Suin Suin komentáře u knih

Temnota Temnota Kiersten White

Fakticky dobrý! Já si to užila a druhý + třetí díl jsem zhltla za 1,5 dne. :)
Samozřejmé první díl jde pomaleji protože se seznamujete s postavami, prostředím a chce to čas udělat si vztahy.
Postavy mají skutečně osobnosti a nejsou to jen narychlo zbouchané charaktery. Také bych upozornila, jak už bylo okomentováno, nejedná se o fantasy. Nenajdete tady žádné nadpřirozené schopnosti nebo zvířata, vše je velice realistické a prostředí historicky velice dobře ladící.
Má to příběh a drama, boj, krev, dokonce romantiku i když nehledejte žádnou prvoplánově červenou knihovnu. Místy to není ani hezká romantika jelikož se jedná i o lehce psychickou bolest...je tam utrpení, realita, vtip, ironie= vše!

Mé doporučení minisérie určité má a jen dodat: Užijte si to!

14.06.2021 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nerozdávam hvezdičky snadno a tato mini série mně příjemně překvapila.Mam koupené a přečtené všechny díly a musím říct má to něco do sebe.Posledním dílem šla kvalita dole ale to může být i hl. mužskou postavou.
Trošku na mně púsobili rušivě jména postav ale to je jen o zvyku jelikož není bežne číst polské jména nebo ulice. Má to vše co ma mít lehká dektektivka kde očekávate taky romantiku a četlo se to samo. Super! ;)

16.05.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Autorka je celkově výborná příběhová tvůrkyně. Má v rukou a hlavě veliké nadání jak napsat napínavý, čtivý a hlavně nápaditý příběh, který je k tomu originální. Přečetla jsem od Sarah Maas všechno a ani v jedné sérii jsem se nenudila - upřímně jsem je četla víckrát, jelikož člověk znova objeví něco nového.

Tato nová série začala velice dobře a já jen doufám že další díl bude skvělým pokračováním. Dokonce mně ani neodradilo téma andělů , kterému se ve všeobecnosti neuchyluji.

17.03.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Och , tak tohle ne. Tak moc povrchné a bez nějakého příběhové smyslu.
Nejsem ale úplný buran a dávám 2* jelikož každý kdo napíše knihu, i kdyby se neprodávala, si zaslouží uznání.

17.03.2021 2 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

To se povedlo na celé čáře. Inklinuji více k fantasy žánru tudíž to ode mně chtělo jistou dávku odhodlání pustit se do série, nepociťuji ale ani ždibec lítosti. Prosím jen tak dál s takovými příběhy.
Myslím že dobře funguje kombinace autorů skladbou muž-žena.
Má to násilí, krev, nápad a překvapení, lehká romantika( žádná červená knihovna), VTIP a akce...k tomu technické nebo vědecké zápletky.
Jen a jen doporučuji!

17.03.2021 5 z 5

Hriešne bohatý Hriešne bohatý Meghan March

Nebudu pokračovat dalším dílem, to vím jistě.

17.03.2021 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Moc dobrá série. Ani jsem nevěřila že poté co mám prolustrované všemožné knižní fantasy série narazím na něco takového. Má to hodně nápadu a postavy mají svůj charakter. Romantika nechybí, co já ráda! :)

22.12.2020 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Bohužel, taky se nudím už od první stránky. Jsem na kapitole 9 a ani nevím jestli to dočtu, možná jen z principu jelikož nemám ráda nedočtené knihy. No... i to se občas stává.

26.03.2020 2 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Příjemná odpočinková romance, které ale dávám tři hviezdičky, protože jsem moc nerozuměla proč je hlavná hrdinka dotčena chováním hlavního hrdiny. V podstatě si nic špatné neudělali = tak nějak se celkově více osob v průběhu knihy, chovalo místama divně. I když v realním svetě se lidstvo chová možná ještě divnej, takže beru jako polehčující okolnost. Také tam dle mého vkusu bylo moc naříkání a spomínání nad bývalim přítelem, které ve finále neznělo úpřimně. Vzpomínky na něj jen otravovali a k tomu působil nesympatickým dojmem, ale to byl možná i účel. :)

25.08.2018 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Vyýborný příbeh. Něco takového se čte samo a celá série je plná překvapení, zvratů, krutosti, milostrdenstva, lásky, přátelství, lstivosti...a mohla bych pokračovat . Ke konci se mi některá rozuzlení zápletek moc nelíbila, ale to je spíš o osobitém názoru a o to víc děkuju autorce, že málo co bylo předvídatelné. Je to krásna drsnější pohádka a já si ji určitě ještě znovu přečtu, protože jednou nestačí. Dodatek na konec: Lazarusa nejde nemilovat ...

23.09.2017 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Uf.Ulitam na Mercy peknych par let a za mne nijak neupada v kvalite a zajimavosti.Za mne 5* a zaslouzene.Skoda jen ze po Mercy a Kate Daniels uz nic moc takoveho neni.

12.08.2017 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Supr. Zbožňuji sarkastický humor a k tomu detektivní zápletka, u které sjem v podstatě skoro až do konce tipovala jiného vynníka. Mělo to proste šťávu...

15.07.2017 5 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Nora Roberts

Nedá se na tom nic moc vytkout. Nora Roberts je vyborná spisovatelka, ale na můj vkus to nemělo šťávu a nebo jen potřebuju v knize vic než každé druhé slovo se zakaldem "svadba". Zapletka docela nudná i když kniha pěkně napsána, což od Nory všichni čekáme. Dle mého názoru mi k autorce víc sedí knihy pro ženy s detektivní zápletkou, tam se Nora víc vyřádí a má to o hodně víc šťávy. Dvě * dávám knihám, které mně víc zklamaly, dala bych 2.5* ak by to šlo, takže ve finále 3*.

17.03.2017 3 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Kruci, já se neskutečně bavila!

16.03.2017 5 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Bavila jse se a to je důležité. Obě postavy sympatické a vtipné, dej je sice velice jednoduchý a je jasné jak to dopadne, ale o tom tento typ literatury je. Kniha určitě poteší a neurazí. :)

06.03.2017 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Obávám se že u prvního dílu i skončím. Nemůžu říct, že by to bylo špatné ale necítim žádnou motivaci pokračovat. Princ mi už na konci začal lézt trošku krkem a s Mare jsem se neuměla ztotožnit. Příliš to připomíná jiné dílá ...

20.02.2017 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Po prvním dílu jsme to na nějaký čas vzdala. Nezaujalo mně to natolik aby šla do dalšího dílu protože mi to přišlo jako dost naivní nápad a nevěřila jsem že by se to mohlo jaksi správně vyvinout. Chyba! Recenze a velký zájem čtenářů mně přesvědčil abych to zkusila a po par měsíční pauze jsem šla do druhého dílu ...a to už jsem nemohla přestat. Velmi zajímavý svět, skvělá zápletka, postavy velmi dobře vymyšlené a zvrat ve vztazích perfektní.....neváhejte a určitě jdete do toho. Já mam celou sérii přečtenou poněkolikáté.

20.02.2017 3 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Nedočetla jsem, snažila jsem se, dokonce dvakrát. Myslím, že to není zlé, ale nudila jsem se a když sjem zjistila, že se musím nutit do čtení, tak jsem knihu odložila. Holka je jaksi moc divná a on nemá šťávu.

28.01.2017 2 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Pekný príbeh, romantika na plny plyn. Úpřimně ale, docela jsem se víckrát nudila a musela se přinutit číst dál. Jinak série příjemná...pokud máte radi romantiku a vždy k tomu nějakou rodinnou tragédii se šťastným koncem tak je to něco pro Vás.

21.01.2017 3 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Bylo to...dostatečně vystihující slovo je, milé. Neurazí, no nečekala bych ani hlboký dojem. Vyloženě lehký relax na pár hodin...

16.01.2017 3 z 5