simona5r simona5r komentáře u knih

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Knížka člověka při čtení řádně semele. Ostatně i z předchozích knih jsem měla obdobný pocit.

08.07.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Po prvoplánovém začátku a jasným koncem knihy už od začátku to nakonec bylo velmi milé počtení. Popsání atmosféry Japonska bylo úžasné, až mám chuť koupit si letenky. Milostná linka je jasná, ale přesto velmi milá.

15.09.2022 4 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Pokračování Akta Enzo nezklamalo, poslech jsem si opět moc užila. Moc se mi líbila hlavně historická linka.

23.08.2022 5 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Knihu si podle mě nejvíc užijí Lenčini "followeři". Ale díky spoustě nádherných mouder by byla škoda, kdyby ji nevyzkoušeli i ti, kteří ji neznají. Její přeběh Pyrenejemi jsem sledovala na IG, ale až z knihy jsem zjistila, že to bylo ještě mnohonásobně těžší, než tehdy prezentovala. Co mě ale dost kazilo celkový dojem z knihy, byly časté pravopisné chyby.

02.03.2022 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Knížku bych zařadila do kategorie "neurazí, nenadchne". Poslouchala jsem jako audioknihu, poslech to byl příjemný, ale časová dějová linka dlouhá, vše klouzalo po povrchu a zakončeno velmi optimisticky.

18.02.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět je už od začátku jasné, jak to dopadne, ale stejně si tu romantiku zabalenou do příjemné atmosféry daného místa naprosto užívám.

14.02.2022 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože nakonec mě osudy několika generací žen úplně vtáhly.

09.02.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Zpočátku jsem měla problém se do knížky začíst a moc mě nebavila, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Postupně jsem si k postavám našla cestu a nakonec jsem si čtení knihy dost užila.

09.01.2022 3 z 5

Z knížky jsem byla dost zklamaná a ke konci jsem se musela dost nutit, abych ji dočetla. Příběh je zajímavý, ale tempo vyprávění bylo pro mě momentálně pomalé až nudné.

11.12.2021 3 z 5

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Odpočinkové čtení, které nás s manželem bavilo. Při společném čtení jsem se určitě nasmála víc, než kdybych to četla sama.

23.10.2021 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Mé 10 leté já by si knihu maximálně užívalo. Mé 30 leté já, které plní čtenářskou výzvu, je rádo, že už má knihu přečtenou. Knížka jako taková je fajn, ale už bohužel nejsem zdaleka cílová skupina.

17.10.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemná romanťárna, u které už od 33. stránky víte, jak to dopadne, ale stejně si to čtení užijete, pokud máte náladu na romantiku a knihu, u které nemusíte vůbec přemýšlet.

14.10.2021 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

(audiokniha) Základní informace se velmi často opakovaly, takže by kniha mohla být i kratší. Pár myšlenek se budu snažit u sebe zařadit, ale vším se řídit člověk nemůže a taky se tím nemůže úplně stresovat, ale brát to s nadhledem.

07.10.2021 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Uff tak tohle byla velká nálož depresivního čtení, i když je knížka kraťučká, je velmi "výživná". Na druhou stranu vede člověka k mnoha zamyšlením a závěr značí možná malinkou naději.

05.10.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příjemná oddechovka s nádhernými popisy a detektivní zápletkou.

25.09.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

"Čas je drahocenným statkem, a proto ho musíme dobře užívat. Každé ráno je dar, který se nikdy nevrátí, věčná je škoda každého promarněného dne. Škoda je těch let, kdy většina z nás žije bez víry. Bez víry v Boha i bez víry v lepší zítřky. Ale i bez vědomí toho, jak strašně si dokážeme navzájem ubližovat. Většina z vás žije v nevědomosti a věří tomu, o čem si přečtěte, že máte věřit. Většina z nás odvykla věřit zdravému rozumu a věřit své nejniternější víře v dobro, lásku a spravedlnost..."

17.09.2021 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

(audiokniha) Zpočátku jsem byla trochu zmatená a motala se mi všechna ta jména, ale velmi rychle jsem se do příběhů jednotlivých postav dostala stejně jako se postupně prolétala jejich souvislost. U poslechu není potřeba plné soustředění, moc mě to bavilo a zpříjmenilo mi to chvíle při úklidu či řízení auta.

16.09.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Silné příběhy několika generací žen, bohužel těch generací už bylo moc a osudy žen ke konci knihy už byly vykresliny velmi rychle. Tím jsem si k nim nestihla vytvořit žádné poutu a měla jsem problém si vůbec pamatovat, co se jim stalo, když jsem začala pokračovat ve čtení.

06.09.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

(audiokniha) Harryho mám v audioknižním světě spojeného s Hynkem Čermákem, takže mi chvíli trvalo si zvyknout na nový hlas, obzvlášť když mám Davida Matáska spojeného s Peterem Mayem. Ale nakonec jsem si zvykla a bylo to super. Byl to klasický Harry s rozuzlením a vysvětením na konci a nalákáním na další knihu.

28.08.2021 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Parádní oddechovka přečtená na aktivní dovolené, která mě nakopávala k dalšímu pohybu. Protože všechno je jen v hlavě. Někdy jsem se dost bavila a nevěřila, že by to "Benešová" mohla dojít. Moniko, parádní výkon!

17.08.2021 4 z 5