mariva mariva komentáře u knih

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Dobrá detektivka, ráda si přečtu další pokračování.

17.04.2024 4 z 5

Obětavý lord Bened Obětavý lord Bened Hannah Howell

Nečetla jsem žádný z předcházejících dílů, ale i tak mě příběh bavil. Nadpřirozené schopnosti postav mi nevadily, ale chvílemi kvůli nim děj divně přeskakoval a ztrácel souvislosti. I tak to bylo příjemné čtení.

10.04.2024 4 z 5

Zoufalá volba Zoufalá volba Barbara Cartland

Připadá mi, ze tohle je jedna z nejslabších knih autorky. Většina jejích knih je krátkých, žádný velký děj, ale tentokrát skáče od jedné postavy ke druhé, že jsem se v tom ztrácela. Na těch pár stránek příliš mnoho postav, objevují se a mizí na každé druhé stránce, něco říkají, ale s celkem to moc nesouvisí. Prostě autorku zrovna něco napadlo, ale už to dál nerozvedla. Nečekala jsem strhující dílo, ale tohle je o ničem.

03.04.2024 2 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Pěkný příběh, sice určen mladší generaci než jsem já, ale dobře se četl. Navíc částečně z prostředí knihkupectví, kde jsem strávila velkou část života, a zabývá se i vážnými tématy, takže nejde jen o romantiku.

26.03.2024 4 z 5

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Hezký romantický příběh z australského vnitrozemí. Zajímavé bylo i to, jak se nám tolik vzdálené Austrálie dotkla 1. světová válka. Autorka umí výborně psát.

18.03.2024 5 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Zvláštní kniha povídek o ženách, většinou s nereálným základem, ale příjemné čtení.

09.03.2024 3 z 5

Variace na lásku Variace na lásku Radka Zadinová

Na dívčí román už mi postavy přišly trochu starší a taky zpočátku dost nepřehledné jejich vzájemné vztahy. Chvílemi mě děj ani moc nebavil, jako lesní brigáda, ale když se všechny záhady začaly postupně odhalovat, začalo to být zajímavé. Jen se mi zdá, že na jeden dívčí román bylo použito hrozně moc vážných témat. V tom mohla autorka trochu ubrat.

05.03.2024 3 z 5

Ztracený ráj Ztracený ráj Anita Shreve

Zvláštní, dost neobvyklý příběh. Zpočátku se děj rozvíjí pomalu, nezáživně, ale později získá na napětí a zajímavě pokračuje k překvapivému konci.

02.03.2024 3 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Oba hrdinové trochu moc paličatí a nedůvěřiví, ale knížka se dobře čte, takže zkusím sehnat další díly série.

22.02.2024 4 z 5

Narozena pod toulavou hvězdou Narozena pod toulavou hvězdou Zuzana Kulhánková

Některé historky zajímavé a zábavné, jiné méně. Ale je fajn poznat alespoň zprostředkovaně život v jiných zemích.

14.02.2024 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Trochu zvláštní příběh italské ženy z malé obce v horách na severu z období mezi válkami a za 2. světové války. Život prostých lidí nebyl lehký nikde, navíc Itálie je silně nábožensky založená, takže víra ovlivňuje život mnohem víc než u nás. Mrzelo mě, že děj nepokračuje dál i po jejich odjezdu za moře. Bylo by to určitě zajímavé.

12.02.2024 3 z 5

Pečeť hříchu Pečeť hříchu Cheryl Holt

Být v knize méně sexuálních scén, mohl to být celkem pěkný příběh. Takhle se romantika ztrácela v sexu a ostatní děj taky. Škoda.

04.02.2024 2 z 5

Píseň lásky Píseň lásky Catherine Anderson

Přes drsný začátek pěkný romantický příběh.

01.02.2024 5 z 5

Barevné sny Barevné sny Charlotte Vale Allen

Velmi silný příběh. Kniha klame obalem, nehodí se do ediční řady, kde vycházely především ženské milostné příběhy. Zasloužila by si důstojnější vydání. Příběh týrané ženy a její dcerky patří k těm, které zůstanou v paměti dlouhou dobu.

22.01.2024 5 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Některé díly série už jsem četla a nyní se mi dostal do rukou první díl. Sice je trochu složité vyznat se v jejich rodinných vztazích, ale alespoň vím, jak vše začalo. Příjemná četba jako i ostatní díly.

14.01.2024 4 z 5

Zamilovaný ničema Zamilovaný ničema Johanna Lindsey

Docela pěkný čtivý příběh, zajímavá zápletka.

08.01.2024 4 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Pěkný příběh z dávné historie Anglie, sympatické postavy hlavních hrdinů, které si každý musel oblíbit.

06.01.2024 4 z 5

Havran a růže Havran a růže Virginia Henley

Kniha se mi zřejmě netrefila do vhodného období. Obvykle mám podobné historické příběhy ráda, ale do tohoto jsem se nemohla začíst. Historické události působily dost chaoticky, jen jako mezihry mezi erotickými scénami a těžko se v nich orientovalo.

28.12.2023 3 z 5

Neromantická dáma Neromantická dáma Penelope Stratton

Zpočátku mě kniha docela bavila, ale ke konci už trochu ztratila na zábavnosti a dočítala jsem ji spíš ze setrvačnosti. Autorka se asi snažila o dramatický závěr, ale tím kniha ztratila svoji lehkost.

08.11.2023 4 z 5

Divoký ráj Divoký ráj Jennifer Blake (p)

Docela zajímavý příběh, ale zpracování už slabší. Vše se hrozně táhne, spousta zbytečné omáčky kolem, takže jsem knížku musela číst po kouskách. Mám raději knihy, které se čtou jedním dechem a nejdou odložit.

03.11.2023 3 z 5