Makropulos Makropulos komentáře u knih

D aneb Příběh dvou světů D aneb Příběh dvou světů Michel Faber

Ani knihou pro děti mě pan autor nezklamal. A samozřejmě ani pan překladatel.

04.02.2024 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Druhé čtení :
Zažila jsem zvláštní situaci. Když jsem se konečně dostala ke třetímu dílu této volné trilogie, zjistila jsem, že si pamatuji skoro do detailů knihu Do tmy, ale z knihy Ke dnu nevím vůbec nic. Začala jsem tedy po šesti letech číst znovu. Překvapením pro mě bylo, že ani v průběhu čtení si skoro nic nevybavuji. Asi se mi podařilo ten depresivní zážitek úplně vytěsnit. Přečetla jsem tedy po druhé, ale už teď mám pocit, že za pár let bude výsledek stejný. I když teď je celý zážitek umocněn další části, kterou jsem přečetla. Uvidíme.

09.05.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Bianca Bellová

Opět neskutečně jiná Bianca Bellová.

13.03.2023 3 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Krásná poučná pohádka, skvělé audio zpracování.

06.10.2022 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Pro mě NESKUTEČNÉ, NEUVĚŘITELNÉ, ŠÍLENÉ a přitom je to vlastně skutečnost.

14.09.2022 3 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Ano, ano. Mám zase jednou úžasný literární zážitek. Ale chci tu hlavně zdůraznit, že můj dojem z knihy byl výrazně znásoben interpretací Pavla Batěka při čtení audioknihy.

08.08.2022 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Nějak jsem často měla pocit, že už jsem to někde četla.

03.08.2022 3 z 5

Tudy na hrad Tudy na hrad Petra Stehlíková

První komentář ? Tak to musím něco napsat. Dobře jsem se u knížky bavila, některé postavy mi mnohé připomněly, prošla jsem se po mých zamilovaných zříceninách a 1 hvězdičku jsem srazila na drobné nepřesnosti.

29.06.2022 4 z 5

Surový tvar Surový tvar Lukáš Palán

Pozemek bych si tam asi nekoupila, ale dost mě ta kniha zaujala. Jen prostě se s ní nějak nemohu vyrovnat. Asi mi chybí ten "Manuál".

09.03.2022 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Musím říct, že tahle série mě opravdu zasáhla. Přitom je zvláštní, že hlavní hrdinky mi vlastně vůbec nebyly sympatické, na konci třetího dílu jsem dokonce prohlásila „Nesnáším Elenu Grecovou“, ale od prvního dílu, který jsem poslouchala jako audio, jsem prostě pořád musela vědět, jak to bude dál.
Hodně mi to dalo a určitě stojí za přečtení.

23.04.2021 5 z 5

Nekonečné dny Nekonečné dny Claire Fuller

Přes drobné výhrady spíše technického charakteru - způsob přežívání, trvanlivost věcí atd. - mohu říci, že mě příběh oslovil.

14.04.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Zkusila jsem to. Ale pro mě Nesbo prostě není.

09.04.2021 2 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Tak tohle spojení se opravdu vydařilo. Skvělé.

22.10.2020 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Tato kniha si opravdu zaslouží ocenění a stojí za přečtení.

22.10.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Dlouho jsem přečtení této chválené knihy odkládala. Ale nakonec nejsem zklamaná. Poslechnuto jako audio.

15.09.2020 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Možná jsem čekala víc od knihy autora, jehož francouzské romány jsem neměla možnost číst, ale musím říct, že ta kniha ve mně stále doznívá a možná nakonec zaujme své místo mezi mými oblíbenými. Je to velmi krátké, je to zábavné, a přitom to na mě působí tak nějak melancholicky až smutně. Ale neznamená to ztrátu „dobré nálady“.
„Jedině z výšin nekonečné dobré nálady můžeš pod sebou pozorovat věčnou lidskou hloupost a smát se jí“. „Ale jak ji najít, dobrou náladu?“,

08.09.2020 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Napínavé, čtivé, temná atmosféra vlastně už od začátku knihy a úžasné popisy toho zlého Hvozdu.
Polské nebo slovanské pohádky jako základ, je tu vidět trochu i ovlivnění Sapkowskim. Pro mě jen příliš akčních scén, plno usekaných hlav a trochu rychlý rozvoj Agnieszčiných dovedností.

10.07.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nebudu opakovat, co už zde bylo řečeno. Prostě jsem to přečetla.

07.07.2020 3 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Nenáročné, příjemné čtení.

07.07.2020 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Možná bych měla ke knížce nějaké malé výhrady, ale musím říci, že mě naprosto pohltila, nemohla jsem přestat číst. Takže musím dát plný počet hvězd.

07.07.2020 5 z 5