minimonisek minimonisek komentáře u knih

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Docela mě zmátla druhá část, říkala jsem si, co jsem to zase vzala do ruky za knihu. Nicméně za přečtení určitě stojí. Postupem času se objevuje pravda o tom, kdo je vlastně několikanásobný vrah. Na knize mě trochu zklamal závěr. Ale naopak oceňuji, že námět knihy je něco nového, o čem jsem ještě nečetla. Takže za přečtení doporučuji.

12.04.2024 3 z 5

Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie John Langan

Tenhle spisovatel asi nebude můj oblíbený, první příběh byl ještě dobrý, druhý byl rozvláčnější, ale stále dával smysl. Třetí bylo utrpení číst, skákání z jedné věci na druhou a strašně dlouhé a čtvrtý jsem přečetla asi do půlky. Knihu odkladám, přijde mi jako ztráta času. Mám ráda jiné napětí a u knihy se chci bavit a aby mi něco přinesla, tady to bohužel necítím.

24.12.2023 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtení jsem po 150 stranách vzdala, nevěděla jsem, která postava, kdo je. Abych knihu nedočetla, se mi ještě nestalo. Radši se vrhnu na něco jiného.

15.10.2022

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Flavia je hodně zvídavé děvče, které čemukoliv dokáže přijít na zoubek. Jsem ráda, že jsem první díl začala číst až po jiných dílech. Jinak by mě tak neoslovil a další díly bych nechala asi bez povšimnutí ležet stranou (protože detektivní příběh byl trochu slabší). Líbilo se mi nahlédnutí do tajů chemie, kterou Flavia tolik miluje.

24.09.2022 4 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Tabea Bach (p)

Příjemná oddychovka na léto, která mě bavila. Hned bych se do tessitury šla na hedvábné šátky podívat. Další díly si rozhodně přečtu.

27.08.2022 4 z 5

Zavináče a piškoty 2. Zavináče a piškoty 2. Lucie Gramelová

Dnes se mi dostala do rukou zajímavá knížka Zavináče a piškoty 2. autorek Lucie Gramelové a Moniky Maltasové a velmi pozitivně mě překvapila. Kniha je malého formátu velikosti diáře, takže se vejde do kabelky nebo taštičky a nezabere moc místa. Je doplněná velkým množstvím obrázků, což text hodně oživuje a pokud v knize něco hledáte, tak se podle nich můžete rychle orientovat. Text je psaný živou formou a rozhodně jsem se u knihy nenudila. Připomíná mi dobu, kdy jsem byla malá a strašně ráda bádala v knihách nad různými objevy. Tady se z textu poučíte, zasmějete se u něj a zjistíte, co ostatní země používají za slangové výrazy a v čem se od nás liší. Dozvíte se například kolik v Itálii existuje větrů, v severní Evropě druhů sněhu, která národnost navštěvuje pohřby kvůli občerstvení, k čemu Němci používají Blechlawine. Zajímavé jsou i perličky o alkoholu a opilcích, jak se řekne, když máte o kolečko navíc, jak pojmenujete hodně dotěrného muže ve Španělsku nebo která sladkost se nazývá stařenčiny vlasy a kde ji koupíte… Kniha je opravdu skvělá a nezklamala. Doporučuji jak polyglotům, lektorům cizích jazyků ale i těm, co se chtějí jen zasmát a oddechnout si třeba v kanceláři, ve vlaku nebo u vody.

18.07.2022 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

Další skvělý počin od pana Hlubka, při kterém se rozhodně nebudete nudit. Od Rosie věnované spíše mladším čtenářům nyní zabrousíme přímo do hororového lesa, kde nechybí napětí a ani strach. Knihu jsem přečetla během pár dní. Trochu jsem kvůli obálce váhala, co od ní očekávat. Ale pokud máte rádi horory, tak rozhodně doporučuji. Jednu hvězdičku strhávám za poslední část v autě.

08.04.2022 4 z 5

Nebezpečný manžel Nebezpečný manžel Jane Shapiro

Knížka je psaná zvláštně. Věty i dialogy jsou takové kostrbaté. Šílení mi nakonec přišli oba dva. Ke knize se už nevrátím.

26.02.2022 2 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Teda musím přiznat, že po dlouhé době se mi podařilo sáhnout po skvělé knize. Ke konci jsem tušila, jak to bude s těmi vraždami, ale i tak dobré. Příběh je o tom jak jedno mladické rozhodnutí dokáže zkazit skoro celý život. Líbilo se mi prolínání současnosti a minulosti, což udržovalo čtenáře v napětí číst dál a dál. Knihu doporučuji, sama si ji ještě párkrát přečtu.

23.02.2022 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Kniha nebyla špatná, ale povídky mi místy připadaly zbytečně natahované, hlavně u Momentky. Momentka a Déšť se mi líbily více než zbylé dvě povídky. Nabito jsem přečetla jedním dechem (dost střílení a ten konec), V nebi mi přišla trochu slabší. Zpracované náměty byly zajímavé, ale mám radši když to rychleji odsýpá.

19.01.2022 3 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Ani já nejsem z knihy moc nadšená. Četla jsem ji poměrně dlouho a nemohla se jí nějak prokousat. Vadilo mi i větší množství postav, kde jsem se místy ztrácela. K příběhu se už nevrátím.

19.01.2022 2 z 5

Maják na Útesu lastur Maják na Útesu lastur * antologie

První povídka s majákem byla skvělá duchařina. Druhá povídka už trochu horší, trvalo mi než jsem se začetla. V knize navíc u druhé povídky je jedna strana napůl nedotištěná. U takhle úzké knihy docela problém a ubírá to na porozumění příběhu.

23.09.2021 3 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Jediné co k této knize můžu dodat je to, že autorka je perverzní masochistka. Kniha je celá o sexuálním mučení, znásilňování a ponižování druhých lidí. Jednou přečteno a ke knize se už nevrátím.

23.09.2021 2 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Zajímavý příběh z oblasti závodního snowboardingu. Příběh se dobře četl, děj rychle ubýval a kniha má překvapivý závěr. Jen mě v ní něco chybělo, nedokážu říct co, aby to byl úplný top. Saskie byla fakt pěkná potvora, ale nemyslela jsem, že skončí takhle. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

08.04.2021 4 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí * antologie

Zajímavá sbírka hororových povídek. Pouze dvě z celé knihy se mi zdály slabší. Kniha je doplněna povedenými ilustracemi. Poutavá je i obálka knihy. Doporučuji těm co milují tajemno.

26.12.2020 4 z 5

13 hororových povídek znovu 13 hororových povídek znovu * antologie

Mě se povídky líbily. V knize není žádná vysloveně špatná, knihu jsem přečetla rychle a příběhy si užila. Takže za mě povedená kniha.

03.07.2020 5 z 5

Velký samočinný větostroj a další povídky Velký samočinný větostroj a další povídky Roald Dahl

Skvělá kniha povídek, které jsou opravdu povedené. Knihu čtu už po několikáté. Rozhodně doporučuji.

03.07.2020 5 z 5

Vánoční bestiář Vánoční bestiář John Kenn Mortensen

Skvělá kniha s nadpřirozenými bytostmi, které se objevují v severní Evropě, Itálii, Rusku nebo v německy hovořících zemích v čase Vánoc. Na každý prosincový den připadá jedna bytost - popis, výskyt a jak se jí ubránit. Navíc ty kresby jsou fakt ohromné, bez nich by to nebylo ono.

27.12.2019 5 z 5

Zítra zabiju Cramerovou Zítra zabiju Cramerovou Wendy Darlenová (p)

Docela povedený díl ze skvělé série.

06.11.2019 4 z 5

Děti Halloweenu Děti Halloweenu Brian James Freeman

Knihu hodnotím jako průměr, ničím mě nepřekvapila. Ale úplně špatná taky nebyla. Taková halloweenská oddechovka. ????

06.11.2019 3 z 5