NicaCola NicaCola komentáře u knih

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Opět super díl se sympatickou agentkou FBI Laurel a jejím parťákem Huckem. Tahle dvojka mě strašně baví, líbí se mi, jak moc si navzájem důvěřují, i když vlastně netuší, jak na tom jejich vztah je. Oproti prvnímu dílu se zde více řešily vraždy než jejich vztah, což mi vyhovovalo. Líbily se mi kapitoly, které byly vyprávěny očima vraha (kterého jsem mimochodem samozřejmě opět NEuhodla :-D).
Jediný, kdo se mi fakt nelíbí a nejsem asi jediná, je šílená Abigail. Tahle ženská měla zemřít už v prvním díle :-D Těším se na další díl:)

26.03.2024 4 z 5

Ďáblovo znamení Ďáblovo znamení Linda Kao

Musím v první řadě pochválit nápad na knihu. Příběh byl neokoukaný, zajímavý a dotažený až do konce, který mi vyrazil dech. Kniha je vyprávěna z pohledu Matta, který se svým otcem jezdí po státech a hledají společně Poznamenané. To jsou osoby, jenž přežili nehody, které přežít neměli. Sám Lucifer je poznamenal a oni teď okolo sebe šíří zlo.

Jelikož je Mattův táta Zasvěcený, tak jeho úkolem je hledat takové lidi a při nahromadění důkazů je musí upálit.

Matt ke svým sedmnáctým narozeninám dostane od táty jako dárek obálku, ve které dostane svůj první úkol, neboli Projekt. Jedná se o šestnáctiletou Rae, která přežije dopravní nehodu bez jediného škrábnutí, zatímco její otec zemře. Matt ji musí sledovat, sblížit se s ní a jestliže objeví Luciferovo znamení, musí vzít do ruky sirky a....

Dokáže Matt dotáhnout svůj Projekt do konce a stát se Zasvěceným? Co když se mu do cesty připlete láska? A co když Zasvěcení vůbec neexistují a jedná se jen o výplod tátovi fantazie?

22.03.2024 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu mám doma několik let a úplnou náhodou jsem se k ní konečně dostala. Přečteno za den a půl! Bylo to skvělé!
Příběh byl čtivý, působil na mě uvěřitelně a postavy nebyly ploché.

I když víte, že se něco ke konci pokazí.. I když víte, že to skončí dobře... Tak stejně otáčíte stránku za stránkou, protože tahle kniha se odložit nedá:) Těším se na další díl:)

18.03.2024 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Další romantasy kniha, která si očividně
svůj hype zaslouží. Od první kapitoly Vás vtáhne do děje. Hlavní hrdinka Lara je neuvěřitelná bojovnice, která je rozhodnutá svého manžela a jeho království zničit, aby tak zachránila svůj lid. Její manžel Aren je chlap, kterého musíte milovat.

Bavilo mě čekat na to, až si spolu padnou do oka a doufala jsem, že kniha neskončí cliffhangerem, čehož jsem se samozřejmě nedočkala :-D

Jednu hvězdičku jsem ubrala za politické, složité 'blábolení', které jsem měla vždycky chuť přeskočit.

15.03.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

"Tohle nebyl jen osamocený útok. Nešlo o kulminaci napětí. Ani o poslední smrtelný záchvěv. Kdepak, toto byl začátek něčeho děsivého. Krvavé zrození ještě krvavějšího monstra. Monstra, které by vás všechny mohlo pozřít."

"Dívej se jim do očí, když jim zabodáváš dýku do srdce..."

Tak tohle byla jízda. Po dlouhé době romantasy, kde se setkáváme s upíry! A říkala jsem už, že mají křídla? A jsou děsně sexy? Akcí nadupaný příběh, který Vás pohltí od samého začátku...

Hlavní hrdinka Oraya, nevlastní dcera všemocného krále všech upírů, je od malička vychovávaná tak, aby jednou turnaj Kejari vyhrála. Ano, jedná se trošku o Hunger Games, ale rozdíl je v tom, že zde se přihlašuji všichni dobrovolně a z 99% se souboj týká upírů...

Oraya uzavře spojenectví s upírem Raihnem, ke kterému ze začátku cítí pouze strach a odpor. Vždyť je to upír a ona upíry zabíjí! Ale samozřejmě...je to sexy upír a zde se začne odvíjet naše "Hate to Love" romance.

Oraya a Raihn k sobě postupem času pociťují víc, než by měli. Je to ale nepřístupné...vždyť turnaj může vyhrát jenom jeden. Ten druhý musí zemřít...

Doopravdy. Tohle byla jízda od začátku do konce. Osobně jsem byla z toho konce nejvíc nadšená! Vůbec jsem nečekala, že autorka dějovou linku ukončí zrovna takto. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

11.03.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Hodnotím 3,5*/5*

Kniha mě zaujala svou obálkou,ale přiznám se, že když jsem jí kupovala, myslela jsem si, že kupuji fantasy žánr :-D Při zjištění, že se jedná o dark romance, jsem trošku ztuhla, protože jsem zatím četla jen jednu knihu v tomto žánru a nelíbila se mi.

Tento příběh se ale četl dobře. Líbila se myšlenka a nápad! Za to dávám veliké plus...další plus dávám za odhalení padoucha na konci knihy.

A teď ty mínusy :-D Naivka Wendy. Tohle její chování mi teda pilo krev. Tak napřed tvrdí, že se nenechá sbalit jen tak a pak se nechá sbalit jen tak? :-D Hook mi celkem sedl, jeho minulost se mohla více rozvést, ale podle náznaků si čtenář mohl domýšlet... Trošku mi vadila jeho dominance, ale zase to k němu sedělo:)

28.02.2024 4 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Já jsem se na knihu tak moc těšila! A věděla jsem proč. Příběh jsem přečetla za jeden den, moc se těším na pokračování... první díl nám dal spíše otázky než odpovědi:) Super začátek nové série:)

20.02.2024 5 z 5

Tajemství sídla lovců Tajemství sídla lovců Marie Znamínková

3,5* / 5*

Knihu jsem si vybrala ke čtení ze dvou důvodů. Za prvé mě hodně zaujala obálka, a za druhé anotace. Poslední dobou dávám hodně šance českým spisovatelkám a rozhodně toho nelituji.

Příběh se odvíjí v daleké budoucnosti a týká se především Jess, Silvestra a Erica. Pokud se jedná o milostný trojúhelník, to se možná dozvíme v dalším díle (já v tom doufám). Jessica a Silvestr se potkávají za velice nepříjemné situace a oba k sobě něco táhne. Postupem se dozvídáme, že jim někdo sebral vzpomínky a oni netuší, proč a kdo...

Kniha je čtivá, ale místy občas nelogická. Hodně mi vadilo opakování výrazů jako například: dal si ruce za krk (toto bylo v knize snad 15x). A ty chyby... těch tam bylo opravdu hodně.

Další díl bych si ráda přečetla, zajímá mě, jak se bude příběh Jess, Silvestra a Erica vyvíjet dál.

18.02.2024 3 z 5

Mrtví odcházejí Mrtví odcházejí Charlaine Harris

Tenhle díl mi utekl strašně rychle.. hodně se tady toho stalo a hlavně... hlavně jsem se dočkala konečně!! E+S

01.02.2024 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Na knihu jsem se těšila už dlouho, a když mi jí kamarádka půjčila, pustila jsem se hned do čtení. Já prostě nemám knize co vytknout, jedna z nejlepších erotických knížek za poslední dobu, co jsem četla. Chemie mezi Jacksonem a Biancou byla uvěřitelná, při čtení jsem se usmívala jako blázen :-D
Pokud máte rádi HATE-TO-LOVE tak tuhle knihu doporučuji všemi deseti :)

30.01.2024 5 z 5

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Jeden z lepších dílů této série

26.01.2024 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Nebýt té hloupé hlavní hrdinky, dala bych klidně i pět hvězdiček. Ale chování Mary mě neskutečně štvalo. Příběh utíkal rychle, atmosféra byla super. Zajímalo mě, jak to dopadne a konec mě opět nezklamal. Plus dávám za Niela, který byl hrozný sympaťák:)

24.01.2024 4 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za posledních několik let četla.
Celá recenze na mém bookstagramu: @nicacola_knihy

22.01.2024 5 z 5

Cesta do Els Cesta do Els Kateřina Pojkarová

Stejně jako Kiksi007 níže, tak i já jsem se zúčastnila stejné štafety. Jsem moc ráda, že jsem se do štafety přihlásila. Především mě zaujala obálka (novější verze) a poté nízký počet stránek:-D občas člověk potřebuje "jednohubku", když čte pořád samé bichle :-D

Příběh byl hned od první kapitoly poutavý a zajímavý. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, stejně tak i Kalen. Rozhodně bych knihu rozepsala na více stránek, protože konec byl hodně uspěchaný.

19.01.2024 4 z 5

Podkoní, nebo vévoda? Podkoní, nebo vévoda? Valerie Bowman

Tohle se čte prostě samo. Krásná série a tenhle díl mě bavil ještě víc než ten první...
Jiskření mezi Rhysem a Juliannou bylo zábavné:)

16.01.2024 5 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Navzdory hodnocení tohle pro mě byla zatím nejhorší kniha série. Byla zde spousta postav, které byly pro čtenáře nezajímavé a pro příběh knihy zcela zbytečné. Až jsem si v polovině knihy myslela, že si snad udělám seznam postav, jak jsem se v nich ztrácela. Čekala jsem trošku víc romantických scén

14.01.2024 2 z 5

Chodba hrůzy Chodba hrůzy Andrea Rimová

I když se kniha četla rychle... I když mě zajímalo, jak to se Saškou dopadne... tak já prostě nemůžu dát víc hvězdiček. Příběh absolutně nemá nic společného s obálkou knihy, což mě hrozně zklamalo, protože právě kvůli obálce jsem si knihu chtěla přečíst.
Celý příběh se táhl a bystrý čtenář už od poloviny věděl, kam se bude ubírat a jak skončí...
Ehm.... thriller? Horor? Nikde jsem to tam neviděla:-D

06.01.2024 2 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Celá kniha je nejvíc čtivá, nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout. Musím ale ubrat jednu hvězdu za konec knihy, který mi přišel zdlouhavý a trošku přeplácaný:)

01.01.2024 4 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Taky tak žerete všechny scény Sookie a Erica? Klidně bych vyškrtla všechny ostatní mužské postavy ( ..a že jich tam je hodně :-D) a nechala bych jen ty dva a stejně bych dala knížce pět hvězdiček.
Možná to bylo tím, že jsem si mezi čtvrtým a pátým dílem dala thrillerovou pauzu, ale mně se tento díl líbil snad zatím nejvíc :)

14.12.2023 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Poslední díl série (která rozhodně stojí za přečtení) skončil přesně tak, jak jsem očekávala. Hádanky a rebusy byly zajímavé, stejně tak odkryté rodinné tajemství. I když jsem očekávala od toho dílu malinko víc, i tak jsem byla nadšená. Těžko se mi s Dědičkou a kluky Hawthornovi loučí, ale třeba se dočkáme nějakého volného pokračování:)

10.12.2023 5 z 5