originál originál komentáře u knih

Pracujte chytřeji a naučte se odpočívat: Jak si zachovat duševní pohodu a zorganizovat práci Pracujte chytřeji a naučte se odpočívat: Jak si zachovat duševní pohodu a zorganizovat práci Fab Giovanetti

Docela fajn kniha, ale vadí mi promluvy autorky. Nemám ráda když mi někdo říká co mám dělat a kde mám psát jaké hashtagy. Jinak je to spíš souhrn rad jak si ulehčit převážně pracovní život.

28.02.2023 3 z 5

Psychologie pro milující rodiče Psychologie pro milující rodiče Jana Bašnáková

Velmi dobře napsaná kniha, vysvětleno tak trochu s vědeckým náhledem. Objasňuje co je důležité v prvním roce života dítěte pro jeho správný růst. Řeší nejčastější problémy a otázky. Doporučuji.

26.02.2023 5 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

Ještě lepší než film. Zhltala jsem ji za tři dny.

26.02.2023 5 z 5

Jak si dělat chytré poznámky Jak si dělat chytré poznámky Sönke Ahrens

Já bych tuto knihu pojmenovala: Čtěte s tužkou v ruce. Aby po přečtení každému došlo, že odpověď na otázku jak si dělat efektivně poznámky, je už v názvu. Ale je fakt, že mě kniha motivovala, abych si k tématu Zettelkasten dohledala více na internetu. Pokud váháte zda číst nebo ne, doporučuji najít si blog Elišky Šestákové, kde je to slušně vysvětleno a nezabere to věčnost.

08.02.2022 4 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Dobrá kniha

08.02.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velice dobrá kniha s myšlenkami, které na mě dotírají i měsíce po přečtení.. Stojí za to.

27.09.2020

Umění prokrastinace Umění prokrastinace John D. Perry

stručně - vtipná a pozitivní kniha

29.07.2020

Chovejte se jako kočka 2 Chovejte se jako kočka 2 Stéphane Garnier

zatím mi přijde slabší než jednička...

Konkrétně se mi nelíbí jak se kocour snaží lidi přesvědčit že ví všechno mnohem líp a poučuje nás. Asi to bude tím že nemám ráda knihy které mi říkají jak mám co dělat. První díl mi přišel o dost volnější a s lepšími myšlenkami, nicméně ještě tak docela nemůžu soudit, jsem asi ve třetině.

29.07.2020

přečteno v angličtině, za mě teda fakt dobrá kniha která se s tím ne**re

29.07.2020 5 z 5

Organická chemie Organická chemie John E. McMurry

Dočteno a zkouška hotová :D

17.07.2019 4 z 5

Poslední šamanka Poslední šamanka Barbara Wood

Těsně před koncem jsem byla z knihy docela zklamaná, ale autorce se záhadným způsobem podařilo na posledních stránkách můj dojem trochu změnit. Podruhé číst ale asi ne :)

17.07.2019 3 z 5

Tajemství efektivního učení Tajemství efektivního učení Martin Krengel

No a zbývá jen začít se těmi pravidly řídit a zbytek bude hračka :D

28.01.2019 4 z 5

Velká domácí kuchařka Velká domácí kuchařka Ladislav Nodl

užitečná kniha, jen mi tam asi dva základní recepty chyběly, myslím že žemlovka je jeden z nich

28.01.2019 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Asi ji budu muset přečíst znova, tolik myšlenek se nedá vstřebat najednou. :)

06.02.2018 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Chtěla bych si přečíst konec...
Škoda, že není.

19.02.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nedoporučuji číst před spaním...

19.02.2017 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Nejlepší jsou ty hlášky :D

Estragon: Co je to?
Vladimír: Vypadá to jako vrba.
Estragon: Kde má listy?
Vladimír: Asi je uschlá.
Estragon: A je po smutku.

19.02.2017 5 z 5

Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley Nicholas Sparks

Z této knihy jsem si vybrala poslední román Marley a četla jsem ji vždy v čtenářské kavárně při šálku horké čokolády. Minule jsem ji nemohla najít a tak jsem se na ni ptala a dozvěděla jsem se, že patřila mezi vyřazené knihy a kdokoliv si ji mohl půjčit, nebo odnést domů. Lituji, že jsem se dřív nezeptala na její půjčení, snad se mi podaří ji někdy dočíst i když byla chvílemi smutná a některá líčení byla v knize popsána až příliš (nechutně) detailně, kniha se mi velice líbila a ráda bych ji dočetla do konce.

23.01.2017 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Mám tuhle knížečku moc ráda. Minule jsem ji zase celou zhltala v knihkupectví při čekání na vlak. Ta se neomrzí. :)

03.12.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Povinná četba. Podle naší učitelky na český jazyk to jednou pochopíme. Otázka je, jestli to kdy budu číst znova. Knihu jsem četla násilím a nebavila mě. Když tak komentář opravím až to pochopím. :)
Hm už to chápu trochu víc, nějak se ve mě to téma rozleželo :)

06.11.2016 1 z 5