Poutnice Poutnice komentáře u knih

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Kniha ma velmi netradicni jazyk - myslim, ze spoustu lidi odradi od cteni, ale ti, co vydrzi, budou urcite obohaceni vstupem do minulosti a jeji reci. Mne osobne se od zacatku cetla prekvapive dobre. I kdyz jsem zjistila, ze ji ctu stejnym zpusobem jako clanky v cizim jazyce...proste bez snahy absolutniho porozumeni, vsak to dulezite se chyti tam, kde ma.
Co me prakvapilo jeste vic nez jazyk teto knihy, byl fakt, ze nazev vubec nekoresponduje s obsahem. Cekala jsem pribeh Markety Lazarove a dostala pribeh loupezniku a jejich nejvetsi potycky a chmurneho konce. Draha Marketa se v pribehu vyskytovala jen velmi malo, vzdy jen v nekolika malo vetach. V posledni ctvrtine uz to byly odstavce i cele strany, ale presto me zarazi, ze by mela byt tim, po kom se kniha jmenuje...
Pribeh je sepsany bravurne, jen obcas matoucim stylem - autor se casto obraci primo na ctenare, nebo se odvolava na mudrce, pripadne text proklada vykriky k bohu...nekdy je slozite se orientovat, ale pokud si na to clovek zvykne, jde cist snadno.

02.03.2016 3 z 5

Osobnosti plus Osobnosti plus Florence Littauer

Neuveritelne dobre napsana kniha - cte se prakticky sama a diky vtipu se lehce zapamatuje a prevede do praxe, jak jednat s jednotlivymi povahami, jak se oni chovaji a jednaji.

28.02.2016 5 z 5

Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Marcia Grad

ze zacatku me ta kniha vytacela. Porad jsem cekala nejaky dej a porad znela jako vypraveni nejaky historky. A nakonec me to trklo! Tam nejde o pribeh. Je to velice silne metaforicka kniha, ktera nam ukazuje, ze kazdy clovek je original - ze neni nase chyba to, kym jsme a jaci jsme. Ze nejsme zodpovedni za to, ze neodpovidame idealum ostatnich. Ze nejsme takovi, jake nas chteji druzi mit. Ze se nemame citit spatne a meneceni, rozhodne se nemame snazit za kazdou cenu o dokonalost, jak ji chteji jini. A ze laska je pro kazdeho. Ale nejdriv se musime mit radi my sami, aby nas opravdu mohli milovat jini.

27.02.2016 5 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Prvni dil byl rozhodne lepsi a ctivejsi, ale tady je zase hodne zajimavy rozuzleni! Takze taky doporucuju.

23.02.2016 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Naprosto vyjimecna kniha - takovy pribeh tu urcite jeste nebyl. Musim rict, ze me hodne (mile) prekvapila, protoze jsem si ji koupila jen jako neco na cteni do autobusu a pak ji nekomu venuju nebo poslu dal - ani omylem, uz je v knihovnicce a rozhodne ji budu cist znovu.

23.02.2016 5 z 5

Radostný život Radostný život Nora Roberts

nevim, jestli je to chyba prekladu, kazdopadne tvrdit, ze je 21. stoleti a pritom nekomu vykat jeste v okamziku, kdy mu cinim nabidku k snatku...to bylo tak otravny! Tenhle par si vykal vazne porad a pritom se na sebe v jednom kuse vasnive vrhal. Jinak je pribeh neokoukany, cte se prijemne a jako oddechovka do autobusu urcite postaci.

17.02.2016 2 z 5

Tahle holka by nejraději... Tahle holka by nejraději... Susan Donovan

pribeh se mi moc libil, kniha ne :-( autorka se najednou asi rozhodla, ze tam da absolutne vsechno a nic nedotahla. Spousta veci je nedomyslena, nedokoncena, nakousla a nechana jen tak. A k prekladu mam taky vytku: neuveritelne hodne preklepu, chybejici slova nebo pismena...no jen dalsi rusivy elementy!

16.02.2016 3 z 5

Deník zkrachovalé lásky Deník zkrachovalé lásky Sarah Harvey

knihu jsem zhltla behem dvou dnu a musim rict, ze se mi moc libila. I kdyz to neni zadna bomba, i kdyz jsem se rozhodne nikde nesmala az k slzam, i kdyz....byla tak desne mila! Tak prijemna kniha bez bombastickych zvratu, neuveritelnych pribehu a snivych koncu. Uzasna. Realna a realisticka. Tohle se muze dit dnes a denne komukoli z nas. A proto plny pocet hvezdicek. Urcite to neni placani casu, stoji za to ji cist!

16.02.2016 5 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

tahle kniha je moje srdcovka! Cetla jsem ji poprve pred deviti lety (cirou nahodou mi bylo stejne jako autorce, kdyz ji napsala) a do dneska ve me zanechala svoji stopu - ted jsem ji cetla znovu. Opet jsem prolila potoky slz - jsem v zivote dal a tudiz se dokazu vic vcitit do Hollyiny situace. Opet jsem se zasmala. Tentokrat jsem videla vsechny postavy v jinem svetle, ale stale je ta kniha skvela. A pro vas, co nemate radi usouzeny cajdaky, kde se oplakava smrt zivotni lasky - nectete ji. Nebude se vam libit.

01.02.2016 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

necim, jak tuhle knihu hodnotit - cte se dobre, pokud se ptate na slozitost.... Pribeh je otresny. Hlavne asi v tom, ze Sare bylo UZ 11, clovek by predpokladal, ze uz nebude tak snadna obet. Jenomze stacilo rict "nikomu to nerikej, nikdo ti neuveri" a bylo. Jak se pak nemame bat o mladsi deti? Ten clovek nebyl normalni, nejenze si namisto normalni partnerky vyhledl dite, ale jeste zil v domeni, ze se ji to libi. A to vzal kde? Ldyz se pokazde branila, brecela a prosila o konec? Ach jo, nebudu tady spekulovat nad normalnosti takovych lidi. Kniha se cte lehce a existovat by rozhodne mela - jako varovani pro dalsi napriklad.

27.01.2016 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

když jsem ji dostala, tak jsem moc radost neměla :-D no kdo by taky měl, když prokrastinace znamená chorobné odkládání povinností :-D ale je skvělá! Skvěle napsaná, skvěle se čte a musím říct, že rozhodně funguje.

15.11.2015 5 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

naprosto uzasna kniha! Kdysi davno jsem videla film (a ted uz vim, ze napriklad zaver je jiny), ktery ve mne zanechal tak silny otisk, ze jsem po knize sahla hned, jak jsem na ni narazila. Hru na radost vlastne hraju taky, i kdyz ji tak nenazyvam a nevim, jestli ji mam odsud nebo jsem k ni dospela sama :-) kazdopadne tuhle knihu si urcite poridim!

Návrat domů Návrat domů Melanie Rose

kniha byla zajimava a cetla se hezky. Pribeh je jiste originalni, ale kolikrat se clovek pozastavuje nad tim, co ktera postava knihy vlastne sleduje a proc.

12.10.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

skvela kniha, hezky doplnuje cely pribeh, dobre se cte

Aliance Aliance Veronica Roth

dala bych jen ctyri hvezdicky, ale za ten konec - kterej mimochodem vyzaduje obri odvahu autora - to ma rozhodne pet hvezdicek! Nespocet dni jsem si nekolikrat denne vzpomnela na Tris. Diky ni tahle kniha nemuze nikdy zapadnout.

Je pravda, ze prvni polovinu knihy jsem premyslela, co se to jako deje - jestli je to jen placani pismenek, aby vznikla nejaka kniha...Tobias byl opravdu rozcilujici. V divergenci a ve Ctyrce to byl rozhodny dospely clovek, v rezistenci byl rozkolisany, v alianci uslapnutej nejistej spratek, pubertak, ublizenej, proste obrat o 360 stupnu!

Jedna malickost ze zaveru mi nejde do hlavy, ale nekazi dojem z knihy (to zvlada ta prvni polovina sama). Kniha se cte z cele serie nejhur, ale neni tak zla, aby se nedala cist.

Vítězové Vítězové Danielle Steel

pro mě po velmi dlouhé době kniha od DS a byla skvělá! Kdyby chtělo na světě běhat víc takových statečných a silných lidí...

27.09.2015 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

opět mi k výběru knihy dopomohl film a opět jsem koukala jak z jara - na filmu bylo jasně vidět, že tam není všechno, proto jsem chtěla knihu, abych se dozvěděla zbytek příběhu. No a nemohla jsem být překvapenější, protože kniha nemá s filmem tentokrát společného téměř nic. Díky tomu, že je v knize Jonasovi pouhých dvanáct let, ztrácí určitě spoustu potenciálních čtenářů. Nenechte se tím ale odradit, i když není hrdina ve věku, kdy může prožívat velké (nebo malé) romance, rozhodně knize nechybí dobrodružství, napětí, akce ani schopnost přitáhnout vás a nepustit, dokud ji nepřečtete. Vřele doporučuju!

Rezistence Rezistence Veronica Roth

i tady jsem první viděla film a po přečtení prvního dílu jsem při četbě Rezistence nemohla být překvapenější! Tady filmaři zanechali snad jen ústřední myšlenku, pár záchytných bodů a jinak je vše o něčem jiném. Takže: kdo viděl film a očekává stejnou knihu, bude úplně mimo. Rezistence je na rozdíl od divergence složitější na čtení, neběží tak hladce a člověk u ní musí i víc přemýšlet. Už to není až taková oddechovka

27.09.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

první jsem viděla film, ten se mi moc líbil, tak jsem si chtěla přečíst knihu. Dost mě překvapilo, že se filmaři drželi až tak moc předlohy, jen v některých chvílích odbočují. Charaktery postav jsou o dost odlišnější anebo se ve filmu jejich vykreslením příliš nezaobírali. Každopádně se kniha velmi lehce četla a příběh je povedený

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

po hodně dlouhé době jsem měla v ruce knihu, u které mě nejen po třetině obsahu nenepadlo rozuzlení, ale ani jsem na to neměla myšlenky. Příběh je krásně propracovaný, dotažený do nejmenšího detailu a mě chytnul a nepustil, dokud jsem ho nepřečetla. Na začátku jsem si nedovedla představit, jak to autorka vyřeší, podle popisu obsahu jsem neměla představu o tom, co mě v knize čeká...a po jejím přečtení jsem si hned běžela koupit druhou knihu autorky :-D

Tohle vydání má ovšem svoje mouchy. Má spoustu překlepů, občas chybí nějaké písmenko nebo zvratné si/se. Ale díky příběhu to není v knize rušivé.