misssicccka misssicccka komentáře u knih

Ester Ester Markéta Prášková

Nádherný a smutný příběh. Přesvědčivé dílo. Je to mé třetí setkání s autorkou a musím říct, že pociťuji to, jak autorka vyzrává a to mě velmi těší. Doufám, že progres bude pokračovat. Markéta Prášková začíná být pro mne sázka na jistotu.
Děkuji za audioknihy. Tato v podání paní Dany Černé byla exkluzivní. Ty předešlé jakbysmet.
Tato kniha byla pohlazením po duši, byť byla zoufale smutná, byla také plná naděje. Nemůžeme si myslet, že se takové věci neděly, děly a je potřeba si je opakovat, vtloukat je do hlavy našim dětem mnohem více než rodinné křivdy a předsudky.

23.04.2024 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Videla jsem skvely seriál. Kdyz uz byl pribeh a dojem vybledly, sahla jsem po knize. Je to asi s osmiletym odstupem. A bylo to: skvele! Kniha mi doprala znovu prozit ten pribeh znova.
Skvele, odpocinkove, zdanlive nenarocne cteni. Ale je to kurna narocne tema.
Doporucuji.

20.04.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Poslouchala jsem v audioverzi. Pribeh je to silny, ostatne jako vsechny s touto tematikou. Mně trochu vadil hlas pani Janovicove - prilis jemny az nezny na takovou knihu.
Tema je to silne a doporucuji.
Kolektivni vina je bohuzel soucasti nasich dejin a porad se opakuje.

17.04.2024 4 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

To, co se zdalo jako super ve triceti bez deti, uz se nemusi zdat super ve ctyriceti s detmi ;)
Je to bohuzel tak a me to mrzi, ale me treti setkani s Flavií bylo po deseti letech a uz nam to nefunguje.
Ale tesim se, co na to reknou jednou me deti.

14.04.2024 3 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Snazim se hodnotit objektivne: poslouchala jsem v audioverzi., ta byla super, ale bohuzel dej je ocekavany a chybi mi tam vice realii. Soucasna dejova linie je jak pres kopirak jinych del. Tak davam ctyri. Za audio bych dala pet.

09.04.2024 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Zazitek, ktery se tezce popisuje. Budete si to uzivat, budete se smat, mozna i brecet a to i vzteky.

04.04.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Porad jsem nadsena. Mela bych byt o to vice, ze hlavni detska hrdinka ma jmeno stejne jako ma dcera, ktera ma take "prdel" na brade, take po otcí
Ale tentokrat to na me uplne nefungovalo. Asi je to tim, ze ctenarem jsem byla tentokrate ja a ne pani Dana Cerna, ktera prvni dva dily cte dokonale. Take mi uz trosku vadi ty mordy. Pro me by ta kniha byla skvela i bez tolika mrtvych, ma pro me dokumentarni hodnotu. A svatojanske orechy jsou tak skvele, jsem narozena 24.6., takze tato kniha bude asi srdcova.

01.04.2024 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Lenka Chalupová me opet nezklamala. Mam rada jeji styl psani.
A zboznuji jeji knihy ve forme audia v podani Dany Cerne, ta dilo povysuje i na sest hvezd.

31.03.2024 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nadherna kniha plna citu, moudra, oddanosti.
Byl to zazitek.

30.03.2024 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Neni treba nic rikat.
Otresne kruta nadhera.
Ale snesla bych to bez vsuvek ze soucasností

25.03.2024 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tezko se hodnoti neco tak krasneho a silneho. Neco tak ctiveho, plneho zivotni moudrosti. Neco tak smutne zoufaleho, misty bezutesneho.
Bene, Bene, Bene. O Tobe sni kazda zena, ale pochopi to az v dospelosti ;).
Doporucuji.

23.03.2024 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Velke zklamani.
Prvni tretina prevaha autora, druha tretina rozpaky, ztracim pozornost, neco super, neco hrozna otrava.
Zaverecna tretina byl boj o cest, ze to do ctu, pasaze o Lence dobre, s muzem s botou take, jinak utrpeni, nepochopeni smyslu.

20.03.2024 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jak ja jsem se bala, ze nekdo zabije toho, kdo nebyl na leve strane.
Jak ja jsem se bala, ze nekdo nekoho zabije.
Vyborna kniha. Me prvni setkani s autorem, urcite ne posledni, ale nevim, jestli pujdu do pokracovani Medvedina. Z pozice rodice je to silene utrpeni a vycerpavajici.

17.03.2024

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nebyt toho konce, dala bych ze zvyku jen za tri.
Ale tohle je mazec. A jsem rada, ze me nikdy v sedmem patre nenapadlo, ze muzu uletet. Diky tomu muzu byt snad ne tak strasna matka a me dve holky bydli v prizemí.
To neznamena, ze jsem v pohode a nenesu si vzorce chovani a traumata.

10.03.2024 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Kdyby kniha mela doslov, tak bude urcite delsi nez ona sama. Nekdo se nekdy pokusi vysvetlit, o cem to je, ci melo byt.
Cetlo se to dobre, vlastne mi tam nic extra nevadilo, ale zrejme mi tak nejak unikl smysl tohoto pocinu.
Bohuzel mam nekdy pocit, ze oceneny jsou knihy, kterym ani sami kritici nerozumi a boji se to priznat. Ale treba se pletu.

10.03.2024 3 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Jodi, Jodi, sakra Jodi, co se stalo?
A tak to mohlo byt krasne a hluboke, kdyby to nebylo tak zmatene, zdlouhave a tak blbe to neskoncilo.
Jsem u Tebe zvykla na neco sokujiciho, prekvapiveho ci napinaveho.
Ale nechci byt skarohlid, bylo tam dost zajimavych informaci.
Napinave bylo tentokrat jen to, jestli to doctu ;)

07.03.2024 2 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Pasaze z let 1942-1943 se mi libily urcite vice, nez pasaze ze soucasne Ostravy. Dojem mi jaksi kazil ostravsky humor, jestli se to tak dat. Obesla bych se bez gatek, spodar a mrcku a jinych vyrazu, ale asi to tam proste ma byt. Rida mi byl blizsi nez Bo.
Jinak je to ostravsky masakr motorovou maklerkou.

06.03.2024 3 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krasne a nadcasove.
Vypada to, ze to nejlepsi uz bylo napsano pred sto lety.
Nejen kralicek.

27.02.2024 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Neni to oddechove, nebot je to strasne.
Dala jsem to se sebezaprenim a s nadeji, ze se tam objevi Ostrava, kdyz tuto knihu ma nemalo lidi ve ctenarske vyzve pod tematem Kniha, jejiz dej se odehrava v Ostrave. O meste ani zminka, takze vim vice o fungovani plneni vyzvy. Jinak Hartl nikdy vice. Ztrata casu.

18.02.2024 1 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Ten napad je skvely.
A skvela je cela kniha. Je to vlastne strasne smutny pribeh, ale obsahuje spoustu myslenek, ktere ocenite i jako rodic.
Je to plne pozitivni energie a chuti do zivota na pozadi fakt blbe rodinne historie. A bylo to mile a vtipne.

10.02.2024 5 z 5