OOOliva OOOliva komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ukazuje kam může přivést člověka lidské pohrdání spojené s náhlou špatnou zprávou od krysařovy milenky. Krysaře dovedla až k zapískání na jeho píšťalku a záhubě téměř celého města.
Celkově mě knížka velmi bavila.

07.10.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky nečtu, neboť je jich plná televize (a většina z nich není nijak kvalitní), ale knížku mi doporučila a propůjčila kamarádka. První knížku, kterou čtu od Agathy Christie a už vím, že televizní detektivky se poměrně dost liší od těch knižních. Ale teď ke knížce. Opravdu se mi líbí námět s umírajicími vrahy a s pohledem na šílencovu psychiku.

31.01.2017 5 z 5

Bajky robotů Bajky robotů Stanisław Lem

Kniha se mi velmi líbila, a to nejen, že mám rád žánr sci-fi, ale i proto, že každý příběh skrývá poučení(, proto jsou to bajky). Příběhy jsou originální, žádné kopírování Esopových bajek a přidání výrazů z astronomie a astrofyziky.

31.01.2017 5 z 5

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Knihu jsem se rozhodl přečíst po té, co jsem zhlédl přednášku pana Jiřího Grygara, který zde tuto knihu velice dobře hodnotil. A teď Mu můžu dát konečně za pravdu.

08.10.2016 5 z 5

Kniha rad Kniha rad Unsurulma'Álí Kajká'ús

Tuto knihu jsem objevil na výprodeji knihovny. Nevěděl jsem, co od knihy mám očekávat, o to víc jsem byl při čtení potěšen. Hlavním motivem knihy je být štědrý, otevřený a spravedlivý.

08.10.2016 4 z 5

Kyanid a Štěstí Kyanid a Štěstí Matt Melvin

Tyto comicsy mám rád již dlouho, a tak byl šťasten, když jsem tuto knihu objevil.

06.10.2016 5 z 5