumím, proč dvojka není zfilmovaná.

21.02.2017 2 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Film s Meryl, Anne a Emily v hlavních rolích miluju již od jeho premiéry u nás. Koukám na něj párkrát do roka, znám nazpaměť každé slovo, záběr, písničku...každý asi takový nějaký film máme.
Bohužel pro knihu...ta je prostě úplně jiná. Film určitě není "based of", spíš tak "a bit similar to"...A to jsem jedna z těch, kteří vždy radši knihu než film. Je pravda, že ten příběh je více reálnější a proto asi ne tak pro plátno zajímavý.
Takto to asi nechám, přesto že bych byla schopná napsat několikastránkovou esej :-D Budu pokračovat dalším dílem Pomsta nosí Pradu, kde už srovnání nemám a budu více objektivní :-)

30.01.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zhltnuto během pár dní... a konečně už docela chápu, co způsobilo takový povyk :-)
Za mě také super, moc mě bavil styl vyprávění různými postavami (tolik jiné ženy a zároveň vcelku podobné), hlavně ta tolikrát zmiňovaná alkoholička. Kolikrát mě úplně mrazilo. Autorka dle mého velmi dobře uchopila komplikované pocity závislých, psychicky nevyrovnaných, depresivních či jinak vnitřně poškozených lidí... celá kniha se nese v temném tónu, což chápu, že není pro každého. Mně se však do noty trefila.
V době nepřeberného množství kvalitních detektivek a dramat je podle mě velmi těžké přijít s něčím novým, originálním a kór pro neznámé spisovatele.
Těším se na film, ale obávám se, že to bude klasický případ knížka přebíjí plátno. Ale Emily Blunt miluju, tak uvidíme :-)

17.01.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

No...jak už tu zaznělo, občas je lepší nechat úspěšný příběh bez pokračovaní. Za mě dvojka nic moc, místy nuda, vývoj příběhu mi kolikrát přišel dost nepravděpodobný a Lou mě vyloženě vytáčela :-D
Ale bylo hezké zavzpomínat. Zkusím teď zas něco jiného, moc ráda se však k romantické Moyesce někdy vrátím.

12.01.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Protože s sebou knížku, kterou zrovna čtu, tahám každý den, odkládala jsem toto pokračování vlastně jen kvůli její tloušťce :-D
Zatím poslední díl série se mi líbil úplně nejvíc. Možná už si předchozí dva díly tak dobře nepamatuji, ale spíš to bylo asi autorčiným "přitvrděním" ohledně hlavního záporáka. Plus dávám také za další podrobnější nakouknutí do minulostí Corma i Robin.
S tou jednou hvězdičkou k dokonalosti jsem váhala :-) Trochu pomalejší rozjezd, na můj vkus až moc různých vedlejších postav a podezřelých. Druhá polovina už mě však strhla a posledních 100 stran byla otázka jedné hodiny. Závěr bomba, takže už teď netrpělivě vyčkávám a těším se na další díl série s touto sympatickou dvojkou...snad bude!
Doporučuji.
...PRCINAAA :-D

04.01.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Pokračování nezklamalo, těšíme se na další díly! Trošku mi přišlo, že autor postupuje podle podobného (a úspěšného) klíče jako v Andělovi, ale vlastně mi to vůbec nevadilo :-)
Jedna z posledních scén mi připomněla závěr jiného (asi maličko víc) strhujícího příběhu jiného skvělého severského tvůrce. Zasvěcení určitě ví ;-)

Každopádně doporučuji! Není nutná znalost prvního dílu.

28.11.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Další bomba do naší severské knihovničky plné Olsenů, Keplerů a Nesbů :-D Také kvůli tomu možná nemohu dát plný počet, tu pomyslnou laťku už mám totiž sakra vysoko :-) Každopádně úžasný objev, velmi napínavý příběh od začátku do konce, skvěle fungující dvojka hlavních vyšetřovatelů a prostě ta stále ještě neokoukaná atmosféra temného Severu.
A teď hurá na Sovu!

15.11.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

No...(sérii s) Joon(o)u jsem milovala, s přítelem jsme pořídili a přelouskali všecky díly a když jsme v knihkupectví viděli nový počin autorů, okamžitě musel jít s námi :-) Přítel byl nadšený (většinou čte knihy dřív než já, protože většinou nedočkavě spoileruji :-D a já se těšila. O to víc jsem byla zklamaná. Podle mě to není kniha úplně pro každého a rozhodně zde neplatí, pokud se líbily ostatní knihy Keplerů, bude se líbit i tato. Upřímně já se vlastně těšila, až to skončí...celé takové jednotvárné, hlavní postava hysterická, až ke konci trochu bavila. Jak už tu zaznělo, nápad fajn, ale zpracovat by se dalo dle mého mnohem lépe, vždyť na této straně světa (života) se fantazii meze nekladou.

02.11.2016 3 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Moje tajná úchylka :-) Velmi jednoduché čtení, ale ten příběh mám prostě moc ráda. A na filmy bych se mohla dívat pořád...ikdyž si vždy říkám "i'm too old for this s..." :-D

04.10.2016 4 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Velmi prvoplánové, ale to jsem i čekala. Četba na odlehčení pro mladé holky. Já mám Zoe ráda a těším se i na další díl :-)

04.10.2016 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Za mě prostě ne. Daleko lépe proveditelné téma. Dočetla jsem spíš z donucení, nemám ráda nedočtené knihy. Další díly už ne.

04.10.2016 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Neuvěřitelná bomba. Koupeno za pár kaček v levných knihách, než se z toho díky chystanému Spielbergovu filmu stala známější věc. Knihu jsem zhltla za pár dní! A to nejsem žádný fanda do počítačových her.

Norsko v noci Norsko v noci Derek B. Miller

Zakoupeno vlastně jen kvůli krásnému obalu a naší slabosti pro Sever. Trochu mi trvalo začíst se, ale konec byl strhující.

04.10.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Za mě nejpovedenější z celé série s Joonou.

Syn Syn Jo Nesbø

Pokud se Vám nechce prodírat jinými sériemi od Nesba (přesto, vřele doporučuji! Série s HH jsou mé srdeční..), je tato kniha ideální. Jízda od začátku do konce. Dostane Vás!

Policie Policie Jo Nesbø

Strhující! Jak jsem nadšená, že Nesbo oznámil pokračování série...ještě není konec! :-)
HH

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Na tohohle Nesba nikdy nezapomenu...spolu s Fenixovým řádem jediná další knížka, která mě rozplakala :-)