sarkymplova sarkymplova komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Po přečtení této knihy jsem si říkala, jaká je škoda, že není mezi maturitní četbou. Knihu jsem zhltla jako malinu za jeden jediný den a měla jsem chuť o ní mluvit a mluvit. K tomuto příběhu se budu ještě mnohokrát vracet, jelikož mě opravdu uchvátil.

18.02.2016 5 z 5

Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Je pár povídek, u kterých se mi stalo, že jsem si musela 5 vět přečíst znovu, jelikož jsem zapomněla co tam vlastně bylo. Avšak i když tuto četbu mám k maturitě, koupila jsem si knihu hlavně kvůli tomu, abych přečetla i ty méně známé povídky. Poe byl zcela jistě zajímavý člověk. Čtenář se až někdy diví, jakou měl představivost. Ale každý musí uznat, že jeho povídky mají kvalitu. Především i ty myšlenky, které do nich vypisoval.

18.02.2016 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Po dlouhé době jsem se k této knize konečně dostala a ze začátku přišlo zklamání. Musela jsem se ze začátku nutit, abych to dočetla. Po přibližně 30ti stránkách konečně příběh získal celou mou pozornost. Kniha se mi moc líbila a těším se, až se vrhnu na další díl. Jediné co mě trochu mrzelo, byly události, které jste typovali a dokonce i správně. Kam vešel Percy, tam bylo nebezpečí. Snad tam ani nebyla jediná budova, která by byla bezpečná na jejich výpravě.

18.02.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že si tuto knihu znovu přečtu a zjistila jsem, že je to strašně jednoduchá kniha. Některé scény se opakují stále dokola. Ale na druhou stranu je na ní něco, co vás vtáhne do děje a musíte číst.

19.12.2015 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Jak já jsem byla ráda, když jsem vzala třetí díl poprvé do ruky a zjistila jsem, že má tolik stránek! Předchozí díly jsem měla vždy rychle přečtené, jak jsem hltala každé slovo. A u tohoto dílu jsem věděla, že ho budu hltat o něco déle.
Myslím si, že Město ze skla byl zatím nejnapínavější díl. Musela jsem číst a číst a číst.
Tento díl byl dle mého názoru lepší, než předchozí dva. Miluji tuto sérii.

19.12.2015 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

První díl byl oproti druhému o kapku lepší. Avšak bavil mě tak i tak. Myslím si, že by se mi u Cassandry nemohlo stát, že by se mi nějaká její kniha nelíbila. Dozvěděli jsme se pár nových detailů a konečně jsme si zase užili momenty Jace a Clary. Ale děj se teoreticky nikam neposunul. Proto dávám o jednu hvězdičku míň.

19.12.2015 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Jak já jsem se těšila, až napíšu komentář k této knize. A když se k tomu konečně dostanu, nevím, co vlastně napsat chci. Jediné slovo, které mě napadá je bomba. Díky filmu jsem se dostala k této úžasné sérii. Avšak je pravda, že tato kniha mě ze začátku moc nebavila. Také jsem si musela zvykat na er-formu. Ale mé podvědomí mi furt říkalo, že mě to zaujme. A nelhalo.
Autorka má skvělý smysl pro humor - jak vidíme u Jace. A ta zápletka!
Nikdy jsem nebyla fanouškem příliš rozsáhlých sérií. Tentokrát se Cassandře povedlo mě zaujmout na tolik, že tuto sérii čtu už po několikáté.

19.12.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Když jsem knihu viděla poprvé, zaskočilo mě, že je napsaná formou dopisování. Ale nenechala jsem se odradit. Ze začátku jsem si musela zvyknout, ale nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Velmi zajímavá kniha, kterou si někdy přečtu znovu.

29.07.2015

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Destrukční deník je dle mého názoru jen pro kreativní lidi. Mě osobně přijde stupidní z pohledu člověka, který bude brát všechno doslovně. Avšak z pohledu kreativce se mi líbí. Dá se na tom opravdu vyřádit a zkracuje to volné chvilky. Nakonec z toho je i celkem hezký deník plný obrázků. Sama jeden mám a věřte mi, že jsem ho zatím nijak extrémně nezničilia. Stačí mít jen nápad, jak tento deník vylepšit. Ale jak píše autorka, je jen na vás, jak úkoly pochopíte.

29.07.2015

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Opravdu vyjímečná kniha, která ve vás nechá kus sebe. Líbí se mi, že je to psané ve formě dopisů. Kniha, na kterou jen tak nezapomenu a ráda si ji přečtu znovu.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Párkrát jsem se o ní doslechla, nakonec jsem na ní narazila v knihkupectví a koupila ji. Obálka nové knižní podoby je elegantní, působí hezky. Avšak vnitřek trochu překvapí. Kam se hrabe 50 odstínů šedi! :D Kniha, kterou si přečtu a nakonec skončí v poličce a otevřu ji až za pár let, protože tato kniha vám z hlavy jen tak nezmizí.

21.07.2015 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Hned po Divergenci je toto nejlepší kniha série. Když jsem tuto knihu četla, hltala jsem snad každé slovo. Možná už jen pro to, že to vypráví Tobias a řekněme si popravdě, kdo tohoto kluka nemiluje. Na knize se mi líbilo to, že z pohledu Tris Tobias působil hodně drsně a někdy až naštvaně, ale z jeho pohledu jste nakonec zjistili, že to vlastně všechno myslel dobře. Díky této knize jsme se také dozvěděli, jaké měl vlastně Tobias dětství. A samozřejmě jsme si připomněli i několik krásných momentů Tobiase a Tris. Za mě rozhodně 5 hvězd.

Aliance Aliance Veronica Roth

Většinou se říká, že první díl je nejlepší a ostatní díly na něho už nemají. S touto větou musím bohužel souhlasit. Neříkám přímo, že poslední dvě knihy jsou velmi špatné. Jen už to nejsou podle mě knihy, které bych si přečetla znovu. Divergenci mám v plánu přečíst ještě několikrát, je to dle mého názoru nejlepší kniha série. Avšak i na Alianci se najdou kladné stránky. Líbilo se mi, že to bylo psané z pohledu Tris, ale i Tobiase. Pak konec, který podle mě nikdo nečekal a mě opravdu překvapil. Nejdříve jsem si říkala, že za to autorku opravdu nenávidím, ale na druhou stranu to má originální konec, který jen tak někdo nečeká.
Za mě tedy 3 hvězdy.

21.07.2015 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl jsem začala číst hned po Divergenci. Přečetla jsem ji za pár dní, ale názor si na ní vytvořit neumím. Kniha byla tentokrát záživná jen v několika částech, některé části mě popravdě moc nebavili. Pocity z této knihy mám hodně smíšené, nevím, jestli jsem zklamaná, nebo nadšená. Sečteno podtrženo, Rezistence nejspíš nepatří mezi knihy, které bych si přečetla několikrát za sebou.

21.07.2015 4 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Ze začátku jsem si říkala, že to bude něco na způsob Hunger Games, které mě nikdy moc nezaujali. Po čase jsem si z nudy pustila film, který mě překvapivě velmi zaujal. O několik dní později jsem měla v ruce i knihu, kterou jsem měla přečtenou za pár dní. Musím říct, že je to velmi záživná kniha, která mě naprosto vtáhla do děje. Dokážu i říci, že mi poměrně změnila pohled na život. To myslím ze strany, kdy jdete po chodníku a přemýšlíte nad tím, do jaké frakce by jste dotyčného člověka zařadili, tak i z té strany, kdy se snažím být aspoň kousek z každé frakce. Myslím, že se ze mě po dlouhé době stal opět maniak, který tuto knihu hodně dlouho nepustí z hlavy.