DARKeccentric DARKeccentric komentáře u knih

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Ještě před nedávnem bych vám řekla, že Samanthu Shannon nikdo nepřekoná. A hádejte co? Ona překonala sama sebe. Kostičas je kniha, která mi přirostla k srdci, považuji ji za dokonalou. Jak ovšem již mnoho přede mnou zmínilo, Vidořád je jěště o stupeň výš. Knížka, navzdory očekávání, vůbec nebyla podřadnější, než první díl. Navazovala přímo na Kostičas a četla se úžasně rychle, dvakrát jsem mrkla a ptala se sebe sama, jak je možné, že jsem před chvílí byla na straně dvacet a teď najednou jsem o tři sta stran dál. Pořád mě udivuje, jak dokonale dokáže autorka vykreslit situace a pocity postav, nikdy se mi nestalo, že bych děj tak hluboce prožívala. Závěr s Jaxem byl vskutku nečekaný, ale ne až tolik nepravděpodobný. Kniha mě naprosto pohltila. Budu mít absťák, nutně potřebuju pokračování. A, jen tak mezi námi z databáze, myslím, že Samantha je divotvůrkyně.

03.08.2017 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Knížka mě poněkud zklamala. Autorčina díla ztrácejí na originalitě, čím novější jsou. Jako všechny její knihy to bylo čtivé, ale viděla jsem mnohé podobnosti s Roztomilými malými lhářkami. Nolan, který byl v podstatě chlapecká verze Alison DiLaurentis - manipulátorský populární kluk, po kterém každá holka toužila, jenž byl zavražděn - vztahy v rodinně, aféra s učitelem, dívky, které spojuje nenávist k jedné konkrétní osobě. Nevím, jestli má cenu číst druhý díl, třeba se tam náhodou objeví nevypátratelný stalker. A možná nakonec všechny skončí ve vazbě, opovrhované rodinou i přáteli.

03.08.2017 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl je mnohem lepší.

29.04.2017 2 z 5

Drak a diamant Drak a diamant Kai Meyer

Jsem nadšená. Určitě by stálo za to, kdyby celou sérii zfilmovali.

29.04.2017 5 z 5

To bylo... přinejmenším zvláštní. Některé části knihy mne opravdu pobavily, hlavně ty skvělé slovní hříčky. Jindy jsem se podivovala nad tím, jak někdo mohl něco takového napsat.

27.02.2017 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Přirovnání k Harry Potterovi i dle mého názoru není zrovna na místě. Strukturou psaní a kvalitou dosahuje hodně vysoko, o tom žádná. Kostičas je ale úplně o něčem jiném a už proto je nelze srovnávat. Knížka měla hodně zajímavý děj s mnoha dobrými zápletkami, mlely se ve mně emoce a já jsem si jenom říkala: ,,A co teď?" Občasné vyprávění o minulosti jasnovidců bylo skvělé doplnění děje. Už od samého začátku jsem si oblíbila Strážce a trochu mi vadilo, jak dlouho Paige trvalo přijít na to, že je na její straně. Použití slov vycházejících z mytologie nebo nově vymyšlených výrazů dodávalo knize na propracovanosti a kniha byla náramně čtivá. Jenom mě štvou otevřené konce - když nemám na dosah ruky pokračování, nemůžu myslet na nic jiného. O to víc se těším, až si přečtu další díl. Za mě pět hvězd a doufám, že autorka nepřestane psát takhle skvěle.

26.02.2017 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Povídky Edgara Allana Poa jsou jednoduše úžasné. Je v nich něco, co jinde nenajdete. Tohle je přesně ten typ literatury, který vyhledávám. Má nejoblíbenější povídka je "Berenice" a jí podobné. Stupňování napětí vám prostě nedovolí přestat číst.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je prostě klasika. Já osobně ji mám za hodinku přečtenou, ale tahle knížka se musí pochopit. K tomu si ji musíte přečíst víckrát.

Život jako pochodeň Život jako pochodeň Denisa Knausová

(SPOILER) Lidé přicházejí a zase odcházejí. Příběhy končívají špatně. Tohle ale bylo naprosto hrozné.

Ze začátku jsem hodně přemýšlela nad tím, že Dylan postrádá Doriana a Dorianovi zase hrozně chybí Dylan, ale nezapíská a Dylan ho nehledá. Líbí se mi, jak má každá z postav svou specifickou přezdívku. Ke konci se všechno zdá, jak má být, Dorian se vrátil, Dylan je zproštěna obvinění a pak najednou - autorka zabije hlavní hrdinku.

22.01.2017 5 z 5

Šepot Šepot Chrissie Keighery

Demi se občas chovala trochu hloupě, když za každou cenu viděla sama sebe vyčleněnou z kolektivu i když by to tak vůbec být nemuselo. I z toho s Julesem dělala od začátku velkou věc. Jinak pohodové čtení pro méně náročné čtenáře.

02.01.2017 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jsem naprosto ohromená. Od knihy jsem čekala hodně, ale tady byly tak barvitě vypsané detaily, kniha byla hodně o pocitech a nutila k zamyšlení. Je úžasné, že byla vydána a měl by si jí přečíst každý. Stejně tak i mně ze začátku vadilo, že byla psaná slangově, ale nakonec to dodávalo na charakteru knihy. Určitě se k ní zase někdy vrátím.

02.01.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Už dříve jsem si přečetla Rezistenci, aniž bych věděla, že se jedná o druhý díl z trilogie. Bohužel mě vůbec nebavila, četla se pomalu a děj taky nic moc. Zato Divergence se mi líbila mnohem víc. Děj měl spád, zpracování celkově na mě zapůsobilo. Jenže celé to bylo hrozně předvídatelné. Už od počátku knihy byl mým nejoblíbenějším charakterem jednoznačně Čtyřka, ale Tris ve mně vzbuzovala smíšené pocity především tím, jak přemýšlela a nedokázala od sebe odlišit co je sobecké a co ne. Knížku jsem přečetla během dvou dnů a jsem ráda, že jsem to udělala.

02.01.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Líbí se mi, jakým způsobem Dyk píše: příběh se odvíjí pomalu a nenuceně, ale přitom se do knihy člověk po pár stránkách začte. Příběh se mi moc líbil, jen jako celek působil až moc předvídatelně.

17.12.2016

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Kniha je absolutně skvělá, ale přijde mi, že si Emma spojuje i věci, které do sebe nezapadají. Také se divím, že jí nikdo doposud nepoznal. Má úplně jiné chování než Sutton, takže by kamarádky měly pojmout podezření, ne?

30.11.2016 4 z 5

Dračí polévka Dračí polévka Alena Ježková

Skvělá knížka o tom, jak moc soudíme podle vzhledu. Závěr mě trochu překvapil, ale bylo to pěkně napsané.

30.11.2016 4 z 5

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Nádherně zpracované pokračování prvního dílu. Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami.

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Úžasná kniha, která nás nutí zamyslet se nad sebou. Je nádherné sledovat Sáry proměnu z obyčejné pesimisticky smýšlející dívky na obzvlášť milou a vnímavou osobu ze které vyzařuje štestí. Každý, kdo si ji jednou přečetl teď smýšlí jinak.

Kočkopes Kvído Kočkopes Kvído Miloš Kratochvíl

Moc pěkná knížka nejen pro děti, plná vtipu a ponaučení. Připomíná nám, že nemáme vnímat zevnějšek, ale povahu. Pestré obrázky jistě ocení všichni malí čtenáři.