Sstankova Sstankova komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha, která zasáhne přímo tam, kde má.
Kniha, která nutí k neustálému zamýšlení.

Pro člověka, který se druhou světovou válkou zabývá, je Vypravěčka povinnou součástí "výbavy", protože nás provádí jak dějem za zdy továren na smrt a utrpení - nechvalně známých koncentračníh táborů, ale také samotnými životy příšlušníků SS, což nám málokterá jiná kniha může nabídout.
Líbilo se mi také prolínání všech možných časových rovin příběhu i pohledů jednotlivých aktérů. Autorka skvěle pracuje s retrospektivou a skáče do minulosti a zase zpět s trefným načasováním tak, aby nás to nutilo číst dál a dál, každý přece chce vědět jak příběh dopadne.
Po dočtení tohoto příběhu čtěnáře napadá - je správé odpouštět? Nedokážu říct, ale co odpovědět umím je, že mě Vypravěčka donutila k výraznému zamyšlení a ještě dlouho budu myslet na Sage a její dechberoucí výpravu do minulosti.

31.01.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha, která mě nenechala v klidu ani minutku, stále jsem byla nucena číst dál a dál. Moc mě příběj bavil a tak jsem fandila vztahu Nika a Alice, že mi nezbyl čas na nic jiného kromě čtení. Vážně moc doporučuji!

11.07.2015 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Určitě zajímavá knížka, stojí za to si přečíst. Hlavní hrdina mě občas trochu vytáčel svou tvrdohlavostí, ale to je asi jen můj subjektivní pocit :D
Nedavam 5* kvůli tomu, že to není nic extra výjimečného, z čeho bych byla unešená, ale to neznamená, že si nekoupím druhý díl.
Hlavně ta obálka je skvělá!

03.07.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Bála jsem se této knížky kvůli špatným recenzím. Ale nadchlo mě to, od začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout a moc mě příběh bavil. Narozdíl od Aljašky je tento kniha napěchována dějem a nechybí 'Greenovský' humor. Nenechávejte se odradit komentáři, jako jsem to málem udělala já. Přečtěte si knihu sami a udělejte si vlastní názor! :)

30.06.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Ke knize jsem se dostávala s nechutí, že mě čeká další kus povinné četby. Ale obavy byly zbytečné!
Skvělé, krátké, čtivé a rozhodně nezačne nudit. K maturitě je to ideální, protože se kniha dá přečíst během tří hodin a dobře se zpracovává.

21.06.2015 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Do příběhu jsem se tolik začetla, že jsem nemohla dělat nic jiného, než prožívat vše s hrdiny. Oproti filmu trošku jiné, ale daleko promyšlenější a postavy jsou vykreslené tak skvěle, že některé máte chuť pohladit, některé naopak zaškrtit. :D
Jestli jste viděli dříve film, nevadí! Já na tom byla úplně stejně a stejně jsem nebyla zklamaná. Naopak! Kniha byla naprosto skvělá, proto doporučuji!

21.06.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Určitě další dobrá knížka od Johna Greena, ale čekala jsem od ní něco jiného. První polovina knihy super a i když děj někdy pokulhával, pořád se to četlo skvěle. V druhé části knížky už nastává hlavně polemizování o životě a obecně je tato část taková 'filozofická'. Pro milovníky citátů a neustálého přemýšlení o podstatě života apod. je to ideální. Ale protože mám ráda spíše dějové linie, tak mne kniha příliš nenadchla oproti např. Hvězdy nám nepřály.

21.06.2015 3 z 5

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Kupovala jsem tuto knihu s určitým očekáváním a musím, ač nerada, přiznat, že ho kniha nenaplnila. Děj jsem vůbec nepochopila, až mi přišlo, že tam žádný nebyl, spíše výňatky z určitých situací, které do sebe ale nezapadaly. Možná je to jen můj pohled na knihu, ale za mně jen dvě hvězdy, jenž kniha dostala za úžasné téma a námět. Bohužel mi kniha přišla trochu nepromyšlená.

15.06.2015 2 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Asi jsem od knížky čekala víc. Na to, že je to jeho asi nejslavnější román, mě tedy vůbec nenadchla. Příliš mnoho pasáží z právnického prostředí, očekávala jsem spíše lékaře a nemocnice než soudy a právníky.

09.05.2015 3 z 5

Chybná diagnóza Chybná diagnóza Henry Denker

Skvělá kniha, výborně napsaná, jak už je ostatně u tohoto autora zvykem. Žádné zbytečně zdlouhavé pasáže, vše napsáno věcně, ale s dostatečným rozepsáním, aby si čtenář odnesl určitý požitek.
Rozhodně doporučuji!

09.05.2015 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Toto téma není nikdy taková ta 'oddychovka'. Přesto jsem byla z knihy velmi zaskočená, protože navzdory tomu, že jsem na téma druhé světové války četla už spoustu knih, tahle ve mně zanechala hodně k přemýšlení.
Příběh skutečné Dity Krausové, která se stala předlohou k tomuto dílu, je dechberoucí a srdceryvný. Nejednou mi ukápla slza a na konci jsem brečela jako malá holka. Asi nikdy nepřestanu obdivovat sílu, kterou každý, kdo si tímto zlem prošel, projevil. A nikdy mne nepřestane udivovat, jaká zvěrstva může provést člověk člověku.

25.04.2015 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Emocemi napěchovaný příběh, který ve mně zanechal stopu vyrytou hodně hluboko. Celou dobu bylo jasné, kam příběh směřuje a jak bude vlastně končit. Ale přeci jen ve mně přebýval malý plamínek naděje, že se to přece jen obrátí a dopadne to jinak. Ne, skončilo to přesně tak, jak muselo. Ale stejně, konec to byl geniální! Ale varuji, brečer budete!

24.04.2015 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Rozhodně by si Máj měl každý čech přečíst. Patří k dílům, která utvářela naší literární historii, proto bychom ho skutečně měli znát. Na druhou stranu mne kniha nijak neoslovila a byla to spíše povinnost, než radost z četby, co mne nutilo Máj dočíst.

24.04.2015 2 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Musím říct, že to bylo perfektní zakončení úžasné série knih. Příběh má spád a člověk se od něj nemůže jen tak odtrhnout! Určitě za mně nejlepší ze šesti knížek. Dvakrát jsem si pobrečela, ale jinak mě vždy rozuzlení situace úplně vyrazilo dech..
Nejvíce mne mrzí, že už se nemůžu těšit na další díl o postavách, které se mi vryly pod kůži a už můžu jen přemýšlet, co bylo dál.

07.02.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha není celosvětovým bestsellerem pro nic za nic! Málokterý příběh dokáže být totiž smutný, dojemný, ale i vtipný a sarkastický zároveň. Asi neexistuje nic, co bych vytkla. Rozhodně to není nějaká přeslazená romance pro náctileté, doporučuji snad všem věkovým kategoriím!

07.02.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá kniha, ještě několik dní trvalo, než jsem byla schopná začít číst něco jiného a pořád nepřemýšlet nad Zlodějkou knih. Na druhou stranu, to není knížka napěchovaná dějem a akcí, takže nemůžu říct, že bych se od ní nemohla odtrhnout.. A nejvíce mne mrzelo, že závěr jsme se dozveděli už vlastně v průběhu příběhu..
Ale jinak fantastické, jen doporučuji! :)
P.S.: Nápad, že knížku bude vyprávět smrt je prostě geniální!

06.02.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Musím říct, že kniha je neuvěritelná. Ačkoliv bych nikdy nevěřila, že by mne takové téma tak zaujalo, knihu jsem skutečně četla jedním dechem! Prolínání fikce a skutečnosti je skvělým prvkem! Mohu jen doporučit.

06.02.2015 5 z 5