Storm5007 Storm5007 komentáře u knih

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Kniha se četla dobře, druhý díl bez problémů navázal svou kvalitou na díl první. Jude i Uriah jsou mi sympatičtí. Škoda jen, že jsou knihy tak tenké, myslím že se oba díly daly více rozpracovat například by tam mohlo být více "té" detektivní práce a zápletek. :oD
Jediné co mi úplně nevyhovovalo, bylo to množství obětí a také dle mého názoru provedeny zbytečně brutálně.

----------------SPOILER-----------------------------------
Do dalšího dílu se nám otevřelo zajímavé téma, a to nevlastní bratr Jude. Doufám, že spolu budou mít dobré vztahy. Vypadá to, že by mohla mít Jude zase nějakou blízkou osobu. Přejme jí to. :oD

17.04.2020 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Celá tato knižní série má velký potenciál, každá kniha je lepší a lepší, více poznáváme Amélii, více se rozvíjejí její schopnosti. Jen mi trochu vadí to neurčité zlo. No snad se v dalších dílech dozvíme něco víc. Knihu doporučuji a už sahám po dalším díle. :oD

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Ellen prostě umí ve čtenáři probudit tisíce emocí, toto je druhá kniha, kterou jsem od ní četla a opět mám pocit, že tuto knihu jen tak z hlavy nedostanu a budu o ni ještě dlouho přemýšlet. Knihu určitě doporučuji a radím dobře, nezapomeňte si ke čtení vzít krabičku kapesníků, budou se hodit :oD

12.04.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opět výborná kniha, nechápu, kde autorka chodí na ta témata o kterých je potom schopna napsat celou knihu. Téma a hlavně motiv činů v této knize je opravdu ojedinělý, prostě něco co tu ještě nebylo a to je v dnešní době, kdy najít dobrou knihu je někdy problém opravdu tvrdý oříšek. Tento díl mi, ale o proti dvěma předchozím připadl nejslabší, není tu tolik akce. Ale i tak se jedná o velmi povedené pokračování této detektivní série. Jsem zvědavá na čtvrtý díl a knihu (i celou sérii) musím doporučit :oD

12.04.2020 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nemůžu vytknout vůbec nic, i zde byla výborně popsaná práce hlavních vyšetřovatelů, v knize se rozjelo tolik akcí najednou, že jsem nemohla knihu vůbec odložit. Tato detektivní série si mě získala. Autorka má vše promyšlené do všech detailů, příběh má spád a já jsem se jen rychle potřebovala dozvědět jak to dopadne. I když jsem si konec tipla správně nic to neubralo na tom, že tato kniha je úžasná. Doporučuji :oD

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Nevím co napsat dřív. Velice slibně se rozvíjející detektivní série. Sympatické postavy hlavních vyšetřovatelů, propracovaný děj, napětí, má oblíbená skotská vysočina, to je kombinace, která mě dostala. Knihu jsem si užila, doslova jsem ji zhltla. Moc mě bavila. Někdy jsem při událostech, které se v knize udály nemohla uvěřit, že autorkou je žena. No vzhůru k druhému dílu Luc Callanach už čeká, knihu doporučuji :oD

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha se mi velmi líbila, hlavně ten nápad na dějovou linii. Příběh mě nutil číst dál a dál a musím říct, že toto bude jedna z mých nejoblíbenějších knih. Překvapilo mě, že příběhu neublížilo ani to, že ho psaly dvě různé osoby. Někdy když čtu knihu, kterou píše více autorů nemůžu se ztotožnit s tím, že je tam poznat nesourodost, někdy i odlišný styl a knize to spíše uškodí. Toto nebyl tento případ, kniha je super a mohu ji doporučit. :oD

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Kniha je slabší než autorova předchozí kniha "Není úniku". Bylo dost nereálně jak se to v knize vše seběhlo a to mi asi vadilo nejvíce. Děj jako takový mě úplně nenudil, jen jsem si říkala, že takto by to asi těžko bylo možné. Myslím si, že je v tomto žánru žádoucí, aby byl příběh více reálný.

12.04.2020 3 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Jů, to bylo super, takové temnější, strašidelnější než předchozí díly. Moc se mi to líbilo. Tato série má opravdu budoucnost, autorka dokazuje, že každá její kniha je lepší a lepší, napětí je každým dílem větší a celá knižní série tak graduje každou novou knihou. :oD.

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Musím dát 5 hvězdiček, jinak to nejde. Příběh opět napínavý, propracovaný, tajemný. Při čtení jsem se přistihla, že ani nedýchám. Tento díl byl jeden z nejlepších celé série. Vše se proplétalo tak, že jsem nevěděla kdo je hodný, kdo zlý, co se vlastně děje. A tak to má v knize být, měla jsem tolik teorií o osudu Amélie Grayové, ale tohle jsem nečekala. Bylo to krásné počteníčko. Jen jedinou malou výtku bych měla. Konec byl na mě moc rychlí, celou knihu se k něčemu schyluje, autorka Vám hraje na nervy, Vaše nervy jsou napnuté k prasknutí a potom se to vše odehraje tak rychle. Škoda, ale i tak už se těším na další díl a tuto knihu jakož i celou sérii mohu jen doporučit. :oD

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Jako vždy i tato kniha byla výborná, nemám co vytknout. I když mám od královny detektivek načteno opravdu mnoho knih, mám v jejích příbězích problém přijít v průběhu děje na pachatele až do doby, kdy se mi tuto skutečnost rozhodne sdělit sama autorka. Vlastně jsem zatím přišla jen na jediného pachatele sama, a proto mám radost, že u této knihy jsem měla skóre 50% :oD.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Nedočetla jsem, bohužel ač je mi tento žánr blízký, bylo to velké zklamání a velká nuda.

12.04.2020 2 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak to byla jízda!!! Kniha se četla úplně sama, vůbec jsem se nemohla odtrhnout a podařilo se mi jí "zhltnout" během dvou dní. Takto detailně popsanou práci agentů FBI v rámci vyšetřování jsem snad ještě nečetla a to mám opravdu načteno. Příběh byl výborně rozpracován a neměla jsem vůbec dojem, že by někde pokulhával a já se nudila. S charaktery postav jsem spokojená, Sayer mi seděla, byl mi moc sympatický Vik a hlavně tam nechyběl namyšlený agent, jehož ego bylo velké jako zeměkoule :oD. Když jsem si přečetla čím si v životě prošla autorka bylo mi jasné, proč je tato kniha tak komplexní a dává smysl. Nejsou tam věci u kterých se musíte pozastavit zda je to vůbec možné. Nemůžu se dočkat další knihy od Ellison a tuto knihu vřele doporučuji. :oD

01.04.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kdybych měla možnost tak těch hvězd dám DESET!!!, nejlepší kniha s celé série o Kim. Strhující, nedalo se odtrhnout. Ten konec byl srdcervoucí, knihu jsem dočetla včera a nějak se z toho nemůžu pořád vzpamatovat. Angela je prostě BOŽÍ, s nedočkavostí čekám na další pokračování. :oD

25.03.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak.... vlastně ani nevím co si mám myslet. První díl taková bomba a druhý? Velké zklamání. Kapitoly nekončily tak napínavě a občas tam byla i nudná pasáž, kterou bylo třeba překonat. Každopádně třetí díl si koupím, protože vím, že J.D.Barker psát umí a doufám, že třetí díl bude opět parádní.

---------SPOILER-----------
V prvním díle si utvoříte určitý pohled na příběh, postavy a na určitý autorův styl. V druhém dílu bylo vše zmatené, najednou tam byly nepřesnosti z deníku v prvním díle a vyšlo najevo, že to není podle pravdy, ale že si vyprávění v deníku Bishop upravil. Neměla jsem z toho dobrý pocit. Co mě, ale zklamalo je postava Sama Portera, v prvním díle jsem si ho moc oblíbila a v druhém díle se dozvím, že se jedná o maniaka, který vraždil, mučil a byl dokonce schopný rozčtvrtit člověka. To se mi nepovedlo překousnout. No uvidím, třeba bude třetí díl zase dobrý.

04.10.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

No teda, nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Jak se v knize objeví příběhy čtené z deníku, tak si mě kniha okamžitě získá. Střídání děje ze současnosti a vyprávění z deníku nemělo chybu. Kniha je velmi čtivá, vždy končí něčím napínavým a já se prostě nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá na druhý díl, je tam značný příslib, že se bude jednat o mou oblíbenou knižní sérii.

--------SPOILER---------------------
Naprosto mě dostaly první dvě věty z deníku Bishopa.
"Hned zpočátku bych rád vyjasnil několik věcí. Tohle není vina mých rodičů"
To je od autora velice vtipné, zvlášť když už znáte narušenou psychiku Bishopových rodičů. Knihu doporučuji :oD

04.10.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Od knihy jsem moc neočekávala, nemám moc ráda knihy, kde je málo postav. Pokud to autor nezvládne, příběh se přestane posouvat ke zdárnému konci. Asi pro to, že jsem nic moc neočekávala, tak se mi kniha moc líbila. Nepřišla mi nikde nudná, měla spád možná i pro to, že není tak obsáhlá a to je dobře. Příběh byl dost předvídatelný, ale to mi nevadilo. Knihu doporučuji, mě se moc líbila. :oD

04.10.2019 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Po knize "Duch domu Ashburnů" jsem byla velice zvědavá na další knihu od Darcy. První kniha se mi líbila velice a od další knihy na kterou jsem se nemohla dočkat jsem čekala, že děj bude stejně strašidelný a napínavý. Bohužel to se nestalo, sídlo a okolí Craven Manor byl moc hezky vyobrazen, ale až na nepříjemný pocit při popisu škrábání nehtů na dveře jsem se v knize ani ničeho bát nemohla. Ale ani absence strašidelné atmosféry nic nemění nic na tom, že příběh a zpracování knihy se mi moc líbilo. Charaktery postav, popis děje a prostředí mi jako čtenáři sedělo. Kniha byla velmi čtivá a na konec příběhu jsem byla moc zvědavá. Počkám si tedy na další knihu a určitě si ji ráda přečtu. :oD

04.10.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knihu jsem musela odložit a nedočetla jsem. Není tam napětí, vše je předvídatelné a opět se opakuje to samé jako v první knize a na to už nemám nervy.
Hlavní hrdinka je nesympatická a všichni kolem včetně jejího šéfa a jeho šéfa jí brání v tom, aby svou práci dělala dobře. Musí se prát o to, aby jí vůbec věřili. Kdyby autor předložil chabé důkazy a šlo by spíše o takzvaný šestý smysl hlavní hrdinky, tak by se to dalo i pochopit, ale autor předkládá důkazy i v podobě např DNA, kde je jasné, že pachatelem je žena, ale nadřízení jí tam vykládají, že z větší pravděpodobností těmto daným trestným činům odpovídá muž a testy DNA pro ně nic neznamenají. A je to pořád dokola. Prostě nemám pocit, že by tam pracovali jako tým, ale spíš ona má vždy pravdu, ale nikdo jí nevěří. A to se stále opakuje. Bohužel tuto sérii detektivních případů dále číst nehodlám....

05.08.2019 1 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Bomba, prostě super, knihu jsem zhltla během pár dní. Sedí mi styl autora, líbí se mi prostředí a charakter světa v němž se vše odehrává a moc jsem si oblíbila hlavního hrdinu. Knihu doporučuji a hurá na další díly :oD

05.08.2019 5 z 5