ptacicek ptacicek komentáře u knih

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Příjemné čtení, které vlastně ničím moc nepřekvapí, ale je to fajn krátká oddychovka.

06.09.2023 4 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Jedním slovem je četba této knihy SÍLA. Číst o tom, co se dělo některým z nás a připadalo jim to normální, je hrozné. I já jsem během čtení kolikrát prožila Aha moment, kdy jsem si uvědomila, co jsem prožívala já a zranilo mě to. Kniha není to návod na to, jak vychovávat svoje děti, ale našla jsem tam věci, kterým se chci ve své výchově vyhnout.

16.01.2023 5 z 5

Hezké zpracování, zajímavý seznam zvířat. Určitě fajn rozšíření knihovny na motivy Harryho Pottera a Fantastických zvířat.

04.01.2023 3 z 5

Přečteno jedním dechem. Možná díky tomu, že jsem nejprve viděla film a až poté četla knihu mi její "strohost" nevadila a i tak představivost jela na plné obrátky.

28.12.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kniha se četla sama. Svým námětem me dost nutila k zamyšlení. Občas jsem se smála nahlas, občas ve mě přibeh vzbuzoval smutek. Místy mi kapku vadila sebelitost hlavního hrdiny, ale tu hold sem tam prožívá každý. Fajn čtení

25.07.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha, kterou by si měli přečíst všichni, kteří žijí ve světě předsudků. Vše jsem s Kyou prožívala, představovala jsem si jak maluje. Její síla byla i přes nepřízeň osudu neuvěřitelna.

24.03.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě fajn oddechovka. Kniha se mi četla krasne, některé věci mě pobavily, nad některymi jsem se zamyslela. Těším se na film :-)

12.01.2022 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Díky tomu, že jsem se do knihy zkoušela začíst s tří letou dcerkou, jsem se ze začátku trošku ztrácela. To střídání postav mi kapku dávalo zabrat. Když jsem si ale udělala čas a zacetla jsem se, četla se kniha fajn. Závěr a epilog mě rozsekal. Nikdy nevíme, jaká bude cesta naše a našich blízkých. Je fajn si občas uvědomit, že ať se snažíme jak chceme, nejde mít pod palcem úplně všechno...

08.01.2022 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Byla jsem na knihu moc zvědavá, slyšela jsem na ní i na seriál samou chválu. Protože si raději prvně přečtu knihu a až potom koukám na film/seriál, byla jsem dost zvědavá. Musím uznat, že to bylo skvělé čtení. Ano, nad pár věcmi v knize jsem se pozastavila, ale to neovlivnilo zážitek ze čtení. Vřele doporučuji a začínám Vážku

06.02.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemné a pohodové pohádkové čtení. Líbí se mi poznámky Brumbala. Nejednou jsem si během čtení představila, jak ji četla Hermiona :-)

07.11.2020 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Od začátku me kniha zaujala. Krásně se četla. Moc se mi líbily oba příběhy a několikrát jsem se pozastavila nad tím, že vůbec nevím jak bych situaci řešila nebo třeba i na ní reagovala kdybych byla rodinným příslušníkem, kterého se situace také týká.
Je mi přišlo, že konec zůstal neukonečný. Ano, u Scotta to byl happy end. Ale chybí mi pokračování Toma a Laks.

01.11.2020 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Úžasné čtení. Kniha je napsaná nenucenym ale velmi poutavým stylem a bavila mě od začátku do konce. Krasne čtivé se v ní prolinaly obě dějové roviny. Vřele doporučuji.

11.10.2020

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Kniha se mi četla moc příjemné. Od této autorky to není můj první kousek a tak jsem věděla co čekat. Malinko mě v knize vytacela Rhona, ale dalo se to vydržet.

15.08.2020 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla do scénáře zacist, přeci jen to není stejne počtení jako u knihy. Ale dej mě strhl. Líbilo se mi cestování v čase, to jaké změny v realitě provedly zásahy v minulosti. Líbilo se mi přátelství Scorpiuse a Albuse, ve finále i Harryho a Draca. Jen Ron byl nějak úplně mimo :-). Vůbec by mi nevadilo přepracovani scénáře do standardní knižní podoby :-) klidně i s tím, že by tam byl detailneji popsán život Delphi.

02.08.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Další úžasné super čtení. Opět jsem se několikrát pozastavila nad uměním takto psát. Kniha vas pohltí a máte pocit jako kdybyste Harrymu a Ronovi s Hermionou pomáhali hledat a ničit vitealy :-)

11.07.2020 5 z 5

Opět úžasné čtení. Nesčetněkrát jsem se během čtení pozastavila nad tím, jak úžasne jsou tyto knihy napsané. Propracované do kazdickeho detailu. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Detaily předchozího života Pána Zlá jsou skvělé. Odkládám tento díl a zacitam se do posledního :-)

28.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět úžasné čtení. I když mě chvílemi to Harryho skuhrani opravdu nebavilo. Ale jako celek opět fajn oddychovka i díky vtipkum na Vrchní vyšetřovatelku :-)

17.06.2020 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět super počtení. A opět musím říct, že oproti filmu jsem v knize našla spoustu detailu, které mi ve filmu buďto unikly nebo tak nebyly. Harry je parádní oddechovka.

26.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha, úžasné čtení během kterého jsem si kolikrát řekla, že ve filmu mi něco uniklo nebo jsem tomu nevěnovala pozornost. V knize na to bylo času dost :-). Tato kniha se mi líbí i tím, že se až pak přímo nevěnuje tomu Jehož jméno nemůžeme vyslovit a jeho boj s Harrym.

05.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Bomba. Kniha se čte sama a několikrát jsem se přistihla při tom, že to slyším poprvé :-).

24.03.2020 5 z 5