Punkies Punkies komentáře u knih

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Mnoho povyku pro nic. Nechala jsem se nalakat doporucenimi na prebalu typu "napinavy thriller, ktery vam neda spat". Takovehle oznaceni sedi spise ke knize jako je Tma od Kariky.
Cetlo se to dobre, ale knihy s detskymi pribehy asi nejsou pro me...

24.03.2022 2 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Tech 349,- mi uz nikdo nevrati :( a cas straveny ctenim teto slataniny taky ne...

10.06.2019 odpad!

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Super počtení z graffiti světa, kde můžem nahlédnout do života writerů a trochu se vcítit do jejich kůže a poznat, že to není jen ničení fasád a domů, ale umění a styl života, který má v sobě ukrytou hloubku. Ten konec mě dorazil.

30.08.2017 4 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Takovou p....... jsem už dlouho nečetla. Letos mi bude 27, možná je to tim.

26.07.2017 odpad!

Dobrou noc, zombie Dobrou noc, zombie James Preller

Ilustrace super, je to taková komixo-kniha, ale obsah nudná pytlovina.

20.07.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Další marketingový tah. Už se asi nenechám napálit štítkem bestseller, jako tomu bylo i u Dívky ve vlaku, nebo Dokonalého cizince.

14.06.2017 2 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Skvělá a úsměvná knížka, kterou doporučuju všem, kteří mají rádi pitomý humor a trochu toho nadpřirozena :)

07.06.2017 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak jo, zvláštní.
Styl psaní mi nesedl.
Chybí uvozovky. Jména.
Na druhou stranu - deprese, a to "nic" z příběhu jen čiší a alespoň se liší od ostatních knih.

30.05.2017 2 z 5

Twilight ságu mám ráda, proto jsem sáhla i po této knížce, ale strašně mě nebavila. Jednu hvězdičku dávám bitvě na konci, kdy jsem jí mohla sledovat z druhé strany. Kdybych mohla, dám tak půl hvězdičky.

30.03.2017 1 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Ilustrace a přebal super. Takový depresivní, tajemný (proto mi k tomu potom, co jsem se do knihy začetla, celkově děj s postavami neseděl). Odsejpalo to, ale asi jsem už na příběhy středoškoláků moc stará :D

21.03.2017 2 z 5

Mrtví neznají klid Mrtví neznají klid kolektiv autorů

Prostředí muzea a umění mě dost nudilo. Část knihy, kde je popsána minulost mě taky nudila. Kniha se podle mého rozjela až ke konci, kdy všechno začalo vyplouvat na povrch.

03.03.2017 1 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nedokázala jsem se tím prokousat. Po 70ti stránkách jsem knihu vrátila, přijde mi to jako karikatura prvního dílu. Vůbec neměla takový ten nádech, kdy se dokážu do knihy začíst, furt jsem čekala, že se to zlomí, ale bohužel.

18.01.2017

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

What's the fuss about? Celkem slátanina..

20.12.2016 2 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Kniha se mi líbila, protože jsem se u ní dost nasmála (ano, opět nahlas) a tohle téma je mi blízké :) chtěla jsem dát 4 hvězdičky.. bohužel ten konec mě zklamal, proto jednu srážím.

24.11.2016 3 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Sedím si tak v metru s touto knihou v ruce a vedle mě nějaká paní najednou: "můžu se Vás slečno zeptat, co to čtete, že se smějete nahlas?"
Ano, toto se mi nestává často :)

23.09.2016 3 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

U posledního dílu vlastně už jen dočítáme příběh Maddoxů. Je to taková jednorázovka, překvapil mě ale záměr, s jakým se Holu postavila ke svatbě (trochu jsem si myslela, že v tom bude něco víc, než jen láska až za hrob) a na konci se mi líbila rozlučková hra :)

06.09.2016 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Jasně, Krásná katastrofa byla lepší, ale zase tu máme příležitost vidět všechno očima Travise. Ze začátku to byl fakt vulgární prasák, což se mi moc nelíbilo, ale pak to najelo na tu vlnu "prvního" dílu. Líbí se mi tenhle koncept knih.. kniha očima Abby, kniha očima Travise, to se nevídá moc často.. popravdě jsem se k takovým knihám dostala poprvé. A upřímně si myslím, že napsat stejnou knihu akorát z pohledu někoho jiného je těžší, než napsat knihu novou s novým příběhem. Taky se mi líbilo, že v tomhle pokračování sice nebylo popsáno vše, co v jedničce, ale zase tam byly popisované i jiné situace, jiné zakončení... Jdu na svatbu :)

04.09.2016 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tak tohle mě fakt bavilo! :) dala bych 5 hvězdiček, ale to dávám jen opravdu top knížkám, který ve mě zanechaj TO NĚCO. Jo, je to sentimentální. Jo, je to spíš pro puberťačky. Jo, je to předvídatelný a místama mi lezlo na nervy přílišné "ohmatávání a pusinkování" hlavní dvojice - ALE .... Travis mi hodně sednul, jeho záchvaty nepříčetnosti mě vyloženě bavily a Holu mě občas vytáčela svým potlačováním citů "nesmím s ním chodit, nemiluju ho".. ale přistihla jsem se, jak si v duchu říkám holka, tak už do toho prašť! :D Teším se na další díly, hned jdu na druhý.

30.08.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Uf.. no, co tady k těm komentářům ještě dodat? Asi jen těžko napíšu něco, co se tu ještě neobjevilo, zkusím aspoň vyjádřit trochu toho, co ve mě zůstává...

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si, jo, je dobrá, chytla mě od prvních stránek, ale taky jsem si říkala, čím je tak vyjímečná, že se každému vryla do srdce.. stránku od stránky jsem začala to kouzlo poznávat... Lou na mě sice působila trochu zvláštně, tak dětsky, ale její postava byla tak napsaná a pro tu svou zvláštnost zapůsobila na člověka, který už svůj život úplně vzdal a díky ní si aspoň trochu dokázal těch posledních 6 měsíců užít a poznat lásku.

A i když on měl v hlavě už jasno dávno předtím, než Lou poznal, ona se nepřestávala snažit a já doufat. Vždycky jsem si říkala, že i když člověka potká takhle zlý osud, přece jen se mu bude chtít dál žít, sice v nesnadných podmínkách, ale pořád žít. Přesvědčila jsem se, že tomu tak nemusí být a říkám si, že člověk musí být strašně silný, když si za tímhle činem stojí až do poslední chvíle, i když potká svou spřízněnou duši. Kdyby se Willovi nestala tato nehoda, nikdy by se nepotkali a nepoznali jeden druhého. Ona by zůstala s posedlým Patrikem a on by si užíval života plnými adrenalinovými doušky a cestoval po světe.

Will se mi vryl do srdce a jak už tu bylo řečeno, kniha mi též zlomila srdce. Potom, co jsem si celá ubrečená dala hodinovou pauzu, pustila jsem si film a ten to jen umocnil. Vidět TY tváře, ty momenty štěstí, ty bolestivé chvilky, a TEN konec.

I když tohle píšu, tak se nemůžu ubránit slzám, tento příběh ve mě zůstane a vždy, když si na něj vzpomenu, se rozpláču. Člověk by měl z toho života vytřískat co nejvíc, máme tu jen omezenej čas...

14.08.2016 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Miluju téma zombíků, ale tohle bylo dost nudný, hrozně se to táhlo.. třeba Červený vrch se mi líbil oproti tomuhle tak o 60% víc.. tam to odsejpalo.. tady než se k něčemu dostalo, tak byla půlka knihy pryč.. nevim, jestli sáhnu po dalších dílech.. možná jen z principu...

08.08.2016 2 z 5