Niarra Niarra komentáře u knih

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Pro mě též nejslabší díl ze série. Bohužel se mi stala stejná chyba, jako u předchozího dílu - knihu jsem četla s chybným vědomím, že se jedná o závěrečný díl, takže jsem přirozeně čekala nějaké velké rozuzlení děje, které se ale nekonalo. Teď už ale vím, že je na světě již pár měsíců pokračování, Broken Throne, jen ne zatím v češtině. Nicméně nic to nemění na tom, že i přesto, že má kniha poměrně hodně stran, tak mám pocit, že se v příběhu téměř nic nestalo a když už něco přecijen ano, tak se to tak nějak přešlo. Děj mě nijak nepohltil, nebyla jsem napjatá ani zvědavá, prostě nic. Navíc mě mrzí, že zemřela jedna z mých oblíbených postav, ale to mé hodnocení neovlivňuje. Za mě tedy 2,5 hvězdičky.

22.08.2019 2 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Pro mě nejlepší díl společně s Cizinkou. Četbu jsem si užívala od začátku do konce. Skvělý a napínavý děj. Jsem ráda, že po druhém a třetím díle mohu dát opět plný počet hvězdiček :)

06.06.2019 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Čtivé, nenáročné a oddechové čtení. Občas mě kniha i rozesmála. Má nejoblíbenější postava - Xemerius. Jestli někdy budu mít kocoura, bude se tak jmenovat :-D

21.09.2018 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

I když mě kniha nijak extra nestrhla, jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Zajímavá, celkem drsná, nevšední kniha, kde čtenáře štvou všechny postavy. A věřím, že plno lidí jí ani nedočte celou. Hned po přečtení jsem si pustila filmové zpracování z roku 2009 a tam na mě hlavní postavy udělaly větší dojem, obzvlášť Heathcliff. Jen nevím, jestli by na mě nebyl film moc komplikovaný, pokud bych příběh neznala z knihy.

16.08.2018 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tak nějak ani pořádně nevím, co k této knize napsat. Knihu jsem si přečetla na základě velmi pěkného hodnocení a komentářů, ale nejspíš jsem od ní čekala trochu více. Vím, že je kniha jen prvním dílem z několika (a další díly jsem ještě nečetla), ale vcelku mi dějově přišla o ničem. Jakoby to byla jen první kapitola knihy a ne první díl ze série. Je pravda, že už nespadám mezi cílové čtenáře a možná proto na mě kniha působí takto. Na druhou stranu se ale velmi dobře četla, sem tam mě pobavila a rychle jsem jí měla přečtenou. Ze zvědavosti, jak příběh bude pokračovat, si pravděpodobně další díly přečtu, ale přímo tuto knihu hodnotím jako průměrnou.

15.05.2018 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Zvláštní, mě tento díl nepohltil tolik, jako ostatní čtenáře. Možná to je ale tím, že jsem až do poslední stránky žila v domnění, že se jedná o poslední díl série a tudíž jsem očekávala dramatické rozuzlení, ke kterému samozřejmě nedošlo. Nemohu říct, že mě kniha nudila, ale více mě bavily předchozí díly, které se mi zdály více "nabité". Střídání pohledů mě spíše štvalo, raději bych, kdyby celá kniha, stejně jako předchozí díly, byla psaná jen z pohledu Mare. Ale kdo ví, třeba to má nějaký hlubší význam, který se ukáže v dalším díle. Kniha se celkem dobře četla a konec navnadil na další pokračování.

10.04.2018 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Stejně jako u prvního dílu - kniha se mi vcelku líbila, byla čtivá se zajímavým příběhem, od kterého jsem se jen těžko odtrhávala, ale přesto mi tam stále něco chybí a nevím co přesně... V tomto díle je zezačátku děj takový táhlejší, minimum romantiky, ale stejně jsem se každý den na četbu moc těšila a zajímalo mě, jak se to celé bude dál vyvíjet. Vztahy čtveřice Mare, Cal, Kilorn a Maven jsou pro mě hodně napínavé. Na jednu stranu mě děsně štve, že této záležitosti je věnováno tak málo stránek, ale na druhou stranu to podporuje celé to napětí a já si nemůžu pomoct, ale miluju všechny, včetně brutálního Mavena. Doufám, že ve třetím díle bude tomuto věnováno více prostoru. Ještě než jsem dočetla druhý díl, utíkala jsem si koupit pokračování, abych okamžitě mohla hltat další stránky. Takže nakonec dávám čtyři hvězdičky. Chybějící hvězdička je za trošičku nudnější začátek a za to, že i když mě kniha bavila a ráda jí doporučím dalším, není to kniha, kterou bych zařadila mezi mé top.

25.02.2018 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Oddechové a příjemné čtení. Pro mě i celkem napínavý děj s nečekaným zvratem na konci. Ve srovnání se Selekcí (i když mně osobně knihy moc podobné nepřijdou) se mi Rudá královna zdá propracovanější, ale k srdci mi nějak víc přirostla Selekce. Rudá královna je skvělá kniha pro nenáročného čtenáře, který se rád ponoří do jiného světa. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.

13.01.2018 4 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Velmi pěkné pokračování Bílé Masajky o tom, co se dělo po jejím návratu z Keni, jak dál žila a jak se vůbec dostala k napsání knihy Bílá Masajka a jak jí to ovlivnilo život. Tento díl se mi četl i lépe, než předchozí díl. Navíc si zde člověk uvědomuje, že Corinne je opravdu velice silná žena, pro kterou není nic překážkou a že její odvaha žít v Africe, nebyla žádná unáhlená hloupost, ale jen důsledek toho, že jde vždy za svým srdcem, ať to stojí co to stojí.

24.11.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Další krásně čtivá kniha od Kiery Cass. Jen mi přišlo, že se děj dlouho rozjíždí a potom je najednou konec. Děj je předvídatelný a také mi tam chybělo více společných chvil Kahlen a Akinliho. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Akinliho i když v knize moc prostoru neměl, ale líbil se mi jeho optimismus a přístup k věci. Ostatní sirény mi nijak zvlášť k srdci nepřirostly. Na druhou stranu je kniha skvělá pro fantazii čtenářů, obzvlášť co se týče Oceánu a světa sirén.

31.10.2017 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

S těžkým srdcem dávám jen 4 hvězdičky, a kdybych byla opravdu přísná, myslím, že by jich bylo ještě méně. Celá série mi hodně přirostla k srdci a řadím jí k nejlepším knihám, jaké jsem přečetla. Koruna byla stejně nádherně čtivá, jako předchozí díly, a to na sérii hodně oceňuji. Radost mi udělala i změna Eadlyn a že si nakonec vybrala mého favorita. Ale některé důležité okamžiky v knize mi přišly děsně uspěchané a shrnuté jen do pár vět a díky tomu mi to přišlo i takové, že na těch důležitých okamžicích vlastně vůbec nezáleží. Také se mi moc nelíbilo, že Eadlyn až do určitého okamžiku neměla jasno, kdo je ten pravý a potom stačila jen jedna krátká kapitola a vše bylo najednou úplně jinak. Myslím, že kniha by klidně mohla být v tomto ohledu propracovanější. Možná mám ale ten pocit kvůli tomu, že jsem před Korunou četla jinou romantickou sérii (Měděný jezdec od Pauliny Simons), která pro mě byla opravdu top a tak mi možná zvedla nároky. Uvidíme, co další knihy, nyní se jdu ponořit do Sirény :-)

23.09.2017 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Přidávám se k těm, kteří Letní zahradu hodnotí jako nejslabší ze všech tří dílů, ale stále s pěti hvězdičkami. Když jsem dočítala druhý díl, měla jsem celkem jasnou představu, o čem bude pokračování - všechno bude dobré, už se přece nemůže nic pokazit. Hned na začátku Letní zahrady jsem ale zjistila, jak moc jsem se mýlila... Rozhodně žádná pohádka nakonec, ba naopak, měla jsem pocit, že tento díl je pro mě emočně nejnáročnější. Ta propast mě mučila. Občas jsem měla chuť Alexandra profackovat. Taťánu jsem obdivovala zase o něco víc - ona je prostě neporazitelná, ať se děje cokoliv! Na tomto díle mi asi nejvíce vadilo to, že zahrnuje spoustu let a kvůli tomu to bylo možná trošičku nudnější. Ale na druhou stranu se díky tomu podtrhlo to, jak obrovská a nesmrtelná je jejich láska. Děkuji autorce za tuto nádhernou sérii!

01.09.2017 5 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Kvůli kapitolám z Alexandrova dětství, které mě moc nebavily a přeskakování v čase (které u knih moc nemusím), jsem ze začátku měla trošičku potíže se začíst. První díl mě ale natolik nadchl, že jsem to v žádném případě nemohla vzdát a s očekáváním jsem se každý den těšila na moji "čtecí hodinku". Kniha nezklamala a s každou přečtenou stránkou jsem jí milovala víc a víc. Konec se může zdát trochu uspěchaný, ale pro mě naprosto uspokující a moc se těším na pokračování příběhu! Za mě opět skvělá kniha, sice slabší, než předchozí díl, který jsem hodnotila jako 5+, ale prostě nemohu jinak, než dát 5 hvězdiček i Taťáně a Alexandrovi.

28.03.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Neuvěřitelná kniha! Začetla jsem se okamžitě a nebyla jediná chvíle, kdybych se u knihy nudila. 726 stran uteklo jako nic. Velice silný, drsný a strhující příběh lásky dvou lidí a k tomu všemu skvěle a čtivě napsaný. Myslím, že lepší knihu jsem nečetla a jsem moc zvědavá na pokračování! Kdybych mohla dát hvězdičku navíc za výjimečnou knihu, bez váhání bych jí dala právě této knize.

15.02.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Eadlyn je sice úplně jiná, než Amerika, ale to nám dává možnost projít další Selekcí s úplně jiným charakterem v hlavní roli. Eadlyn asi na nikoho nepůsobí dobrým dojmem, ať už na postavy v knize nebo na čtenáře. Postupem času si to ale začíná uvědomovat a věřím, že v dalším díle zcela dospěje a nakonec jí všichni budeme milovat stejně, jako Ameriku. Na Dceři se mi také líbí to, že oproti příběhu Ameriky není vůbec jasné, kdo bude nakonec ten vyvolený. A tak si můžeme projít dvě Selekce, aniž bychom měli pocit, že se děj nudně opakuje. Tedy alespoň já osobně jsem ten pocit neměla ani jednou a knihu jsem si velice užila. A nakonec jedno negativum - nepřečtené stránky mizí stejně rychle, jako u předchozích dílů! :o(

25.11.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kiera nezklamala a opět napsala něco úžasného, co se čte prostě samo. Jsou to povídky, takže jejich délka je pochopitelná, ale přesto se mi všechny zdály kraťoučké - tak už to u Kiery knih prostě je, každou přečtenou stránku opláčete. Všechny povídky se mi moc líbily, i když byly všechny takové "pohádkové", ale co čekat, když kniha nese název Šťastně až navěky :-))) Nejvíce mě překvapila hned první povídka, kde bylo zajímavé vidět onoho přísného krále Clarksona, tentokrát ovšem ve zcela jiném světle, očima zamilované Amberly. Nemohu dát opět nic jiného, než pět hvězdiček.

20.10.2016 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Film jsem poprvé viděla před x lety, kdy přišel do kin a hned jsem si ho zamilovala. Samozřejmě, že když jsem po několika letech náhodou zjistila, že je knižní předloha, neváhala jsem a pořídila si rovnou první tři díly. Do knihy jsem se ale zpočátku nemohla začíst a celkově se mi hůře četla. Několikrát jsem uvažovala, že to ani dočítat nebudu, ale někde před polovinou knihy jsem na ní měla více času a najednou jsem se od ní nemohla odtrhnout. A nyní se dokonce těším na pokračování. Skutečný příběh Corinne je fascinující a člověk prostě musí její odvahu obdivovat i když občas nad jejím rozhodováním kroutí hlavou. Příběh je velice silný, ale škoda toho stylu psaní. Kdyby byl styl psaní čtivější, věřím, že by měla ještě lepší hodnocení.

09.10.2016 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Z Mořeplavce mám tak nějak smíšené pocity. To, co jsem očekávala, že se bude v knize řešit, se řešilo jen okrajově nebo vůbec a naopak tam bylo plno jiných, naprosto nečekaných událostí. Bavila mě první část, než došlo k onomu setkání, na které jsem se strašně moc těšila, ale už samotné setkání a vše, co následovalo mi přišlo slabší a kniha mě moc nebavila. Opět mě začala bavit až na konci, kdy se pořád něco dělo. A také mi začalo už trochu vadit to neustálé "štěstí na situace a náhodná setkání", obzvlášť, když se děj neodehrává zrovna na malém území. Za mě tedy bohužel průměr, série mi přirostla k srdci, ale Mořeplavec mě příliš nenadchl :-( Snad budou Bubny podzimu lepší.

14.09.2016 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Na knihu jsem se poměrně těšila, protože předchozí tři knihy mě bavily a očekávala jsem, že v této knize se o Christianovi dozvím něco víc, ale nic takového se bohužel nekonalo. Kniha mě i bavila o něco méně, než předchozí díly, ale to je možná jen tím, že ten příběh už znám. Každopádně, i když si myslím, že skončit u třetího dílu z pohledu Anastasie by bylo lepší, tak pokud bude pokračování Greye, z věrnosti a původního nadšení do série do toho půjdu ;-)

03.06.2016 3 z 5

Korunu snímám z unavené hlavy Korunu snímám z unavené hlavy Gabriele Praschl-Bichler

Poté, co jsem se rozhodla si o Sisi něco přečíst, jsem si pořídila dvě knihy, tuto a Sisi od B. Cartland. Četla jsem dříve tu druhou, protože se jedná o starší knihu. Obávala jsem se toho, jestli mě budou životopisné knihy bavit, ale první kniha mě mile překvapila. Byla jsem z ní nadšená. Když jsem poté však otevřela tuto, přemýšlela jsem, zda vůbec čtu o stejné osobnosti. Sisi je, obzvláště na začátku této knihy, prezentována jako nesympatická a zlá osoba, úplný opak toho, co jsem měla načteno z předchozí knihy. Také mi vadilo, že kniha kvůli svému „rozčlenění“ hodně skákala v čase a myslím, že kdybych knihu četla, aniž bych o Sisi už něco věděla, tak bych měla problém se zorientovat v jejím životě. Tato kniha mě moc nenadchla, ale oceňuji množství uvedené korespondence, zpráv od doktorů, úryvků z deníků, apod. Určitě dobrá kniha pro doplnění znalostí o jejím životě, ale celý život Sisi mi více přiblížila zmiňovaná kniha od B. Cartland.

12.03.2016 3 z 5