paprika75 paprika75 komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

No ... Nic moc ... v porovnání s dvojkou spíš nic než moc. Děj se neposunul, jen jsme se trochu pošťourali v pocitech. Doufám, že další díl bude stát za to a tahle série nepromarní potenciál, který tam byl ... 3* a to z nostalgie k druhému dílu.

28.11.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Nebylo to marné, ale asi jsem zmlsaná dvojkou. 4*

28.11.2018 4 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Určitě nejsem zklamaná. Mencheres mně dosud vůbec nebral, ale po dnešku toho faraona beru. Opět jen lituji, že jsem tuto knihu nečetla před sedmým dílem nočních lovců ... dost by to vysvětlovalo. 4*

03.01.2018 4 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Mrzí mně, že jsem knihu nečetla mezi 5-6 dílem nočních lovců ... dost by to vysvětlovalo. Ale i tak se mi to líbilo. Známé postavy ... jen z hlavních jsou vedlejší a naopak. Příběh byl postavený hezky, i když opět dost sladce, ale OK. Bavilo mně to. 4*

02.01.2018 4 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Tak v posledním díle se opět Cat předvedla tak, jak ji mám ráda. Ale ... zápletka kolem Katie mi přišla dost předvídatelná až skoro laciná. Objevil se tu Vlad, ale ... tak trapným štěkem, že mně to skoro uráží. Zbytek byl celkem OK. Trochu přeslazený konec, ale to se na konci série dalo čekat. Takže za mně 3-4*

29.12.2017 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Je znát, že jde už o pozdní pokračování v sérii ... začínala jsem se trochu nudit. Záporák se mi ale líbil, ten nezklamal. Čekala jsem však víc od ostatních. Spade cvrdlikal kolem Denis, Ian se až na pár přisprostlých poznámek vůbec neprojevil, Tyler taky nic moc a Justýna (až na aférku s baleným masem) spíš nic než moc. Madigan, Tate a Don ... předpokládám, že jejich zápletka bude tou hlavní v příštím díle a toto máme brát jako úvod do problematiky. Jo ... a chyběl mi Vlad. 3*

27.12.2017 3 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Tentokrát mi to opravdu nesedlo. Mencheres a Vlad mi přišli trochu bezzubí a Bones opět přeslazený. Plusové body má Tate, Dave, Fabian a Marie. Čekala jsem něco od Denise a Spada, ale to bylo taky velké nic. Ani se mi nechce do dalšího dílu ... 3* max.

19.12.2017 3 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Z tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu to mělo spád, dobrou zápletku a moc se mi líbil Bones, který konečně přestal jen zamilovaně vrkat a ukázal, že má koule. Na druhou stranu jsem tam viděla tolik podobností s jinými fantasy sériemi a mnoho dalších provařených klišé ... Tak ani nevím jak hodnotit. Asi 4*

17.12.2017 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Pokračování v obvyklém stylu ... trochu to přitvrdilo na více frontách. Cítila jsem podobnost na několik jiných fantasy sérií, ale to nemohu hodnotit, protože to byla moje volba, v jakém pořadí je budu číst. Vyhlašuji sázku ... bude z Justýny upírka nebo ghúlka ??? :-) 3-4*

16.12.2017 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Vcelku zdařilé pokračování. Bones byl sice zase přeslazený jak hrnek medvídka Pů, ale OK. Upíří sex nabral "trochu" na intenzitě ... ale já puritán nejsem, takže cajk. Je to čtivé, zábavné, vtipné a nechybí ani trocha akce a napětí. Baví mne to. 3-4*

12.12.2017 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Kdybych nečetla lepší fantasy (i upírské), tak bych byla asi více nadšená. Některé věci mi moc neseděli ... hlavně dost přeslazený hlavně hrdina, ale jinak to celkem šlo. Bylo to čtivé, trochu zábavné i romantika byla ...
Líbil se mi humor a sarkazmus Cat, ale její superschopnosti ve mně chvílemi budili spíš úsměv. Děj hezky ubíhal a nebylo tam moc vaty, což velmi oceňuji. Za mně 3-4* ... uvidíme, kam se to vyvine.

11.12.2017 3 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Opět super jízda. Nemám ani co napsat, abych něco neprovalila. Mělo to spád, napětí, akci ... prostě jako vždycky. Problémy téhle rodinky prostě žeru :-). 4-5*

09.12.2017 4 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Za mně je to takový "standard" v sérii KD, i když v tomto díle je dost vaty a neustálého vrácení se v ději zpět, aby nám bylo vysvětleno, co se událo v tom a tom předchozím díle. Na jednu stranu to chápu a na druhou mně to fakt irituje ... já si to pamatuju !!!
Jinak co dodat ... tentokrát ani nikdo neumřel. Co nás čeká dál ??? 4*

06.12.2017 4 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Parádní pokračování. Už jsem se těšila, až přijde R na scénu. Líbí se mi :-) a ostatní rodinní příslušníci byli taky super. Hugh u mne trochu klesnul, ale myslím, že ještě promluví do děje. Těším se na další díly. 5*

02.12.2017 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Společně s "magickými dary" v podstatě šlo o 2 paralelní příběhy. Boudy jsou teatrální a takové to i bylo. Nějak si nedovedu představit talíře polepené fialovým kobercem, ale v poho ... bavilo mně to. Druhý příběh taky fajn. Líbí se mi, jak přibývají postavy a rozšiřuje se záběr magických stvoření a různé mitologie se zde kříží a prolínají. 4*

29.11.2017 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Změna prostředí určitě pomohla. Rozbořená Atlanta už začínala trochu nudit. Asi jsem divná, ale Hugh se mi líbí ... nevím, kam se to bude vyvíjet. Příběh je vždycky tak dobrý, jak "dobrý" je záporák. Celý spolek klaďasů opět nezklamal a bylo by opravdu divné, kdyby nebyla nějaká mrtvola ... ale ona to být nemusela. No co ... jedeme dál. Tady je to 4-5*

29.11.2017 4 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Už se budu opakovat ... Předvídatelný děj a tentokrát fakt hodně. Od začátku bylo jasné, co ten přístroj dělá i proč se ztratila rysodlačka. Objevit zloducha, dostat trochu na držku, poučit se z chyb, pár mrtvol a na závěr happyend ... Miluji tě a vzali se.
Baba Jaga ... no ... čekala jsem, kdy se ruská mytologie více objeví, když byl Voron rus, ale když přišla novinka - matka Kalina ... tak to je jasný. Čekala jsem nějakou komplikací ve vztahu jejich výsostí, ale zatím je to celkem párová idylka ... doufám, že nějaká bouřka přijde v dalším díle.
Pořád mně to ale baví a o to jde. Kate je povahou Mercedes Thompson v těle Alex Craft, ale ty mně obě taky baví. Stále je to 4*

24.11.2017 4 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Za mně dobrý. Stále je to trochu předvídatelné, vtipné, napínavé ... tentokrát i trocha romantiky byla. Na mně to funguje. Těším se na další díly. 4*

21.11.2017 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

JJ ... líbí se mi to. Je to sice předvídatelné, ale i tak to funguje. To, co je Kate zač, bylo jasné už v prvním díle,ale jsem zvědavá, kam se příběh vyvrbí :-) Mám je ráda, chlupáče. 4*

19.11.2017 4 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Tak zatímco v prvním díle se kolem Kate motal jeden člověk a jeden nadsamec, tak tady to byli 2 nadsamci. Ale OK ... kvůli tomu to čteme, že? :-)
Opět stejný scénář ... hrdinka se dostane do průseru, pár dramatických chvilek ... ale nakonec je zlo potrestáno a dobro zvítězí, i když pár "lidí" to odnese. Je to celkem dobře napsané, čtivou formou a s humorem. Baví mne to a o to jde. Za mně 4*

18.11.2017 4 z 5