Phewell Phewell komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

Vynikající Jitka Ježková v audioverzi.

11.01.2022 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Krásné zpracování jógového ,,desatera" a pohlazení po duši.

04.01.2019 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Moc fajn čtení. Perfektně je kniha namluvená jako audio Lucií Juřičkovou.

04.01.2019 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Pro mě kniha inspirativní opravdu byla, životní styl Bella figura je mi blízký a sympatický a autorka v celé knize věrohodně zachycuje italský životní styl, zvyky, svou vlastní životní proměnu.
Některá místa slabší byla, ale jako celek stojí za přečtení.

30.06.2018 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh.

05.05.2018 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Také jsem se ze začátku musela do čtení občas nutit. Nicméně celkový dojem z knihy mám dobrý.
Zaprvé mě bavily humorné vsuvky, kdy jsem se chechtala nahlas.
Zadruhé ta drásavá koincidence životních zvratů, kterou znám od Třeštíkové již z (pozdějších) Bábovek. Co víc, v knize je zmíněná Betonová zahrada, kterou jsem před pár týdny četla, to není náhoda :-)
Bavily mě i úvahy o životě a smrti a načala větrání mých současných niterních bolístek.
Ironie života a smrti nenáleží tomu, jste-li v uvozovkách dobří nebo špatní. Záleží na tom, jestli se rozhodnete ,,každé ráno vstát a snít svoji poslední snídani v životě". A rozumím tomu, že pro někoho je hlavní postava nesnesitelná. Ale ruku na srdce, tohle jsou muži i ženy dnešního života.

05.02.2018 4 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Ano, ze začátku kniha působí spíš dobrodružně, ale těch obsažených témat: udržitelnost lesů a přírody, indiáni vs. bílí lidé, původní obyvatelstvo, pohádky, báje, psychologie lovu, psychologie postav a rodinných vztahů, násilí fyzické vs. psychické, dospívání, biologie, rostliny, byliny, zvířata ....a do toho thriller.

Líbila se mi moc.

02.02.2018 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Pro mě velký objev a překvapení. Jasně, stručně a výstižně popsaný Čapkův úhel pohledu na italská zákoutí. Ovšem ten bohatý jazyk, inteligentní humor a ironie, wow. Jeho znalost umění a architektury, respekt. Ta přímočarost Čapkových názorů a vnitřních prožitků mě velmi oslovila. A ačkoliv nerozumím umění ani architektuře, lidskosti a humoru ano :-)

19.10.2017 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Byly to pro mě teda nervy, obzvláš poslední třetina knihy, většina postav by potřebovala přinejmenším vyfackovat. Tak vytočená a emotivní jsem u žádné knihy ještě nebyla (myšleno dění v knize). Na to, že je kniha z roku 1988, tedy dobu bez mobilních telefonů, jsem neodlišovala tehdejší a reálnou současnost. Velmi obohacující jsou pasáže ze skotských dějin i poznámky překladatele. Škoda toho překotného konce, jak píší i ostatní.

13.10.2017 5 z 5

Síť snů Síť snů Petra Kubašková

Kniha mi velmi připomínala mou oblíbenou Barbaru Erskinovou a její prolínání postav skrz historii. To já ráda :), ale zároveň nic překvapivého. A tak nějak mě místy okouzlila romantická část knihy, ale na druhou stranu to bylo místy zvláštně překombinované a nedotažené viz přesně komentář pod mým, ohledně vztahu hlavních hrdinů.

05.10.2017 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Až na tu úleťárnu na konci, moc dobrý a vtipný.

10.08.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě ano :) Ten propletenec mě baví. Příště si teda u toho budu psát legendu kdo je kdo. Bavilo :) Paperbackové vydání je TOP.

10.08.2017 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhý díl mě opět bavil a rozhodně nezklamal. Nepovažuji knihu jako senzaci s wow efektem, ale nejspíš je mi blízká doba americké deprese a osudy obyčejných lidí, jejich lidskost a každodenní boj o život. Rozhodně mám chuť si knihu přečíst znovu v originále.

10.08.2017 5 z 5

Osamělý orel Osamělý orel Danielle Steel

Začátky Kate a Joea mě bavily moc. Ale to následné intrikování, lhaní a puberťácké egoistické chování mě odpudilo. Věřím, že v tehdejší době ( i dnes) takové osudy lidé prožívali, ale i přes tehdejší úzkoprsou společnost věřím, že se hrdinové mohli vždy zachovat lidštěji a používat mozek namísto rozmnožovací soustavy.

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Milé čtení, odpočinkové. Líbí se mi charaktery postav a jejich lidskost a úcta k ostatním. Jak trefné je opět přísloví ,,první dojem klame,,.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Hodnotím spíš negativně, námět se mi líbil, ale to zpracování mi nevyhovovalo. Nevím, jestli to bylo i překladem, ale měla jsem ke knize averzi hned od začátku. Závěr knihy tomu dal korunu a rozhodl.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Četla jsem knihu po nocích v nočním režimu na tabletu a byla jsem napnutá jak struna :-) Perfektní zážitek, skvělá kniha a krásné nové paperbackové vydání.

15.05.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná a temná, myslím ale, že jako maturitní povinná četba je pro většinu čtenářů náročná a nepochopená.

14.05.2017

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Kniha je poutavá, nenáročná, rozhodně zajímavá svými historickými vhledy, hlavní hrdinka je sympatická, rozhodně jsem ráda, že jsem si ji koupila. Bavila mě celá, škoda jen, že konec je takový urychlený. Těším se na další díl.

14.05.2017 5 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Obálka krásná, námět zajímavý, jako fantasy super, ale je tam opravdu spousta nelogických situací, možná špatný překlad, kde si říkáte...cože?. Je to taková urychlená pohádka. Místy se mi to líbilo a četlo dobře, ale hodnotím spíš negativně. Škoda.

14.05.2017 2 z 5