Shardlake Shardlake komentáře u knih

Kult Kult Camilla Läckberg

Těšila jsem se na pokračování s mentalistou Vincentem a vyšetřovatelkou Minou. Děj knihy mne chytl až za jeho polovinou, kdy jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Přesto jsem si čtení užila.

20.04.2024 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Opět velmi čtivé a napínavé. Byla jsem zvědavá, kdo stojí za vraždami mladých dívek... Těším se na další díl série.

07.04.2024 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Série detektivních příběhů mi byla doporučena. Tento prequel seznamuje čtenáře s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou a jejím týmem, který i když nejsou sehraní a nemají zrovna jednoduchý případ k řešení, dokážou nadřízeným ukázat, že jsou schopni odhalit, kdo všechny ty hrůzy dělá.
Kniha obsahuje velmi krátké kapitoly a čtenář se nemůže od knihy odtrhnout. Doporučuji.

01.04.2024 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Čekala jsem spoustu vtipných či méně vtipných situací a obrázků POUZE ve vztahu ke kočkám. Místo toho polovina komiksů byla o rozpolcené duši umělce. Bylo to mnohem slabší než komiks Dospělost je mýtus.

27.03.2024 3 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Velice čtivý příběh jedné chudé rodiny odehrávající se v Irsku ve druhé polovině 19. století, kdy jsou lidé velmi ovlivněni kněžími, co se týká náboženství. Chvílemi mi přišla rodina až fanatická. Skvěle vykreslený příběh i krajina, kde se děj odehrával.

27.03.2024 5 z 5

Fénix Fénix Cynthia Harrod-Eagles

Poslední díl se odehrává v roce 1931, kdy v Americe dochází ke krachu na burze. Děj se pomalu přesouvá přes různá historická období, jako byla nezaměstnanost, hlad, vysoká úmrtnost dětí až k době, kdy se v Německu ujímá vlády Hitler jako kancléř a prosazuje árijský původ osob. Do dějin tak vstupují Norimberské zákony a celý příběh končí smrtí anglického krále a je zde náznak, že nebude dlouho trvat a bude II. světová válka...

Během čtení této série jsem si obohatila i historické události a dozvěděla se plno věcí velmi poutavou formou. Celou sérii jsem si užila a vřele ji doporučuji ostatním čtenářům.

21.03.2024 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Cynthia Harrod-Eagles

I tento díl byl velice čtivý a obdivuji autorku, že dokázala opět propojit spoustu skutečných historických událostí do svého příběhu. Opět se ukázalo, že kdo na Morlandu vyrostl, ten k němu kořeny neztratil.
"Pět set let Morlandů na Morlandu: jejich kosti jsou pohřbeny v kryptě pod kaplí, a kdysi ve své dětské nevinnosti vždycky předpokládala, že tam jednou spočine i ona. 'Musím domů,' řekla... citace str. 513

08.03.2024 5 z 5

Svatí kacíři aneb Reportáž nejen z Velké Moravy Svatí kacíři aneb Reportáž nejen z Velké Moravy Jindra Jarošová

Zpočátku mi dělaly problém jména panovníků a jejich potomků včetně střídání se tehdejších papežů či vzdoropapežů, ale postupně se v ději začal objevovat životní příběh a osudy bratrů Metoděje a Konstantina, pozdějšího Cyrila a pochopila jsem, že autorka potřebovala nenásilně čtenáře provést dějinnými událostmi, které jejich osudům nejen předcházely, ale i navazovaly. Doporučuji k přečtení.

24.02.2024 4 z 5

Františkánské spiknutí Františkánské spiknutí John Sack

Zajímavým způsobem sepsán historický příběh, který vycházel i ze skutečných faktů. Škoda, že od autora nevyšlo více knih v češtině.

14.02.2024 4 z 5

Roztančená léta Roztančená léta Cynthia Harrod-Eagles

Konečně první světová válka skončila a lidé se snaží zapomenout na všechno špatné, bolestivé a smutné. Ženy přestávají být závislé na svých manželích, protože mohou pracovat, ty majetnější i cestovat a podnikat, uplatňovat volební právo a bavit se ve společnosti i bez gardedámy. V lékařství se např. hledá vakcína proti tuberkulóze. A především ti mladší se snaží opět bavit a tančit na společenských dýcháncích, aby zapomněli na hrůzy války, hlad, strach o své blízké a na to, že se mnozí z nich už nikdy nevrátí...

28.01.2024 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Čtení bylo pecka! Útlá knížka, kterou jsem zhltla za 2 dny.
Kniha přibližuje americký právní systém a ukazuje, že rozhodující slovo nemá soudce, ale jmenovaná porota. Pro mne nový autor, od kterého si ráda přečtu další knihy. Doporučuji.

14.01.2024 5 z 5

Annáš Annáš František Hobizal

Kniha popisuje dobu od narození Ježíše Krista po jeho ukřižování a dále dobu, kdy byli stíháni a mučeni jeho následovníci, apoštolové.
Autor, kněz, se snažil popsat politickou situaci a dobu především na jednotlivých postavách té doby, kdy hlavním vypravěčem je kněz Annáš. Na jeho vypočítavosti a lstivosti ukazuje, jak se snažil zajistit postavení a moc nejen pro sebe, ale i své potomky. Autor přibližuje čtivou fotmou i osudy dalších osob, jako byli Herodes, Jidáš, Kaifáš, Pilát a další.

13.01.2024 3 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Autorka příběhu použila nejednu indicii ze života a díla samotné Agathy Christie, což mu přidalo na atraktivnosti a čtivosti. Zároveň odhaluje život služebnictva v takovém sídle, a to může připomínat Panství Downton.
Děj se odehrává na venkovském sídle ve 30. letech 20. století. Kniha plyne rozvážně a přitom nabývá na intenzitě. K odhalení vražd pomáhá policii neodbytná hospodyně Phyllida, která může připomínat slečnu Marplovou, i když více obdivuje malého belgického mužíka Hercula Poirota.
Knihu navíc obohacuje pěkná a částečně plastická obálka.
Za mne to bylo svižné a pěkné čtení a moc jsem si to užívala. Těším se na pokračování a knihu vřele doporučuji.

04.01.2024 5 z 5

Padlí králové Padlí králové Cynthia Harrod-Eagles

Opět jsem ráda sledovala osudy osob z rodu Morlandů i jejich příbuzných či známých. Knihy s válečnou tématikou nevyhledávám, proto jsem měla místy pocit, že kniha je víc o bojích, válkách a věcech s tím spojených, ale do této mnohovrstevné ságy to jistě patří. Lépe se mi čtou pasáže, kde se dozvídám více o životě postav a době, ve které žily. Přesto se těším na další díl.

29.12.2023 4 z 5

Kukačka Kukačka Camilla Läckberg

Na další díl jsme si my čtenáři museli nějakou dobu počkat, ale vyplatilo se!
Kniha má opět dechberoucí děj, dvě časové osy a skvělý závěr. Moc jsem si knihu užila a doufám, že autorka opět napíše pokračování. Doporučuji!!

10.12.2023 5 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Četlo se to samo, ale za román bych to neoznačila.
Pozor možný částečný spoiler: důvěřivá žena Jennifer se až úzkostlivě stará o svou tříletou dceru Gracie. Nedůvěřuje ani svému bývalému manželovi Richardovi, který chce s Gracií trávit volný čas. Na druhou stranu přímo vletí do vztahu s mužem, kterého potká v nemocnici po nehodě své dcery. Knihou jsou také proplétány situace, kdy člověk v bezvědomí vidí "světlo na konci tunelu".
Až po dočtení jsem zjistila, že autorka je Angličanka. Kniha na mne působila jako výtvor z Ameriky.

28.11.2023 2 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Děj knihy je svižný a osudy hlavních postav i těch v povzdálí se krásně promíchávaly. Těším se na pokračování a věřím, že jako v "Dynastii Morlandů" autorka napíše více dílů a postupně nám odhalí i podrobnosti ze života služebnictva. Doporučuji.

19.11.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se četla sama. Úplně jsem viděla ty ponuré místnosti sídla. Možná dám časem pokračování série.

15.11.2023 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Bylo to velmi svižné čtení s postupným odkrýváním všech skutečností. Zajímavé, čím se autorka nechala inspirovat.

11.11.2023 5 z 5

Il divino Boemo - Božský Čech Josef Mysliveček Il divino Boemo - Božský Čech Josef Mysliveček Sonja Špálová

Doporučuji všem, kdo mají rádi životopisy slavných osobností. Mně kniha mile překvapila svou čtivostí, i když mi zpočátku dělalo problém nářečí, které se v některých částech knihy vyskytuje.

10.11.2023 4 z 5