pomero pomero komentáře u knih

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Povídka roztažená do knihy. S hlavními postavami se obtížně ztotožňuje, ale jinak je to poměrně čtivé. Taková jednohubka na jedno odpoledne. Emoce to nevyvolává a rychle to vyšumí z hlavy. Náhrada za Simonu Monyovou. Ta ale uměla sympatičtejší hrdinky.

20.09.2021 3 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Z tohoto díla mám smíšené pocity. Na jednu stranu je velmi dobře napsané, má skvělou atmosféru a hlavní hrdina je od počátku docela zábavný parchant.
Na stranu druhou Lewenhart je jediná postava, která má nějaký osobitý charakter, ostatní tvoří jen šeď, co musí zapadnout do příběhu, takže je čtenáři úplně fuk, kdo umře a kdo ne.
Líbila se mi myšlenka, že kdo je dole, chce nahoru a kdo nahoře, touží po tom utéci dolů. MImozemšťani a celé to okolo mě naopak neskutečně iritovalo, protože to shodilo celý příběh mezi tisícovku genericky podobných postapo vyvražďovaček. Takže jsem znuděně přeskakovala celé strany. Zachránil to až úplný závěr.

Shrnuto: Kniha je na českou fantastiku rozhodně nadprůměr, kdyby se autorka odlepila od klasických schémat tohoto žánru a pustila se vlastní cestou, byla by to úplná bomba.

09.09.2021 3 z 5

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

Hloupé schématické postavy, trapnohumor za každou cenu. Děj, který splívá v jednu velkou nudu.
Nedočteno.

07.05.2021 odpad!

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Alena Mornštějnová je skvělý autor v popisu mezildských vztahů. Bohužel ale uvěřitelná světotvorba není její doména.
Příběh je sice čtivý, ale většina věcí tam nedává moc smysl. Není proveditelných, ani reálných. Popisuje vše příliš černobíle, ale takový život nikdy není. Chápu, že se jí některé reálie musí trefit do příběhu, ale ten příběh tím ztrácí na uvěřitelnosti.

07.05.2021 3 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Ač nejsem cílovka, tak jsem si knihu překvapivě užila. Ano v první řadě to byla romantická vztahovka a až pak teprve sci-fi, ale tak to u YA bývá. Ovšem mělo to vše, co do žánru patří a směle to může konkurovat Hangrgejms, Divergenci atp. Za mě palec hore.

03.01.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Obyčejný příběh z obyčejného života, který má svou vnitřní dojímavou hloubku. Na jednu stranu kniha působí velmi jednoduše a nekomplikovaně na stranu druhou, vtáhne čtenáře do děje a on vše niterně prožívá s hlavními aktéry. Po dočtení zůstane pocit. A když si člověk vzpomene na knihu za měsíc, ten pocit tam pořád je.

26.06.2019 5 z 5

Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Virginia Vallejo

Poměrně čtivě sesumirovany životopis. Který popisuje vztah moderátorky a Pavla Escobara. Jako fanoušek seriálu jsem si užila i knihu. Mohu doporučit, čte se dobře.

04.02.2019

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímvý nápad, sledovat děj z hlavy alkoholičky, navozovat naptětí pomocí oken z minulosti a jako střípky skládat mozaiku příběhu. Kniha je čtivá, vtáhne do děje a nepustí až do samého konce, i když ten člověk tak nějak časem tuší.

25.12.2018 4 z 5

Chancellor Chancellor Jules Verne

Docela zábavné, pamatuju si, že mě to jako děcko bavilo, přišlo mi to docela brutus. Přečetla jsem si to nedávno na chalupě a četlo se to pořád dobře.

06.12.2018 4 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Ondřej Neff tohle téma zpracoval o dost lépe. Sloh je příliš infantilní. Pro mě k necteni. Dneska se vydá fakt všechno.

09.10.2018 odpad!

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Kapánek jsem je rozptýlil... po okolí. Autor stále výborně hláškuje, ovšem příběhově mi tenhle kousek nesedl tolik jako Noční klub. Možná je to nedostatkem jiných postav kromě hlavního hrdiny. Ale jinak rozhodně v Čechách nadprůměr.

20.08.2018 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

"Trápí mě žaludeční vředy a nechutenství, takže hodovní síně už pro mě nejsou. Projevila se u mě jaterní choroba, tudíž mám zakázáno i pít. Fujarka, no dobrá - ta se mi ještě postaví, ale je fuška, aby vydržela stát, takže i ten sex spíše unaví, než potěší. Co mi ještě zbývá, he?"
"Politika?"
"Bravo Marigolde, jako obvykle přesná trefa."

Bouřková sezona je lehká oddechovka bez nějaké hlubší zápletky, která nepostrádá Sapkowskeho vtipný, odlehčený styl, ovšem nějak neubíhá. Člověka nezajímá, co bude dále. Všechno jako kdyby se už stalo v jiných knihách. I tak si ji ovšem člověk rád přečte. Sága je však někde jinde.

11.07.2018 3 z 5

Neznámý gulag Neznámý gulag Lynne Viola

Příliš mnoho fakt střídají úryvky ze vzpomínek, které knihu oživují. Ocenila bych jich tam více.

30.04.2018 3 z 5

Sídlo červa Sídlo červa George R. R. Martin

Spád, ctivost, atmosféra. Navíc tomu nechybí ani hezká mylenka. Přečteno jedním dechem za jeden večer. Martin umí i ve sci-fi.

25.02.2018 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Na obsah sdělení příliš mnoho zbytečných slov. Je to zdlouhavé a vesměs prázdné. Nejdříve to vypadá slibně a mihne se tam pár zajímavých bonmotů, ale pak to ztrácí autorovou sebelítostí, nepřesvědčivě replikovanou ústy abskolutně nerealisticky vykreslené duly. Kdyby to psal v ichformě, udělal by lépe.

19.01.2018 2 z 5

Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Jared Diamond

Výborná kniha s některými nesmírně poučnými pasážemi. Místy velmi inspirující a oči otevírající text.

04.01.2018 5 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Vcelku dobré. Poměrně dost průměrného textu, pár věcí ale bylo vysloveně výborných. Za mě asi nejlepší Kadlečková s Veselou. Je poznat, že umí.

04.01.2018 3 z 5

Pidipohádky z jednoho sklepa Pidipohádky z jednoho sklepa Janina Borowska

Moc krásně napsaná i ilustrovaná kniha.

27.07.2017 5 z 5

Pozpátku kolem zeměkoule - 484 dní na cestě * Příběhy * Mapy * Tipy Pozpátku kolem zeměkoule - 484 dní na cestě * Příběhy * Mapy * Tipy Kateřina Krejčová

Mám doma, byla jsem i na přednášce a obojí super. Kniha má m mnoho skvělých fotek a je napěchovaná inspirativními příběhy a zajímavými informacemi.

20.06.2017 5 z 5

Starověký Řím za pět denárů na den Starověký Řím za pět denárů na den Philip Matyszak

Malá knížečka plná zajímavých detailů. Rozhodně stojí za přečtení.

14.06.2017 4 z 5