Market = ) Market = ) komentáře u knih

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

Bezva, za mě informačně přínosný a zároveň poutavě a "jednoduše" napsaný (což v tomhle žánru není pravidlo).

09.01.2024 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Tohle bylo fajn. Docela zajímavé postavy (různorodější, než je v žánru obvyklé, podle mě), celkem legrace, vánoční Londýn :-).

11.04.2023 4 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Mno, potřebovala bych dát tři a půl hvězdičky. Jako obvykle čtivé, tenhle žánr mám moc ráda. Nicméně v knihách, kde je rozuzlení ohledně pachatele tohoto typu, přijdu si trochu podvedená a moc ráda to nemám :-D. A teda souhlasím s chybami v překladu, jak už tady někdo psal (jako že 80 mil jeli autem 20 minut a podobně...).

06.03.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Prima čtení. Můj dojem, že je to trochu nevyužitý potenciál nicméně pořád trvá, tentokrát mi trochu přišlo, jako by měla autorka celý příběh do detailu promyšlený, ale různé drobnosti nám neříkala :-D. Jako že něco rozjede poznámkou (něco mimo hlavní dějovou linku), ale pak už se k tomu nevrátí. Možná měla původní verze knihy 600 stran (to by mi vůbec nevadilo :-D) a pak seškrtávala a seškrtávala a sem tam něco nám tím pádem chybí :-). Ale těším se na další.

28.02.2023 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Je prima, že zatím je každý díl trochu jiný (i když u třetího se není čemu divit, což :-D). Fajn serie.

16.02.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Celkem fajn, ale přiznám se, že jsem s tím humbukem a několika měsíční rezervací v knihovně čekala trochu víc propracovaný příběh. Oddechové nenároční čtení očekávám, to je jasan, ale tohle mi přišlo i jako odděchově napsané :-D. Ale uznávám, že jsem v tomhle žánru asi celkem přísná.

16.02.2023 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

No, začetla jsem se až v base, ale pak už jsem se vážně nemohla odtrhnout. Párkrát mi trochu dělaly potíže dost realistické popisy toho, co hlavní hrdina nepřátelům dělal :-D, ale jinak to bylo vážně bezva a zajímavý.

21.11.2022 4 z 5

Zásnuby Zásnuby J. Courtney Sullivan

Fascinovalo mě, jak chytlavé jednotlivé pasáže byly a kolik autorka obsáhla osudů a příběhů. Za mě působivé, vtipné, zajímavé. Moc doporučuju.

08.11.2022 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pro mě milé překvapení. Jednak tak mile vtipné, jednak hezky uchopené poměrně závažné téma.

10.08.2022 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Pořád dobrý :-). Je fajn vědět, co a koho čekat a mít představu, jak příběh poplyne. Je to jako u předchozích knížek záležitost na dvě odpoledne, prima oddechovka.

01.05.2022 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Fajn :-). Pravda je, že pojetí je prakticky totožné s prvním dílem, na druhou stranu proč měnit něco, co dobře fungovalo. Postavy a prostředí jsou sympatické a prima, oceňuju, že nám autorka v "závěrečném zvratu" nemáchá čumák moc dlouho. Stejně jako v prvním díle mi přijde trochu moc to "romantické gesto" na konci.

01.05.2022 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Jako oddechovka bezva, doporučuju. Oceňuju, že se v "závěrečném zvratu" moc nepatlali (nebyl na třetinu knihy), na druhou stranu na mě konec přeci jen byl trochu přehnaně melodramatický (nevěřím, že to píšu :-D). Ale fajn, vážně.

12.04.2022 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Mno... Nevím, že to pořád čtu, když mě to trochu štve :-D. Postav jak na orloji a některé odbočky to všechno jen zbytečně komplikují. Wow efekt s odhalením vraha (pro čtenáře) mě taky nijak neuchvacuje (radši mám staré dobré postupné získávání informací díky vyšetřování), navíc s takovou zvláštní příměsí toho, že přesně něco takového čekáte. A o dost radši bych si na konci četla o vyšetřování než o několika za sebou jdoucích brutálních vraždách (ale to je můj problém, toho jsem si vědoma).

04.02.2022 3 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Fajn oddechovka. Ale osobně bych (stejně jako u Cartera) přidala stránky a trochu příběh rozvedla. Přijde mi, že hrdinové i nápad měly potenciál, který nebyl využitý dostatečně a ráda bych si o nich četla déle :-).

26.01.2022 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Na Blakea jsem se moc těšila :-). Po delší době jsem celý den jenom četla, až jsem dočetla. Pokud tohle byla poslední část serie, byla ukončená se ctí. Ráda jsem všechny hlavní postavy potkávala opakovaně a těším se, až se s nima zase někdy potkám.

24.01.2022 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Knížka byla zase moc fajn. Líbí se mi lehkost, s jakou autorka zapojuje závažná témata. Působí docela uvěřitelně a řeší je myslím tak akorát, aby na to ještě nebyla potřeba nějaká velká odbornost a zároveň aby to nebylo jediné téma knížek. Ale těším se, až příště budeme řešit zase věkově trochu vyrovnanější pár :-).

24.01.2022 4 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Príma vtipná a milá vánoční oddechovka, sympatičtí hrdinové. Nic komplikovaného (což tady beru jako klad).

05.01.2022 4 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Za mě z téhle serie určitě nejlepší (protože "nejvíc vánoční"). Fajn oddechovka.

05.01.2022 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Tak tohle bylo super. Jsem ráda, že u nás holky (ještě s Elle Kennedy) frčej :-D. Těším se na další díly.

18.08.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Jako vždycky to bylo fajn a moc ráda jsem se vrátila na Briar U. Ale určitě mám radši, když jsou hrdinky trochu méně zakomplexované a neřeší pořád totéž dokola. Chápu, že to je aktuální a důležité téma, ale řešit to na každé třetí straně mi přišla trochu otrava.

18.08.2021 4 z 5