Rose18 Rose18 komentáře u knih

Smrt trávy Smrt trávy John Christopher (p)

Knihu hodnotím spíše kladně - oceňuji hlavně rozvedení zajímavých podnětů pro delší diskuze (které se dotýkají mimo jiné naší současné situace ohledně karantény kvůli pandemii), avšak chvílemi na mě příběh působil rozvlekle a částmi velmi nelogicky. Co se týče příběhu podobného typu (putování za něčím lepším), za mě určitě vítězí Cesta (Cormac McCarthy).

04.04.2020 3 z 5

Rudý mor Rudý mor Jack London

Velice dobře napsaná kniha, kterou jsem téměř nemohla odložit. Je krátká, avšak vše potřebné v ní sděleno bylo. Příběh jsem četla během aktuální karantény kvůli pandemii, která je mimo jiné hlavní tematikou této knihy, takže vše na mě zapůsobilo o to víc.

18.03.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Upřímně musím říct, že takovou jízdu jsem opravdu nečekala! Kniha byla velice čtivá, napínavá a překvapivá; autorka si se čtenáři výborně pohrává. Kříďák jednoznačně stojí za pozornost, těším se na autorčinu další knihu!

02.12.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Artemis jsem poslouchala jako audioknihu a byl to úžasný zážitek! Příběh byl napínavý až do samotného konce a prostředí města na Měsíci se mi moc líbilo. Určitě doporučuji audioverzi této knihy, pro mě osobně byly chemické i technické postupy v této podobě mnohem stravitelnější.

05.10.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tahle povídka je zatím to nejlepší, co jsem od Gillian četla. Příběh je napínavý od začátku až do konce a plný nečekaných zvratů. Doporučuji!

24.06.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádherný a emotivní příběh o lásce s tou nejkrásnější větou na konci, kterou jste kdy četli...

23.07.2017 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Kniha Tisící patro z prostředí New Yorku je pro fanoušky seriálu Gossip Girl jako stvořená. Líbí se mi popsaný život, intriky a tajemství vyšší společnosti v budoucnosti. Všechny životy jsou spolu tak dokonale propletené, až je to skoro k neuvěření. Za mě super oddechovější čtení! :)

20.07.2017 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Výborný druhý díl plný akce a napětí. Po celou dobu čtení si autorka se čtenářem hraje a dává mu falešná vodítka. Za mě naprosto skvělá kniha; nemohu se dočkat pokračování! :)

20.07.2017 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tahle kniha mi zlomila srdce... A ta poezie? Dokonalost! Jsem zamilovaná do každého řádku.

20.07.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Za mě rozhodně o mnoho slabší jak Netopýr, který nasadil laťku poměrně vysoko. I tak se ale na další díl těším!

20.07.2017 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

I přes velmi slabý začátek se mi kniha poměrně líbila. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a milostný trojúhelník, který byl možná až příliš okatý, byl také zajímavý. Autorka okořenila knihu tím, že skryla identity dvou vedlejší postav, což je originální nápad.

20.07.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Série Selekce je za mnou a najednou jsem strašně smutná, že už to skončilo... Někdo by díly o Eadlyn mohl považovat za zbytečné prodlužování příběhu, ale já musím říct, že mě její příběh lásky bavil mnohem víc!♥

18.06.2017 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Miloučké pokračování příběhu Lary Jean - na oddech ideální. Musím ale uznat, že mě překvapil konec, protože ho autorka napsala jinak, než asi většina čtenářů očekávala.

22.04.2017 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Je to strašně naivní a potrhlé, ale i báječně oddechové a celkově pohodové. A víte co? Já snad jdu rovnou začít číst další díl! :D

06.04.2017 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Vtipné komiksy, ve kterých se člověk častokrát najde; doporučuju!

31.03.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Skvělé nadčasové dílo s velmi důležitou hlavní myšlenkou.

18.03.2017 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná sbírka básní, která čtenáři skvěle zprostředkovává zážitky z dětství Jaroslava Seiferta. Je to jako vrátit se domů...

25.12.2016 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Čekala jsem od toho trochu víc. Příběh mě poměrně nudil.

01.05.2016 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mělo to několik chyb, ale bylo to čtivé, zajímavé a naprosto dechberoucí! Byl to opravdu silný příběh.

21.04.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nebylo to úplně perfektní, ale tak moc mě tento příběh vzal, že už teď s jistotou mohu říci, že se kniha umístí mezi top knihami za rok 2016.

10.04.2016 5 z 5