Romance Romance komentáře u knih

Fyzikální chemie povrchů a koloidních soustav Fyzikální chemie povrchů a koloidních soustav Lidmila Bartovská

Naprosto nezáživný předmět... V učebnici se mi líbí obrázky, díky nimž je látka o něco lépe pochopitelná.

11.04.2023 4 z 5

Biochemie: chemický pohled na biologický svět Biochemie: chemický pohled na biologický svět Milan Kodíček

Prof. Kodíčeka prof. Valentová mě zachránili ze zoufalství. Bravůrně vysvětlená biochemie. Autoři se opravdu zaměřili na čtenáře a v průběhu celé učebnice se snaží, abychom danou látku pochopili a zároveň neusnuli u nudného, složitého textu. Učebnici doporučuji všemi deseti.

21.12.2021 5 z 5

Základy biochemie lidského organismu Základy biochemie lidského organismu Alena Stoklasová

Musím pochválit popis reakcí a shrnutí všech důležitých informací do krátkého textu.

30.11.2021 4 z 5

Harperova biochemie Harperova biochemie Robert K. Murray

Bohužel, musím ohodnotit 1 hvězdičkou. Učebnice se mi špatně četla, text je psán příliš složitě, neobsahuje podstatné informace. Na základě těchto odůvodnění jsem ji ani nedokončila. O něco málo lepší je na tom její ilustrovaná verze.

29.11.2021 1 z 5

Harperova ilustrovaná biochemie Harperova ilustrovaná biochemie Robert K. Murray

Obrovské zklamání teda. Moc jsem se z této učebnice nedozvěděla. Příliš složitě psáno, málo podstatných informací. Podle mě je to až moc odborná učebnice vhodná pro pokročilejší studium VŠ, nikoliv pro získání základních informací o biochemii. Nicméně, ilustrace si zaslouží chválu.

29.11.2021 2 z 5

Principy genetiky Principy genetiky Tomáš Urban

Učebnice není až tak přehledná, špatně se zpětně orientuje v textu, jelikož je místo tučného zvýraznění použita kurzíva. Toť ovšem k vizuální stránce. Co se týče textu samotného, myslím si, že některé pojmy šly vysvětlit lépe, rozuměj lehčeji. Co se mi na učebnici líbilo je výběr obrázků a kapitola 4. o Mendelovi, která byla velmi dobře napsána. Něco málo jsem si odnesla, ale bohužel zklamala.

22.06.2021 3 z 5

Biologie člověka pro gymnázia Biologie člověka pro gymnázia Ivan Novotný

Četla se mi příjemně, jako beletrie. Učebnice je opravdu pěkně napsána, srozumitelná, ovšem na přijímací zkoušky pro obor zdravotnického zaměření nestačí, protože obsahuje pouze základní informace. Každopádně, i hloupý člověk či ten, který se s biologií potkává poprvé, by z této knížky měl biologii člověka pochopit.

04.08.2018 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Vy, jenž si Kytici na maturitu nevyberete, spácháte hřích. Verše jsou tak krásné, jak rychle se čtou. Zprvu na vás ze stránek vyskočí nekonečné básně, ale po jejich přečtení budete za svůj výběr rádi. Klobouk dolů mistru Erbenovi a vám hodně štěstí u maturit.

28.03.2018 5 z 5

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Marie Černá

Knížka je stručná a obsahuje malý slovníček pojmů a rejstřík cizích slov s výslovnostmi. Doporučuji k přípravě na maturitu z DVK.
Pozn.: Neobsahuje fotografie, je to jen textová knížka a sem tam se objeví nějaká popisná kresba.

23.05.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Promiňte, asi jsem si spletla knihu... Nebo mi sakra někdo vysvětlete, proč se větší polovina knihy točí okolo nějakého úchylného panice, o kterého ani homosexuál zájem nemá, když dle názvu by se měl příběh vztahovat k Sophii a jejím ukrutném životě? To jsem si rovnou mohla přečíst "50 odstínů šedi"!
Navíc knížka by se krásně dala zkrátit do životopisného románu pouze o Sophii a nikdo by se nemusel brouzdat desetitisíci slovy, které Styron mohl vynechat. Ano, knížka má pěknou slovní zásobu, ale bohužel hlavnímu příběhu je dán pouze malý prostor...

15.05.2017 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

"Dan Brown píše tak, aby se čtenář od jeho knih neodtrhl," takhle zněla slova mého učitele a zcela nesouhlasím. Polovina knihy je o neskutečně nudném vysvětlování jednotlivých údajů. Když se v knize objevil nějaký údaj, modlila jsem se, aby nenásledovalo třístránkové vysvětlování jednoho slova z teologie, jenž žádného čtenáře nezajímá. S takovým zklamáním u knížky jsem se snad ani nesetkala. Jediné, co mohu pochválit, je promyšlený příběh a šifry.

12.03.2017 2 z 5

Bídníci (zkrácená verze) Bídníci (zkrácená verze) Victor Hugo

Už při zhlédnutí třech různých filmových adaptací jsem příběh milovala. Po knize ještě víc.

02.01.2017 5 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Má recenze obsahuje SPOILER. Příběh se mně líbil, byl takový originální, elfové, jakožto nadpřirozené bytosti, patří k mým nejoblíbenějším. Líbila se mi ech forma a rozdělení příběhů do třech postav (tento typ rozdělení mám hodně ráda). Setha jsem si totálně oblíbila, měl k Aislinn fakt pěkný postoj. Jsem ráda že se dali do kupy, i když né v tak dobré situaci. Konec jsem předpovídala hned od přečtení pár kapitol a líbil se mi. Ze začátku jsem si myslela, že je to jednodílný román, o dalších dílech jsem zjistila až po dočtení, a tudíž mě zklamalo, že Mladá fronta dosud nepřeložila zbylé 4 díly (možná je to i dobře, pak by mi třeba v posledním díle zabili Setha a já byla naštvaná, že to nakonec přeložili :D ).

10.04.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"...Já jsem se svou volbou spokojený. Doufám, že ona s tou svojí taky.
Jsem, Auguste.
Jsem."

03.05.2014 3 z 5

Kluk ze záhrobí Kluk ze záhrobí Thomas Brezina

Před pár lety jsem přečetla skoro celou sérii Klubu záhad :) T. Brezinu mám hodně ráda jako autora knih, píše senzačně.

28.11.2013 5 z 5

Memento Memento Radek John

Měla jsem problém s tím, jak byla kniha napsána. Vůbec jsem nevěděla, kdy mluví o přítomnosti a kdy o minulosti, proto se už ke knize vracet nechci. Jinak byla pro mne novým poznatkem v životě. Téma drogy mě totiž zajímají.

24.11.2013 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Nádherná to knížka, ale bohužel smutná. Bylo mi Leni strašně líto, aspoň, že ta babička jí měla jakž takž ráda, když ne celá rodina. Neumím si představit, že bych nebyla doma se svou rodinou...

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

U téhle trilogie jsem uronila jak slzy, tak úsměv. Chvílemi mi bylo líto Christiana a chvílemi zase Tuckera. Strašně jsem Claře přála, aby mohla být zase s Tuckerem. Né že by mi Christian vadil, ale přišel mi lepší prostě...prostě Tucker :)

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Když jsem byla ve škole a prohlížela si leták od Albatrosu, hned jsem věděla, že ta kniha za přečtení stojí a objednala jsem si ji. Grafické provedení obalu je vážně krásný, ale děj je ještě lepší :) Chvílemi jsem bádala, zda nejsem taky anděl :D Doporučuji si přečíst :)

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nádherná to kniha! Nedoporučuji vidět jako první film. Film je o proti té knize o ničem. Chybí tam snad polovina věcí. Knihu určitě doporučuji přečíst :)