marwinmh marwinmh komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Stále nemohu uvěřit jak dalece je schopen člověk vůči jinému člověku v touze po moci, majetku, postavení zajít. Zrůdnost činů v poválečném období, kdy se k moci dostali komunisté a mělo být už jenom "líp" je neskutečná. Ošetřovatelka mrtvých a Muž s dírou v srdci vzali spravedlnost do svých rukou a zajistili, aby se o několika zločinech na lidskosti dozvěděla alespoň hrstka lidí. Kniha u které se vám bude během čtení doslova tajit dech!

09.11.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Navzdory spousty kladných ohlasů na mě po obsahové stránce kniha velký dojem neudělala. Přehršel postav - převážně nesympatických, nedotažená jednání, motivy, těžko uvěřitelný příběh a nedostatečné závěrečné rozuzlení. Nejvíc mě zaujala obálka knihy, ta je povedená a skutečně zaujme na první pohled.

09.11.2023 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Knihu jsem po zjištění, že se jedná o prvky sci-fi odložila, abych se k ní po pár měsících vrátila a rozhodně nelitovala.

23.10.2023 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Dvě sestry, jedna klidná a rozvážná, druhá energická, nespoutaná, vrhající se do věcí po hlavě. Každá jiná, přesto obě odvážné a odhodlané bojovat způsobem sobě vlastním za sebe a své blízké, za druhé, za svobodu a život bez války. Velmi krásný příběh ukazující, jak "obyčejní" lidé mohou konat neobyčejné věci.

23.10.2023 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Jeden starý, na první pohled opuštěný dům, rodinná historie a Kostěj Nesmrtelný, to vše a ještě něco víc čeká na policejního vyšetřovatele Edu Brauna, kterého pocit, že "tohle už přece jednou prožil" přivedl na stopu, že důvod úmrtí bezdomovce nemusí být až tak jednoznačný.

23.10.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Příběh dvou žen, které nemohou být rozdílnější a do jejichž života zasáhne stejná životní tragédie. Manželka a milenka. Jak se s nenadálou situací vypořádají a jaký dopad bude mít na jejich životy, které se otřesou v základech?

23.10.2023 3 z 5

Hrůzy 2. sv.v. a jejich dopad na osudy obyvatel Životic a přilehlých obcí, kdy za jednu neuváženou partyzánskou akci, která kromě následujícího běsnění hitlerovských přívrženců a krveprolití nevinných obyvatel, nepřinesla absolutně nic! Životice a jejich smutný příběh, který si od přečtení této knihy budu pravidelně připomínat o to víc, že celý svůj život žiji v podstatě v sousedství a přesto nám o této tragédii nikdy nikdo nevyprávěl.

22.10.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh o lásce a její síle, příběh o rodině, přátelství a nalezení sebe sama. Příběh o lásce během a po 2. sv.v., který měl zásadní vliv na uvědomění si hlavní hrdinky žijící ve 21. stol., že se v životě nemusí podřizovat druhým, ale je možné žít si svůj život sama za sebe či dělat kompromisy tak, aby byli spokojení všichni a především ona sama, se mi líbil, avšak na stylu vyprávění mi něco nesedělo, takže jsem si čtení neužila natolik, jak bych chtěla.

22.10.2023 3 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Jak velkou moc nad námi může mít jiný člověk, aniž bychom si to sami uvědomovali. Jak cíleně mířená slova a činy mohou změnit naše myšlení, jednání, zasét v nás pochybnosti o tom, kdo jsme, co je skutečnost a co není? Kniha a její děj ve mě doznívají ještě dnes a způsobují mi mrazení.

22.10.2023 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Klasická zápletka, ona nenávidí jeho x on nenávidí ji, ale nakonec si k sobě cestu najdou. Hlavní postavy mě bavily, dialogy byly občas i vtipné, děj plynul svižně, erotické scény měly náboj, nebyly zbytečně dlouhé a hlavně nepřevažovaly nad ostatním obsahem. Kdo má rád tento typ knih, si čtení jistě užije.

22.10.2023 4 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Příjemné čtení o letní lásce a její šanci na přežití se skončením těch bezstarostný prázdninových chvil.

06.08.2023 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Skvělý příběh, který se před námi postupně odkrývá, až čtenáře pohltí natolik, že čte bez ustání stále dál a dál. Oceňuji, že všechny neznámé byly zodpovězeny, že hlavní hrdinka si šla za svým a nevzdala to, i když zjištění některých pravd bylo víc než bolestivé.

06.08.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Cyklo dovolená v Luhačovicích se změní v boj o život a zdravý rozum. Jaká tajemství skrývá mlha "hustá tak, že by se dala krájet"?! Tohle mě hodně bavilo.

06.08.2023 4 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

I když je to červená knihovna, tak děj mi přišel strašně nereálný, hlavní hrdinka děsně nesympatická a epilog už vyloženě na hraně. Číst se to dalo, ne že ne, ale u předchozích autorčiných knih jsem si čtení užívala mnohem víc.

06.08.2023 3 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Příjemná romantika na léto nebo když prostě jen potřebujete vypnout a u čtení moc nepřemýšlet. Příběh o krásné, bohaté Piper, které se ze dne na den změní život, do něhož jí vpadne bývalá hospoda po otci v tom největším zapadákově, jaký si dovede představit a jeden děsně nepřístupný rybář....nemám moc ráda detailní sexuální scény, takže tyto pasáže, kterých je na můj vkus víc než dost, můj dojem z četby poněkud zkalily, ale tohle je můj problém a rozhodně od čtení nikoho neodrazuji, myslím, že bavit se budete.

01.08.2023 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Již tak zcela nepředstavitelná situace s výměnou dětí, je o to horší, když musíte bojovat s bravurním manipulátorem. Já si říkala, že to až taková idyla, jak se ze začátku zdálo, nebude. Skvělé.

01.08.2023 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Za mě palec nahoru, i když bych řekla, že děj je občas "přitažený za vlasy ", přesto mě čtení bavilo a do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah.

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Příběh mě zaujal hned o samého začátku, sympatické a uvěřitelné hlavní postavy vyšetřovatelů, kteří řeší hrůzná úmrtí malých dětí, na pozadí nevyřešená vražda mladé ženy, která nenechá spát bývalému kriminalistovi, idea "čistého" Švédska, "sekta", za mě rozhodně doporučuji. Jediné s čím jsem měla problém byla jména, v nichž jsem se občas ztrácela.

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Jak mohou věci vypadat na první pohled zcela jinak než když je skutečně prožíváte a zažíváte.
Jak si něco můžeme vykládat zcela jinak.
Srdcebolný příběh přátelství a lásky.

26.05.2023 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Nejde o žánr, který bych zcela běžně četla, navzdory tomu mě však příběh (kolik a co jsme ochotni zaplatit za úspěch, uznání) zaujal natolik, že jsem knihu přečetla velmi rychle. K prostředí průmyslové Ostravy se temnota skrývající se v domě hodila.

26.05.2023 4 z 5