Mikik Mikik komentáře u knih

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Tento díl za mě zatím nejslabší, prostředí mě nijak neuchvátilo a myšlení hlavní postavy bylo asi zastřené nějakým kouzlem, protože se chovala opravdu nesmyslně. Tak snad poslední díl napraví reputaci. ;-))

17.04.2024 2 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Za mě hrozné zklamání. Byla jsem teda ráda, že jsem začínala části Sabiny, jinak bych knihu odložila. Nely mi bylo líto, jedinou podporu kterou měla byla Anna a Martina. Ta její linka byla skvělá. Jinak naprosto nesympatické postavy. Matka Nely byla příšerná. Bohužel mi kniha opravdu nesedla.

18.02.2024 1 z 5

Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Marie Kondo

Bohužel mě absolutně nezaujalo, nic mi to nedalo. Takže za mě docela zklamání, ale třeba někomu pomůže.

05.02.2024 2 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Jedná z nejlepších knih a sérií, které jsem kdy četla. I když podle popisu knihy dopředu víte, že to pro někoho nedopadne dobře, emočně mě to rozsekalo.. Backman je prostě machr. Klobouk dolů.

04.02.2024 5 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

Miluju Harryho , ale za mě tohle bylo hodně špatné. Jako by chtěl autor skloubit Kinga a E.A.Poea a moc se mu to nepovedlo. Možná je to tím, že jsem čtenář hororů a Kingovek . Ale v tomhle případě se nedostavil ani náznak hororové atmosféry ani wou efekt u konce. Jediné co, že čtení odsýpá, ale radost jsem z toho vůbec neměla..

20.08.2023 2 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Já nějak nevím, samostaná Mlha byla fantastická a užila jsem si ji. Ale většina ostatních povídek mi přišla jako slabší odvar. U Kinga jsem zvyklá trošku na jiný level. Nezatracuji uplně všechny, Babička třeba taky paráda. Ale většinu ostatních jsem právě před spaním četla a uspala mne dokonale .

13.08.2023 3 z 5

Lovci lidí Lovci lidí Vladimír Dyk

Taková jednoduchá oddechovka, vtipné příhody, co se staly brněnským revizorům.

29.07.2023 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Za každého zlého člověk je na světě jeden laskavý . Eddie , příteli, jak často oslovuješ čtenáře ve své knize, tvůj život měl obrovský smysl. Předat nám, dalším generacím tvé utrpení, ale především tvou laskavost a dobrotu . Tvé srdce bylo plné lásky a milosrdenství. Pokud je nebe , ty tam máš jistě své čestné místo .
Úžasná kniha , silně emotivní příběh.

17.07.2023 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

(SPOILER) Opravdu jsem na vážkách jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Ale víc převládá věcí, co mi moc neseděly.
Duchařský horor si opravdu představuji poněkud jinak a žádná strachuplná atmosféra tu prostě není. Hezky se to čte, prolínají se dvě časové linky a musím říct, že příběh Ethel se mi líbil o hodně více.
Jax byla nesympatická až na půdu. A ten konec za mě tedy taky zklamání, ano určitě po tom všem by si tam zbývající členové rodiny dělali tradiční večeře a žili v klidu dál. Autorku úplně zavrhovat nechci, protože sice to nebyl horor, ale stránky ubíhaly a za chvíli byl člověk na konci.

09.07.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po jedničce i tenhle díl neskutečná jízda. Autorka je skvělá vypravěčka a přesto je vše tak skutečné.

27.06.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak to byla jízda. Čím dál víc mě tyto obohacující příběhy baví. Skvěle se to čte, z každé stránky na mě dýchá historie. Dlouho jsem se knize vyhýbala ze strachu, že to bude asi nuda, že mě hornické téma úplně míjelo a zda tomu budu všemu rozumět. Bylo to všechno jen ne nuda. Bylo to emotivní, skvěle popisné a tak zasazené do životních strastí i radostí několika rodin , že už se nemůžu dočkat dalších osudů.

10.06.2023 5 z 5

Tisíc ďáblů Tisíc ďáblů Frank Goldammer

Strašák se mit tedy líbil o něco více, ale špatné to určitě nebylo. Max dělal co mohl v rámci svých možností, a že jich v této době moc nebylo. Detektivní zápletka se mi líbila i vykreslení běžného života po válce bylo velmi poutavé.

03.06.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Pro mě hodně příjemné české překvapení. Moc se mi líbila osobní linka a vyšetřování mě taky hodně bavilo. Četlo se svižně, nic se dlouho netáhlo a moc sympatické postavy.

29.05.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Myslím si, že tohle není kniha pro každého. Ale pokud Vás zajímá vědění a chcete si rozšířit obzory i za hranice , které jste ještě nepokořily, sáhněte směle po Bílé vodě. Neskutečně vystavěný příběh o církvi, komunismu , lidských hodnotách a snad trochu i zázracích mě opravdu na nějakou dobu pohltil. Evarista si získala mou pozornost a podporu od první chvíle. Leně jsem přišla na chuť později. Není to lehké čtení, ale neuvěřitelně přínosné.

27.05.2023 5 z 5

Mé srdce je motorová pila Mé srdce je motorová pila Stephen Graham Jones

Tak tohle bylo zlé. Jsem fanoušek hororů a kniha mě zaujala nejen obálkou, ale i anotací. Ale tím to bohužel skončilo. Naprosto nezáživné krkolomné věty. Děj, který se vleče a "rozjede" se skoro až na konci , pokud se tomu tak dá říkat. Velké špatné tento počin. Celkovou nezáživnost knihy korunuje nesympatická hlavní hrdinka.

29.04.2023 1 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Škoda, škoda. Mohlo to být mnohem lepší. Na zpracování mé velmi oblíbené pověsti jsem se moc těšila. Ale autorův styl mi moc nesedl. Souhlasím s komentářem pode mnou, občas jsem si místy připadala jako ve školní slohovce. Dialogy byly často naprosto přízemní a logicky na sebe nenavazovaly. Zpracování pověsti se mi docela líbilo, jen mě zklamalo , že zabírá skoro celou knihu. Konec to trošku spravil, sice čekáte, že to směřuje k něčemu takovému, ale to bylo dobré.
Škoda, že z tohoto tématu autor nevycucal o dost víc tajemna a napětí .

21.04.2023 3 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Neskutečně obdivuji paní autorku. Musí to být naprosto neuvěřitelně silná žena. To čím si prošla a i v takto vysokém věku se stále snaží předat své vzpomínky a pomoct ostatním lidem s jejich traumaty.
Bohužel mi styl knihy moc nesedl, ale tím samozřejmě vůbec nechci zmenšovat nebo znehodnocovat autorčiny zážitky. Opravdu klobouk dolů před touto ženou. Kniha se mi ale bohužel četla poněkud těžkopádně.

17.04.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

U téhle autorky asi nikdy neuděláte chybu, když po knize sáhnete. Už po pár stranách jsem si říkala, že je něco hodně špatně a čím jsem četla dál a příběh se postupně rozkrýval, bylo mi na duši úplně smutno. Neskutečně čtivý příběh. Hvězdičku ubírám za nedotažené věci. Otce kluků a tak dále, věřím, že by to jen tak nenechal.

16.04.2023 4 z 5

Deníček Camille G: Spešl Deníček Camille G: Spešl Camille G

Naprosto fékální styl humoru. Některé věci by prostě měly zůstat v šuplíku a nikdy nespatřit světlo knižního světa.

13.04.2023 odpad!

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Uf. Tak já teda opravdu nevím, co si o této knize myslet. No nejdřív je asi potřeba říct, že mi vůbec neseděla absence uvozovek u přímé řeči, to mě ze začátku opravdu hodně rozčilovalo. Pak bych hned asi zařadila naprosto nesympatické hlavní postavy. Když neberu manžela hlavní hrdinky. Být ním, asi jsem už dávno utekla. Že nemá hlavní hrdinka problém s alkoholem? To teda má a sakra velký. Magdaléna mi až na světlé chvíle přišla jako neuvěřitelně rozmazlený spratek. Mrzí mě mé celkové hodnocení, ale nemůžu jinak. Kniha se jinak četla relativně dobře a jedním dechem, ale je mi ve skutečnosti úplně jedno jak celá rodina dopadla. Nejvíc líto mi tam je těch psů. A to je podle mě opravdu málo na hezké hodnocení.

11.04.2023 2 z 5