Shira27 Shira27 komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Dočteno podruhé :3 Re-reading mě vytáhl z přes rok trvající čtecí krize. Myslím, že není co dodávat. :))

02.09.2021 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

To jsem si tak jednou na odreagování pustila film Fallen a čekala jsem další fantasy-romantiku ve stylu Stmívání. Ono to tak jistým způsobem bylo. Ale mě se to děsně líbilo! Konec filmu skončil otevřeně a já si tak říkala, že bych si knížky mohla přečíst, protože mě děj zaujal. A tak jsem se do toho hned druhý den pustila.
Film je knize dost věrný, je tam sice vynecháno hodně scén a pár detailů je jinak, ale ve výsledku to je velmi slušná filmová adaptace s pěkným hereckým obsazením.
Andělská tématika mě téměř úplně minula, mám ještě co objevovat, a tak doufám, že v dalších dílech to bude víc rozebírané.

20.06.2020 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Poslední díl mě velmi zklamal, čekala jsem alespoň velkolepé finále, podobně jako v prvním díle, ale bohužel. Nechápu, proč má kniha skoro 400 stran, dalo by se to klidně zkrátit na polovinu. Většina kapitol je jen Livino vzdychání nad Henrym a řešení vztahových problémů, za které si může sama. Dobře, je to YA a naprosto chápu, že ostatním se to líbí, ale já už na to asi začínám být stará. :D
Drahokamy jsem četla před 4 lety a úplně jsem se do toho zamilovala, tak jsem čekala něco podobného i od této série, ale nestalo se. Je to škoda, nápad je originální, první díl byl super, druhý vycpávkový a třetí zbytečný. Kdyby ten konec byl alespoň napínavý a nečekaný... Tohle bylo příliš snadné.

11.05.2020 3 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Přiznám se, že začátek mě moc nebavil. Bylo to pomalé, spousta postav, nový svět... Ale jak jsem tomu začala víc rozumět, lépe jsem se začetla. Moc mě bavilo sledovat romantickou linku, která byla spíše takové zpestření celé knihy, ale pro mě je to celkem důležité kritérium, aby mě kniha bavila.
Nečekané zvraty byly fakt nečekané, posledních 150 stran jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Napětí v posledních stranách postupně gradovalo a finále bylo opravdu velkolepé.
Rozhodně se pustím do dalších dílů, i když počet stran mě trochu děsí, snad se nezaseknu na začátku knihy, jako tomu bylo v prvním díle. :D

09.04.2020 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Četla jsem v angličtině a občas srovnávala český překlad, který je teda příšerný. Chybějící odstavce, pozměněné věty a někdy i úplně jiný význam slov. Jak může mít kniha 200 stran, když v originále má přes 320? Vlastně, už vím, kde se to ztratilo...

Takže hodnotím originál. Četlo se to hrozně rychle, boží svět, boží postavy, naprosto nepředvídatelné zvraty i vtipné scény. Holly Black se stává mojí další oblíbenou autorkou.

02.08.2019 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

2,5*/5*
Jedna hvězda za nádhernou obálku, druhá za skvělý nápad s Ještěry a půl hvězdy za těch pár zápletek, které se staly na konci.
Jinak to byl jeden velký přešlap. Už poněkolikáté si říkám: "Nejsem na tyhle YA knihy moc stará?" Protože být o těch 5 let mladší, asi by se mi to líbilo. Dnes už mám načtené mnohem lepší, čtivější a propracovanější knihy, takže mi tohle přijde dost podprůměr.
Co mě dost naštvalo a musím to zmínit, je romantika. Mě normálně v knihách nevadí, ale tohle byla katastrofa. Přišel Thanos, luskl prsty a kde se vzala, tu se vzala, najednou se oba hrdinové milují a nemůžou bez sebe žít. Absolutně nulový vývoj postav.
80% času se v knize nic nedělo. Po přečtení nějaké stránky jsem si uvědomila, že vůbec nevnímám, o čem to je. Bylo mi to jedno, četla jsem dál. Kniha si nedokázala udržet moji pozornost. A taková kniha si nezaslouží dobré hodnocení.

23.11.2018 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

!!! Upozorňuji !!! Následující komentář čtěte jen na vlastní nebezpečí. Neručím za nevyspoilování!!!
Tohle je jen zlomek mých pocitů po dočtení a už to pár hodin je...
...
...
Ne ne ne ne a ještě jednou NE! Moje zlosinské srdce pláče. Jsem zničená. Jsem roztříštěná. Tohle přece nemůže být pravda?! Já chci alternativní konec! Prosííím! Prooooč? Proč Temnyj? Bože, už zase brečím...

27.10.2018 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Nebylo to tak úžasný, jak jsem čekala, ale svůj účel kniha splnila. Byla tam akce, sympatické postavy, zajímavý svět, ale na druhou stranu příliš dlouhé kapitoly a přeskakování časových linií mi to čtení dost ztížilo.
Těším se na pokračování, konec byl napínavý! :)

15.09.2018 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Boží! Boží! Boží! Miluju tuhle sérii! Miluju postavy, prostředí, zápletky, nebezpečí, tajemství a záhady!
Ale kapitoly s Helenou mi vadily. Tuhle postavu jsem si ani v prvním díle neoblíbila, natož tady. Mohly být kratší a stručnější.
Z této série by byly naprosto skvělé filmy, nebo seriál. Dokážu si to představit, což se mi u knih moc často nestává. :)

14.09.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tahle trilogie byla úžasná! Zamilovala jsem si všechny postavy a i když tam nebylo tolik akce, jak jsem očekávala, bavilo mě to. Jen mě mrzí, že to neskončilo, jak jsem chtěla. :D

Spoiler..
hashtag teamKaden :D

14.09.2018 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Být o pět let mladší, líbilo by se mi to. Teď to pro mě je jen další tuctová YA mezi stovkou jiných. Nic originálního, všechno bylo ohrané. Mrzí mě, že nebyla více rozvinutá romantická linka. S Meirou jsem nedokázala sympatizovat, celou dobu mě vytáčela. Akce tam bylo více, než v minulém díle, ale bylo mi úplně jedno co se stane s postavami.
Jediné, co je na téhle sérii úžasné, jsou ty obálky! A Theron. :)

14.09.2018 3 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

1* za úžasnou obálku, 1* za Therona, 1* za překlad a posledních 40 stran, kde se teda konečně něco dělo. Jinak nuda.
Meira jako hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, nebyl znát žádný vývoj charakteru.
Milostná zápletka... počkat, ona tam nějaká byla? Nepostřehla jsem to.
Typický vycpávkový díl. Doufám, že třetí bude lepší, podle anotace zní dobře.

18.06.2018 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Od knihy jsem toho moc neočekávala, kvůli velkému množství ne zrovna kladných recenzí. Proto mě velmi mile překvapila.
Je to strašně milý a oddechový retelling Krásky a Zvířete spojený s námětem pohádky Ptáka Ohniváka.
Kniha měla velmi pomalý začátek a trvalo mi, než jsem se začetla, ale potom mi stránky mizely pod rukama a měla jsem hned přečteno.

Tohle je jedna z knížek, které si v budoucnu budu chtít znova přečíst. :)

13.05.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet byla mnohem lepší než Cinder. Přečetla jsem ji během pár dní a nemohla jsem se odtrhnout.
Cinder byla více předvídatelná, takže jsem si čtení tolik neužívala. Ale Scarlet? Druhá půlka knihy byla jedno velké BOOM! Tam se toho tolik stalo. Tolik nečekaných zvratů a odhalení, že jsem si z toho zkrátka sedla na zadek.
Těším se na další díly!

13.05.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Sarah nás chce všechny zabít! Jak mám sakra teď žít? :D
Nemůžu říct, že to je zatím nejlepší díl, protože v ACOMAFu byl rozhodně lepší Feysand, ale ACOWAR má lepší konec. Jako posledních 200 stránek jsem knihu nedokázala odložit. Kam se hrabe Bitva pěti armád, tohle bylo epický!

31.03.2018 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Od knihy jsem toho moc neočekávala, a asi proto mě tolik překvapila. Jak už spousta lidí přede mnou psala, budu se opakovat.. Kniha není žádné velké boom, ale četla se velmi dobře a rychle. Je protkána klišé (kromě milostného trojúhelníku - díky bohu za to) se všemi kombinacemi známých YA knih. Holt už se asi ničeho převratného nedočkáme.
Ale i tak obsahuje akci, napětí, zvraty a odhalení, která pro mě začínají být dost předvídatelná a tudíž si knihu nevychutnám na 100%.
Překlad jmen (bratr Mléč, bratr Slupka, Pšenice, Máslenka..) mi tam teda moc nesedl, ale zase se podle nich dobře pamatovaly postavy.
Za mě krásný 4 hvězdy a těším se na pokračování!

27.02.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

NE. MÁM. SLOV.
Neexistuje nic, co by tak skvěle vystihlo tuhle sérii.
Přečteno během pár dní, nemohla jsem se odtrhnout....
OBSIDIO... čekám...

22.02.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Mnohem lepší než první díl, i když to taky mělo své mouchy...
Stále se tam objevuje několik klišé, od milostného trojúhelníku, přes ufňukanou hlavní hrdinku až po samotný útěk. Ale alespoň byl vidět nějaký vývoj postav.
Styl psaní mi vyhovuje, četlo se to úplně samo. Už se těším na závěrečný díl a doufám, že u nás vyjde i Language of Thorns. :)

09.02.2018 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Možná jsem čekala větší "WOW", ale přesto mě kniha v žádném případě nezklamala. Čtivá, napínavá, dobrodružná... jako vždy! Po dočtení jsem se málem rozbrečela, protože už nejsou další knihy s Willem a za těch 12 dílů mi velmi přirostl k srdci.
Ale na druhou stranu se těším, až si rozečtu První roky. Protože o kom tahle série bude? No přece o HALTOVI! :D

21.01.2018 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Já k tomu nemám co dodat. Skvělé doplnění příběhu. Ke konci mi už docela tekly slzy... :)

10.01.2018 5 z 5