maličkán Online maličkán komentáře u knih

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Historické romány zásadně nečtu, tentokrát jsem udělala vyjímku a vůbec toho nelituji. Opravdu to byl zajímavý příběh, žádná hluchá místa, děj pěkně odsýpal.
Doporučuji.

27.03.2024 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět skvělý thriller od Cartera jako celá jeho série s Hunterem. Možná ještě brutálnější, promyšlenější zápletka, prostě super. Kniha určitě není pro slabší povahy.

21.03.2024 5 z 5

Pravda krvácí Pravda krvácí Tony Black

Povedená krimi bez hluchých míst. Napětí od začátku do konce.

10.03.2024 4 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Kniha dlouho čekala na přečtení, moc se mi do ní nechtělo, ale nezklamala. Opravdu zajímavý psychologický thriller bez nudných míst. Akorát závěr byl nějak moc zbrklý.

03.03.2024 4 z 5

Bez domova Bez domova Chris Pavone

Ač nemám ráda špionážní krimi, tato kniha mě nečekaně bavila. Byl to takový zamotaný spletenec lží, čím více nám autor odkrýval pravdu, tím to bylo zajímavější.

23.02.2024 3 z 5

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Mne tedy kniha neoslovila. Do 100 stran jsem přemýšlela, zda ji neodložit a nečíst něco kvalitnějšího. Nakonec jsem vydržela a dočetla. Nesedlo mi zpracování, mám ráda thrillery ale neholduji fantasy, takže za mne slabé.

16.02.2024 2 z 5

Zulu Zulu Caryl Férey

Hodně složitá kniha, nejdřív jsem viděla film, pak jsem přečetla knihu a nakonec jsem musela ještě jednou zhlédnout film. Až napotřetí jsem tomu porozumněla. V knize mne moc nebavily pasáže s popisy poměrů v Jihoafrické republice. Byly mě bližší osudy postav, Aliho matky, May, Briana a Ruby, Dana a Claire.

10.02.2024 3 z 5

Den, kdy je dobré zemřít Den, kdy je dobré zemřít Simon Kernick

Docela čtivá detektivka. Ač je tam spousta mrtvol, napsáno vtipně a zlehčeně. Závěr mě dost překvapil.

31.01.2024 3 z 5

Zvrácené myšlenky Zvrácené myšlenky Andrea Kane

Dobrá detektivka, podobající se spíš románu. Knize to na čtivosti neubralo. Byla jsem spokojená.

23.01.2024 4 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Tak tohle byla jízda. Velice čtivý psychothriller, který se nedá odložit. Škoda, že od autorky není více knih, už bych po nich šla.

16.01.2024 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Námět dobrý, ale ubohé zpracování. Nudily mne některé vzpomínkové pasáže. Stále jsem čekala na něco, ale to bohužel nepřišlo.

12.01.2024 2 z 5

Končiny Končiny A. S. Hatch

Nemohu říct, že by to byla nuda, ale nějak mne autorův styl psaní nesedl. Vůči jiným napínavým thrillerům by bylo nespravedlivé hodnotit plným počtem, tak dávám 3 hvězdy.

11.01.2024 3 z 5

Mezi námi lháři Mezi námi lháři Caroline England

Taková oddychovka. Četlo se dobře. Neuvěřitelné, kolik tajemství kolem pár přátel. Nejzajímavější se mi zdál příběh Nicka.

07.01.2024 3 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

Četla jsem jako poslední (i když je to druhý díl) a musím říct, že celá série se mi líbila ale tato ze všech nejvíc. S napětím jsem sledovala všechny linky děje a překvapilo mne, jak se nakonec skládačka pěkně poskládala. Nejděsivější snad byl příběh Hany. Velice poutavá detektivka, od které se mi špatně odcházelo.

28.12.2023 5 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Nechápu tak nízké hodnocení tady. Měla jsem strach z korejské literatury, ale nečekaně mne tento psychologický thriller uchvátil hned od začátku. Nemám co vytknout, žádná hluchá místa, jen mne mrzí ten dramatický závěr.

23.12.2023 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Super čtení, za mne plný počet hveždiček. Miluji tyto rodinné příběhy, s napětím jsem otáčela každou stránku.

19.12.2023 5 z 5

Poslední návrat Poslední návrat Jan Cimický

Taková malá oddechová jednohubka po těch krvácích, co poslední dobou čtu.

11.12.2023 3 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Po úžasné prvotině Milé dítě jsem hned zakoupila tuto knihu. Po přečtení komentářů tady se mi vůbec do ní nechtělo, ale jak jsem ji vzala do rukou a začetla se, už jsem ji nedokázala odložit. Nechápu tak nízké hodnocení pro tak užasný psychologický thriller. Autorka opravdu umí. Pro mne je to to pravé ořechové a budu se dívat po Myšlenkách vraha.

08.12.2023 5 z 5

Zrada Zrada Gregg Olsen

Román (thriller) spíš pro náctileté. Sice jsem se u ní nenudila, ale bylo to takové nemastné, neslané. Do dalších knih od autora nejdu.

04.12.2023 3 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Čtivě napsaný román, na který dlouho nezapomenu. Krátké kapitolky střídající náhledy různých osob Vás nutí číst dál a dál. Hrozné je, že je to příběh podle skutečné události a že se takováto zvěrstva doopravdy dějí. Naivní Sally jsem si hned oblíbila a přála jsem jí, aby se dostala domů. Reakci matky po návratu jsem moc dobře nechápala, asi už byla psychicky na dně. Nečekala jsem takový závěr.

29.11.2023 5 z 5