orson orson komentáře u knih

Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem Ivan Fíla

Opět pěkné fotky a povídání, ale více se mi líbily knížky z Jeseníků.

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Přečteno na jeden nádech. Skvělé! A to tenis fakt nemusím a nikdy jsem nepochopil, jak se to počítá, boduje a vlastně hraje. Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos přečetl.

19.04.2024 5 z 5

V jámě lvové V jámě lvové Jakub Mařík

Krásné finále, perfektně vymyšlený vznik korzárů, prostě celá série na hodně vysoké úrovni, snad ani jeden díl nebyl podprůměrný, a vlastně ani průměrný. Prostě paráda. A teď už jen čekat, co dalšího autor napíše.

19.04.2024 5 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Fajn oddechovka, ale nic extra.

19.04.2024 3 z 5

Zničený Zničený Kevin Hearne

Pořád dobré čtení, rád se do toho světa jednou za čas vracím...

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Četlo se to dobře, ale ten potenciál nápadu nebyl plně využit. Mohlo to být ještě zajímavější.

Vstup do světa logotvorby Vstup do světa logotvorby Tomáš Vachuda

Tomáš Vachuda sepsal velmi ucelené pojednání o správném přístupu k tvorbě log. Výsledkem je skvělá kniha, která dobře poslouží nejen začínajícím logotvůrcům, ale také těm, kteří budou nějaké to logo poptávat.

10.04.2024 5 z 5

Sochaři masa Sochaři masa Jakub Hoza

Originální, vtipné, napinavé a dobře napsané. Teším se na další!

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Líbilo se mi to hodně. Nevím jak je to možné, ale zase jsem se v té knize místy nacházel. Patrik Hartl o naší generaci prostě umí psát.

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Silný příběh, celou dobu člověka mrazí z toho, co se tam stane a kdo zemře. Napínavé až do konce a perfektně napsané.

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Určitě jedna z nelepších knih, kterou jsem letos četl. Z těch příběhů až mrazí a ty zvraty a pointy jsou super. Jedna povídka lepší než druhá. Doporučuji!

Arcižár Arcižár Eoin Colfer

Jo, tohle mě docela dobře pobavilo. Mám rád fantasy příběhy v současném světě, myslím, že tam je pořád ještě velký potenciál a tento příběh byl navíc ještě vtipný!

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Fajn zpestření série. Jen více takových. Rád se vracím do tohoto světa.

Náraz / Prales Náraz / Prales Petr Sagitarius

Sagitaurus si drží svou úroveň, jen v těch posledních dvou příbězích bylo trochu moc omáčky z osobního života detektiva, zejména výlet do Paříže mi přišel zbytečný. Ale jinak super, určitě si rád přečtu další jeho detektivky

Nejezte hříbata! Nejezte hříbata! Michal Konštacký

První třetina super, pak už to nějak začalo slábnout, některé fejetony jsem ke konci už i přeskočil.

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Po dlouhé době se autorovi zase jedna kniha povedla. Tedy jako všechny jeho knihy jsou hodně dobré (jinak bych ho neměl komplet přečteného), ale ani jednou se mu nepovedlo zpátky přiblížit k trilogii z ostrova Lewis. Tahle knížka je asi nejblíž. Trochu mě překvapilo umístění příběhu do budoucnosti, sem tam tam byly trochu slabší místa, ale na druhou stranu bylo i pár dobrých překvapení. Takže za mě dobrá knížka!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dlouho jsem se odhodlával tuhle knihu přečíst, na seznamu ji mám skoro 20 let, nakonec jsem se do ní pustil a tedy nadšený nejsem. Děj průměrný, postavy průměrné, občas nějaká nelogičnost a trochu moc rozvláčné. Celkově průměr.

22.03.2024 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Pohodová oddechová fantasy. Autor sice plně nevyužil potenciálu hlavní hrdinky, ale mně se to líbilo. Je to něco jako knížka Julie Caplin, ale ve fantasy žánru. Nečekejte žádnou velkou akci, ale poklidný příběh. A já si du dát kafe a skořicovou rolku :) Jo a teď mě jeden nedostatek knihy napadl - v textu nebyl recept na skořicové rolky!

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Na mě trochu moc ukecané, chvíli jsem se ztrácel mezi tím, co postava říká a co si jen myslí. Ale celkově se to dalo. Rád jsem si doplnil zase jednoho klasika.

17.01.2024 4 z 5

Vraždy podľa abecedy Vraždy podľa abecedy Agatha Christie

Někdo mi to doporučil, jako jednu z nejlepších detektivek a tedy možná měl i trochu pravdu. To rozuzlení bylo geniální!

15.01.2024 5 z 5