Mathiel Mathiel komentáře u knih

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Dávám jen tři hvězdičky. Námět byl slibný, začátek knihy měl spád, ale pak příběh nějak "ztratil dech". Kdyby měla kniha poloviční rozsah, bylo by to tak akorát.

19.11.2020 3 z 5

Zlé sny se někdy vracejí Zlé sny se někdy vracejí Nicci French

Knihu jsem dočetla, ale... Neshledávám ji nijak úžasnou. Na můj vkus bylo v příběhu až moc náhod, takže mi děj nepřišel extra promyšlený.

09.07.2020 2 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Zajímavý příběh, ale nějak mě nezasáhl ani nevtáhl. Osobně jsem radši četla pasáže o Izzy než o Claře.

31.10.2019 3 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Občas prostě není vše takové, jaké se to na první pohled může zdát. Čekala jsem od této knihy víc (dost možná kvůli silnému názvu), hodně věcí mi ale přišlo tak nějak nedotažených. Občas mě až děsilo, kolik podobností jsem nalezla mezi mým a Madelininým životem.

26.10.2019 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Pobavilo!

16.05.2019

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Mně osobně se kniha moc nelíbila. Těšila jsem se na ni, ale nesedl mi autorův styl psaní. Jediné, co bych na knize vyzdvihla, je poslední kapitola a také to, jak sugestivně Aciman dokázal vystihnout atmosféru onoho léta v Itálii.

13.02.2019 2 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Jediný pocit, který ve mně po přečtení knihy zůstává, je smutek.

03.02.2019 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tak to byla síla...

23.09.2018 5 z 5

Tenerife Tenerife Luděk Fiala

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy – kniha žánru, který běžně nečtete :oD.

31.07.2018

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Za mě nejslabší díl trilogie.

24.07.2018 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tak to byla jízda! Skvělé zakončení trilogie, i oči mi slzely. Mrzel mě osud některých mých oblíbených postav, ale na druhou stranu mě velmi potěšilo, že jeden z nefů pocházel z České republiky :o).

24.07.2018 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

I já jsem se k románu uchýlila v rámci Knižní výzvy - hledala jsem knihu, v níž by se jedna z postav jmenovala Martina. Tento román mě zaujal svou anotací, tak jsem se do něj "pustila".
Líbilo se mi, jak si autor v příběhu pohrál s mnohoznačností názvu knihy - Kdo komu uloupil život? Komu byl život uloupen? V díle se nám nedostává jednoznačné odpovědi. Jedno však jisté je - to, po čem z celého srdce toužíme, nás nakonec nemusí udělat šťastnými.
Ač jsem knihu hodnotila pouze třemi hvězdičkami, příběh se mi velmi líbil - byl nápaditý, překvapivý, plný zvratů... Čtenářský zážitek mi bohužel kazily četné poetické popisy krajiny a celková archaičnost jazyka. I tak bych knihu, už jen pro ten příběh, doporučila k přečtení.

23.07.2018 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Pro mě příjemné překvapení, skvělá paranormální romance i pro "odrostlejší" čtenářky. Už jsem ani nedoufala, že najdu nějakou paranormální sérii, která mě i v mých 27 letech bude bavit tak moc, jako když mi bylo náct.

19.07.2018 5 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Přečtena za den. Sérii Zavržený od této autorky jsem milovala, tak jsem byla zvědavá i na její další literární počin. Bohužel ani zdaleka nedosahuje kvalit zmíněné tetralogie. Hlavní hrdinka mě na začátku štvala tak, že jsem uvažovala o tom, že knihu odložím; ale byla jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet její vztah s Chetem. V knize bylo hodně motivů nedotažených, pouze naznačených, celkově mi přišel příběh příliš jednoduchý. Takže pro mě docela zklamání.

30.06.2018 2 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Čekala jsem, že mě kniha zasáhne, že ve mně zanechá hlubší pocity jako v ostatních čtenářích tady... ale nestalo se tak. Naprosté zklamání. Jedna hvězdička za poslední dvě "kapitoly".

26.09.2017 1 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Film, který byl podle této knihy natočený, se mi velmi líbil, rozhodla jsem se proto sáhnout po jeho knižní předloze. Překvapilo mě, jak málo se scénáristé drželi knižní předlohy. Na knize oceňuji zejména to, že mi poskytla hlubší vhled do celého, ve filmu pouze nastíněného, příběhu. Musím ale říct, že film mě zaujal mnohem víc než kniha.

14.08.2017 2 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Jak tu ságu miluju, tak její poslední díl mě vážně zklamal :o(

SPOILERY: Dante mi byl na začátku hodně sympatický, čekala jsem, že bude o Noru usilovat trochu víc, a prudit tak Patche, ale pak už jsem začínala tušit, že nebude takový, jak se zdá... Ale to, jak se nakonec vybarvil, mě pěkně naštvalo. Vztah mezi Norou a Patchem se opět neposunul do intimnější polohy, jak jsme všichni napjatě očekávali, takže další zklamání :oD. Marcie se opět pěkně vybarvila, ale karma u ní naštěstí zafungovala, takže jsem byla s jejím osudem v podstatě spokojená. Skutečná identita detektiva Bassa vážně překvapila, méně už ta Veeina. Obecně mi tu chybělo více pasáží s Vee, děj se docela vlekl, závěr autorka "sfoukla" naopak moc rychle a spoustu věcí nedovysvětlila, což se mi nelíbilo... Ale co mě namíchlo ze všeho nejvíc, byla Scottova smrt. Do konce knihy jsem si říkala, oni ho nějak oživí, oni ho nějak oživí, přece nemůže takhle skončit... Ale bohužel. Myslím, že jeho odstranění bylo naprosto bezúčelné a pěkně mě mrzelo.

17.07.2013 4 z 5