Mr.J Mr.J komentáře u knih

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Ani nevím jak, dostala jsem se do půlky knížky a pořád vůbec nevím o čem je. Příběh je hodně rozházený, hlavní postava v jedné větě mluví o přítomnosti a hned v druhé už zase o minulosti. Díky častému skákání do minulosti jsem se také nedokázala pořádně soustředit na hlavní děj a pořád se mi všechno pletlo dohromady. Vždy když se hlavní postava rozpovídala o něčem z minulosti, bylo to tak na dlouho, že jsem zapomněla co se odehrává v přítomnosti. Celkově to na mě působilo dost hekticky a neuspořádaně.

04.02.2017 2 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Takeshi Obata. Nebudu lhát, to byl ten jediný důvod proč jsem mangu koupila. Už jsem od něj četla Death Note a tak vím, že on je záruka kvality, aspoň co se vizuální stránky týče. Kresba je tu nádherná, někdy tak realistická, úplný ráj pro oči.
Co se ale scénáře týče, už je to slabší. V celku škoda, že scénárista se tu kvalitou nevyrovnal kreslíři. První polovina byla perfektní a kdyby se takto držela až do konce, určitě by ode mě dostala plný počet, ale od místa kde se kniha v originále dělí na dva díly to začíná pokulhávat, spadat do typického japonského stereotypu a už v tu chvíli jsem přesně věděla jak to skončí. Tím pádem mě konec nenadchl tolik co možná ostatní.
Ale Takeshi Obata, ten za ty čtyři hvězdičky stojí ;)

08.10.2016 4 z 5

Nejhorší klient Nejhorší klient Masaši Kišimoto

Zase mě to rozesmálo :'D Jako menší jsem milovala anime a teď hltám mangu... je to úžasná série :')

05.08.2016 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Vzdávám to, na tohle nemám. Knížka je stereotypní, už hlavní příběh - dostat se na opuštěný ranč, daleko od civilizace - se objevuje v pomalu každém druhém zombie zpracování. (Ať už film, seriál, kniha nebo komiks) Příběh každé z postav je tak laciný a předvídatelný, že jsem odehrávání následujícího příběhu odhadla už na šedesáté stránce, a co myslíte, moje dedukce se naplnila - příběh se vždy odehrál tak lacině a nejjednodušeji jak to jen bylo možné. I ve chvílích, kdy jsem si říkala, že to už snad nemůže být horší - bylo. A aby to nebylo málo, aby si autorka usnadnila práci s dalšími vedlejšími postavami, vždy je po chvíli zabila aby s nimi neměla do budoucna více práce. Ve výsledku tedy nejde o žádnou "extra vyvražďovačku" ale jen o autorčino ulehčování si práce. Pokud chcete "vyvražďovačku" ve, které má smrt i svůj význam, zkuste např. Píseň ledu a ohně nebo mangu Útok titánů.
Ale abych tady tuto knížku jen nehanila, má opravdu nádhernou obálku (která je také posledním důvodem proč se stále rozmýšlím, jestli si knihu nechat nebo ji poslat dál) a je velice čtivá. I přes svoje negativa se čte jedním dechem.

20.07.2016 2 z 5

Útok titánů 7 Útok titánů 7 Hadžime Isajama

Dobře, tohle volume vůbec nebylo špatný. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že je tu příběh stále strašně natahovaný.

09.07.2016 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Jak řekla paní, která mi knížku prodávala: "Je to krutý, ale krásný."

08.07.2016 5 z 5

Hamlet (komiks) Hamlet (komiks) Martin Lukeš

Ta jedna hvězdička patří Shakespearově fenomenálnímu Hamletovi, ne tomuto rádoby komiksu, který očividně kreslil člověk bez špetky citu pro realismus a základy rysů lidského obličeje ale také s vjemem toho, že si to někdo tiskl sám po nocích doma na laciné tiskárně, jen aby ušetřil nějaký ten halíř navíc, než aby tomu dal aspoň pořádný papír a barvy. Pak ještě ten úžasný nápad si veškeré dialogy postav napsat do bublin sám růčo, že....

02.07.2016 1 z 5

Muhammad Ali: král ringu Muhammad Ali: král ringu Lewis Helfand

Velmi rychlé a úderné, přesně takové jaký by měl být komiks o Muhammedu Alim.

22.06.2016 4 z 5

Tváře smrti Tváře smrti Antonio S. Daniel

Začínám si říkat, že za pořádně dobrý komiks jako byl třeba Kameňák si hold člověk musí trošku připlatit.
Art a rozvržení panelů je naprosto úžasné, za to samotné bych byla schopná dát i 5* (sama totiž miluju komiksy s velkým množstvím celostránkových nebo dvoustránkových kreseb, pak má příběh větší spád a rychleji odsýpá ;) naopak příběh a celkový scénář už tak zázračný bohužel není.
Když jsem si komiks objednávala, nemohla jsem se ho dočkat. Při samotném čtení jsem ale neustále hleděla na to kdy už to končí a kolik stránek mi zbývá do samotného konce. Což samo o sobě už o něčem svědčí.
Ve výsledku, za mě, jde o další komiksový průměr.

29.05.2016 3 z 5

Zloději hvězd Zloději hvězd Nicole Mtawa

Ti dva se hledali, až se našli :D Rozhodně zajímavé a jedinečné čtení, už jen pro to svoje ne až tak všední téma. Knížka je jinak opravdu čtivá a nenajdete v ní slabší místa. Vždy, když už si myslíte, že přijde ta slabší chvíle, tak se stane něco, pro co rozhodně musíte číst dál. Mimochodem jsem se díky knížce naučila pár svahilských slov, afrických přísloví a zase o trochu víc poznala všední život v Africe. Rozhodně doporučuji :) (Mimochodem, knížka má krásnou, ale i drsnou a realistickou pointu :)
Maisha ni furaha, Život je zábava.. This is Africa.

03.05.2016 4 z 5

Řekni ano Řekni ano Danny Wallace

Jednu hvězdičku, za nápad této úžasné pointy "Řekni ANO" a excelentní obálku :D Bohužel ale naprosto zvoraný celý zbytek knihy. I když je pointa dobrá, kniha je opravdu amatérsky napsaná a ten rádoby "suchý humor" teda taky nic moc.

01.05.2016 1 z 5

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

No co vám mám povídat. Sin City, Frank Miller, naprosto úžasná práce s artem (ostatně, je tomu někdy jinak?) Plný počet 5* z 5

01.05.2016 5 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Bylo to velmi dobré, až si říkám, že je možná chyba, jak je to krátké. Přece jenom se do těch pominutelných 100 stránek nemůže vejít takto velký a silný příběh. A vážně, přišlo mi, že malá Hope dělá chvilku tohle, potom je zase támhle, najednou se jí přihodí tohle.. Ani se nenaděju a ony už uběhly dva roky.
Nicméně, jak jsem napsala na začátku, kniha je velmi dobrá, je napínavá a opravdu čtivá. Díky tomu si knížku přečtete během jednoho dne :)

01.05.2016 4 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Naprosto nedocenitelný příběh. Po dočtení, jsem knihu zavřela a asi půl hodiny jen nehybně ležela v posteli s hlavou plnou toho, co jsem si právě přečetla. Kniha mě roztrhala na kousky a já jsem se z toho musela dostávat dohromady po zbytek večera. Věci, které autorka napsala, ty které by jste si třeba nikdy pořádně neuvědomili, jsou právě ty věty, které vás zasáhnou nejvíc.
Příběh ve vás rozhodně nezanechá žádný dobrý pocit. Je velice dobře napsaná, čte se jedním dechem, a to samotné už přidává na atmosféře. Kniha se rozhodně zapsala mezi mé nejoblíbenější :)

19.03.2016 5 z 5

Výroky slavných o kočkách Výroky slavných o kočkách Milly Brown

Není zde nic, co by se nenašlo někde jinde na internetu. Na druhou stranu, už z názvu poznáte, že je to knížečka plná citátů s fotkou na každé straně. Rozhodně musím říct, že je to úžasná věc jako dárek pro potěšení někoho, kdo je nekompromisně zamilován do těchto chlupatých kuliček. Nic víc od této knížky ale nečekejte.

15.03.2016 4 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Je to docela zklamání. Osobně jsem se na tento komiks vážně moc těšila, jelikož mám postavu Harley ráda už dlouhou dobu, ale ani to nezachránilo naprosto nudný děj. Jelikož je to ale komiks, tak tři hvězdičky si zaslouží, už jen díky velice dobrému artu a velmi povedenému a originálnímu začátku. O zbytku netřeba znovu mluvit..

06.03.2016 3 z 5