Nemo54 Nemo54 komentáře u knih

Sloužím vlasti Sloužím vlasti Ivan Kožedub

Po dlouhých letech se mi dostala do ruky kniha Sloužím vlasti. Četl jsem ji někdy kolem roku 1965, to jsem ji přímo hltal, protože se mi líbila letadla. Tak jsem se rozhodl, že si ji upravím do čtečky a četl jsem ji již trochu s odstupem roků. Bohužel, jak je tady již několikrát napsáno ...
Ale souhlasím s Bránologem, je to nostalgie.

19.12.2021

Slaná růže Slaná růže Eduard Fiker

Při čtení této detektivky se mi vybavilo Žabí bratrstvo od Wallaceho. Styl detektivky je čtivý a marná naděje inspektora Foxe, aby dostal hlavního hrdinu do vězení je opravdu zábavná.

30.01.2021

Tajná služba. Román pro chlapce Tajná služba. Román pro chlapce Norman Dale

Mohu říci, že i ve svých 67 letech jsem se při čtení této knihy velice dobře bavil, plně souhlasím s Turloghem a rovněž doporučuji k přečtení.

09.10.2020

Nebezpečný poklad Nebezpečný poklad Norman Dale

Další z dobrodružství Petra a Zrzka při hledání starého pokladu ve starém opatství.
Kniha je napsána dobře, příběh je jasný, srozumitelný a čtivý pro mladší generaci.
Doporučuji.

30.09.2020

Džura, hrdina Pamíru Džura, hrdina Pamíru Georgij Pavlovič Tuškan

Taky jsem ji četl v mládí a prožíval dobrodružství spolu s Džurou.
Dlouho jsem ji měl v mé knihovně ale čas byl neúprosný a tento titul vystřídaly tituly jiné.

08.03.2020

Zatmění srdce Zatmění srdce Stanislav Rudolf

Jasný příklad toho, co dokáže láska ......

25.07.2019 4 z 5

Šest hrdinů z Nome Šest hrdinů z Nome Vláďa Zíka (p)

Kdysi jsem tuto knihu našel pohozenou u popelnic , tak jsem ji zvedl, protože mně zaujal obrázek na deskách , po prolistování jsem si knihu odnesl domů a ještě ten samý den jsem ji přečetl. Byl jsem o hodně mladší a příběh se mi velice líbil. Od té doby jsem ji četl ještě několikrát, bohužel mi v ní chybí list 13-14, který se mi dosud nepovedlo sehnat. Nemáte někdo?

11.07.2018

Lety a pády Lety a pády Vladimír Renčín

Renčín , to nemá chybu, prostě nádhera a velice pravdivá.

23.11.2017

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Asi opravdu jeden z těch prvotřídních westernů , čtivý a krásný. V žebříčku mých přeštěných westernů ho řadím na 1.místo, jako druhý mám Shanea.

20.11.2017 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Tak tuhle knížku jsem si četl pod peřinou při baterce ještě jako malý kluk, když jsem ji sehnal od kamaráda (to tehdy vyšla v Románových novinkách) , ježiš lidi, to už je let ....

19.01.2017 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kniha se mi zase náhodou dostala do ruky, tak jsem si ji znovu "přelousknul" , je to kniha, kterou jsem četl již několikrát, ale kterou čtu stále se stejným zájmem.

19.01.2017 5 z 5