NikolkaKolka NikolkaKolka komentáře u knih

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Existuje jen pár knih, které jsem odložila a nedočetla. Bohužel je tato mezi nimi.
Styl psaní není dobrý. V některých místech nedává text úplně smysl.
A autor by si měl o některých věcech, zejména chování žen v kritických situacích, něco nastudovat.
Většinou se snažím knihu dočíst, i když se mi nelíbí. Ale tohle se nedalo.
Knihu jsem dočetla zhruba do třetiny.

29.09.2021 odpad!

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Po Ďáblově slze jsem sáhla po Sběrateli kostí a byla to výborná volba. Četla jsem to jedním dechem a do poslední chvíle jsem netušila, kdo se vrah. Psané je to dokonale čtivě.

09.03.2018 5 z 5

Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Mateřství je přirozená věc a další nebezpečné lži o rodičovství Jill Smokler

Parádní! Velmi jsem se u toho nasmála. Některé věci jsou dost po "americku" co se výchovy a pohledu týče, ale i tak jsem se u toho chechtala.

18.10.2017 4 z 5

Docela dobré. V některých pasážích jsem se opravdu ze srdce smála. Dost věcí je jak kdyby někdo bydlel u nás doma, když jsme se sestěhovali. Ovšem spousta věcí byla přehnaná a laciná, ale ve výsledku to ani tak nevadilo. Člověk to musí brát s nadhledem.
Trochu mě mrzí některé formulace spisovatelky. Občas byly až vulgárního charakteru, který mi vadí.
Styl psaní není nic závratného, ale aspoň si u toho člověk oddychne :-)

31.08.2017 3 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Výborná kniha. Úplně mě pohltila. Četla se úplně sama a o zvraty nebyla nouze.

23.02.2017 4 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Má první kniha tohoto žánru. Tenkrát mi to přišlo dokonalé.
Letos jsem ji četla po těch letech podruhé a opět nezklamala.
Napínavý, poutavý a parádně napsaný příběh! Kdykoli si ji přečtu znovu, protože vím, že nezklame.

23.02.2017 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Jak jsem již napsala u předchozích dílů.
Každopádně, příběh chudé a nezkušené dívky, která se zamiluje do okouzlujícího boháče, tu byl už asi tak milionkrát. Navíc pardon, ale holka, která je hlavní postavou "erotické" knihy a ve věku 21 je ještě panna a z každého doteku je hned úplně hotová, mě dost šokuje.

23.02.2017 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jak jsem již napsala u předchozího dílu.

23.02.2017 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem, stejně jako další díly. Ale trvalo mi to docela dlouho. A to díky tomu, že mě nezaujal děj a proto jsem neměla potřebu číst rychleji.
Nechápu, proč je kniha prezentovaná jako strašlivě moc erotická kniha. To, co jsem četla ve třinácti bylo víc erotické, než tohle. Nehledě na to, že popis erotických scén je dle mého názoru... noooo... skoro žádný tam není.
Každopádně, příběh chudé a nezkušené dívky, která se zamiluje do okouzlujícího boháče, tu byl už asi tak milionkrát. Takže nic nového.
Jediné co mě zarazilo a na nových knihách zaráží čím dál víc, je věk oněch nevinných dívek. Jako pardon, ale holka, která je hlavní postavou "erotické" knihy a ve věku 21 je ještě panna a z každého doteku je hned úplně hotová, mě dost šokuje.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů. Navíc krásně a velmi čtivě psaný. Víc není co dodat. Prostě láska na celý život.

14.02.2017 5 z 5

Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sean Smith

Začátkem je velmi těžké se prokousat. Velké množství jmen a míst je napsáno nezáživně a tak to není zrovna čtivé. Po nějaké době jsem se začala orientovat a pak už to šlo samo.
Některé věci jsou zde méně rozvinuté než bych si přála. Ale alespoň není kniha zdlouhavá.

14.02.2017 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

To, že je kniha v povinné četbě k maturitě, absolutně nechápu. Sice je to ukázka absurdního dramatu, ale je to prostě a jednoduše o ničem. Abych to vůbec dočetla, tak jsem se musela vyloženě přemáhat. A nemít to tenkrát k maturitě, tak bych to odložila již po pár stránkách.

14.02.2017 1 z 5